Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Наша група у ФБ
06 травня 19:05Актуально


Про флагшток та всі можливі скейт-парки у парку «Перемога»


Останнім часом плани чиновників на розміщення об’єктів у парку «Перемога» лякають містян: до вже існуючих об’єктів заплановано додати велетенський флагшток заввишки 72 метри із благоустроєм навколо, луна-парк, скейт-парк (новий), відкритий басейн – це все на додачу до стадіону, який раніше збудували у парку. Із спортивними обєктами та з тим, чи  залишиться в парку місце …для парку, розбирались у матеріалі. 
 
Спроби «знайти концепцію» або хоча би здоровий глузд
 
Тема облаштування парку «Перемога» багато років хвилює активістів та мешканців міста. Наприклад, ще  влітку 2014 року містян запрошували на обговорення концепції парку «Перемога». Перша спроба «вивчити громадську думку» про те, яким має бути парк, була здійснена в травні 2015 року. Втім, без урахування цих спроб була виготовлена проєктно-кошторисна документація, але спроби провести тендер на капремонт парку у вересні 2015 році виявились невдалими. А у 2016 році міська рада підтримала проєкт капремонту парку на умовах спів фінансування з обласним бюджетом. Одночасно працювала «робоча група», що мала на меті розроблення та впровадження концепції реконструкції парку. Головним напрацюванням робочої групи стало проведення повномасштабного опитування у парку «Перемога» 25 червня 2016 року. З результатами опитування можна ознайомитись тут. А якщо коротко, то з великим відривом містяни надали перевагу клумбам, доріжкам та спортивним об’єктам
Фото з сайту Маєш право знати
 
Але, як це завжди відбувається у Броварах, «громадськість працює у своєму вимірі, влада – у своєму». Поки робоча група напрацьовувала концепцію, департамент Київської ОДА провів тендер, і в парку «Перемога» розпочався капремонт. Капремонт мав закінчитись у грудні 2016 року, але тривав протягом 2017 року. Центральна алея парку «Перемога» - це й є «перша черга капремонту» парку. 

Капремонт 1-ої черги парку супроводжувався великим корупційним скандалом , але все ж таки «першу чергу» спільними зусиллями закінчили.  Через складнощі, що виникли під час капремонту, ідея активістів щодо розроблення концепції, була відкинута. Концепція мала би передбачати зони активного чи «усамітненого» відпочинку та їх розташування. Не є секретом, що «відпочинок» кожен розуміє по-своєму: для когось парк – це місце «побути у тиші наодинці з природою», а хтось не уявляє себе без активного відпочинку на спортивних або розважальних об’єктах. 
 
Читайте також: Що робитимемо з центральним  парком? 
 
Замість розроблення концепції у серпні 2018 року був замовлений проєкт 2-ої черги капремонту парку, вартість проєктування – 390,0 тис.грн, вартість топозйомки для проєктування – ще 110 тис.грн
Друга черга охоплювала значну частину парку – 24 га з 32 га загальної площі парку. Ось що було передбачено зробити в рамках реалізації проєкту вартістю 32,362 млн грнв цінах 2018 року. 
  • Площа парку, що охоплена капітальним ремонтом – 23,78 га.
  • Площа покриття доріжок та майданчиків, які капітально відремонтують – 23 172 кв.м.
  • Заплановано облаштувати 12 тис. кв.м нових партерних та звичайних  газонів. Газони  матимуть  вбудовану автоматичну систему поливу.
  • Заплановано встановити 81 садову лавку зі спинкою, 8 фігурних лавок та 25 лав зі зрубу, а також 23 лави з вмонтованою клумбою.  
  • Також заплановано змонтувати 24 елементи  майданчика для екстремальних видів спорту. З урахуванням усіх елементів майданчик матиме загальну площу 10 753 кв.м.
 Місце майбутньоговеликого скейт-парку

Таким чином, «левову частину» 2-ої черги капремонту парку складатиме капремонт доріжок та незвична «родзинка»: скейт-парк великої площі – понад 10 тис м.кв. 
 
Чому флагшток? 
 
Таким чином, місто мало готовий проєкт реконструкції парку (який НЕ містив інформації про зонування), але не мало грошей на реалізацію цього проєкту. В той час, як окремі доріжки - як то доріжка від центральної алеї в бік вул. Я. Мудрого - терміново потребували капремонту. 
 
І тут на допомогу прийшла ідея Офісу Президента з будівництва гігантського флагштоку. З початку ідея була підтримана виконкомом міської ради, а потім і самі депутати схвалили виділення 700,0 тис.грн на геодезію та проєктування флагштоку. За умови, що само будівництво проводитиметься за рахунок коштів обласного бюджету. 
 
Читайте також: Гігантоманія на марші: нова рада шокувала містян рішенням про встановлення величезного флагштоку  
 
Спочатку, обговорювалось кілька місць для встановлення флагштоку, але нещодавно чиновники повідомили, що флагшток буде встановлений на місці існуючого скейт-парку. Місце обрано не випадково, а таким чином, щоб якнайбільше доріжок навколо потрапили до визначення «прилегла територія, що потребує благоустрою». Таким чином, велика площа парку, що мала бути відремонтованою за кошти міського бюджету, тепер фактично буде відремонтована за кошти обласного бюджету в рамках проєкту по флагштоку. Хоча варто зазначити, що проєкт благоустрою по флагштоку ще не був представлений і його ніхто не бачив
 Місце майбутнього флагштоку та "старого" скейт-парку 

Звісно, влада наполягатиме, що флагшток та великий прапор – це в першу чергу символи держави і патріотизму. Але за всім цим стоїть велике бажання відремонтувати частину парку грошима з бюджету вищого рівня. 
 
А ось як обидва проєкти «накладатимуться» одне на одне, відповіді поки що немає. Як і на те, що саме місто отримує в результаті «чергової спроби освоїти» кошти обласного бюджету. 
 
Скейт парк: де та яким йому бути? 
 
А це питання – найцікавіше. Хоча би тому, що тут є безліч ідей та концепцій. 
 
  1. В парку вже існує «старий скейт-парк». Саме його «раптовий демонтаж» спричинив скандал. Активісти завітали до заступника міського голови Петра Бабича та дізнались, що скейт-парк демонтований тимчасово і буде перенесений ближче до адмінбудівлі парку. Також під час перенесення конструкції скейт-парку будуть відремонтовані. Час на монтаж на новому місці – 1-2 тижня. 
 Місце для "нової дислокації" старого скейт-парку"

2. Проєктом реконструкції парку передбачений новий скейт-парк площею понад 10 тис. м.кв. Але все це – на рівні «визначення місця на мапі». Якщо бути точним – то новий скейт-парк передбачений на місці старої «дитячої залізниці». Причому, проєктанти навіть мали намір залишити елементи залізниці та поєднати із скейт-парком.
Схема 2-ої черги капремонту парку "Перемога"

Позаяк місто фактично заощадить кошти міського бюджету на ремонті доріжок (їх відремонтують разом із встановленням флагштоку), то активісти порушили питання: коли буде новий повноцінний скейт-парк? Петро Бабич визнав, що місто матиме економію коштів, але виділити кошти на скейт-парк зможе лише за підсумками перевиконання міського бюджету за 1-ше півріччя
 
В соціальних мережах неодноразово наводились приклади реалізації подібних скейт-парків в інших містах та селах Київскої області. Обєкт не є унікальним, але при цьому є дуже затребуваним для відпочинку дітей та підлітків. Чи наважаться депутати реалізувати такий проєкт вже цього року – побачимо у серпні 2021 року.

3. Але є ще одна концепція. Мало хто в курсі, але у Броварах є секція, де дітей навчають велотріалу, і саме така секція потребує майданчику для тренувань.
Учасники змагання з велотріалу у Броварах

Для цього виду спорту не потрібні дорого вартісні фігури чи ідеальне покриття. «Тренажерами» цілком можуть слугувати бетонні кільця та блоки, колоди дерев, великі камені. А "покриттям" майданчику може бути ...просто земля. Для такого професійного та затребуваного майданчику потрібно …лише місце, причому не обов’язково на території парку.
Приклад майданчику для велотріалу

Ідеальним місцем могла бути територія «шайби», яка 99% часу протягом року просто стоїть порожньою. Також активісти пропонували надати їм місце біля майданчику для вигулу собак з боку вул. Я. Мудрого. Але влада так і не знайшла часу вивчити це питання… 
Проте всеукраїнські змагання з велотріалу стали «родзинкою», що прикрасила святкування Дня міста у 2019 році та зібрала спортсменів з всієї України. Цікавість до змагань добре видна на фото 2019 року.

Чому настільки просте питання не може вирішитись, у чому причина відмов та ігнору – не можуть зрозуміти ані юні спортсмени, ані їх батьки.
 
Питання зонування в парку «Перемога» стало ще більш актуальним, ніж 7 років тому
 
Важко уявити, але активісти вже понад 7 років намагаються донести до влади думку, що парк має стати місцем, де різні зони гармонійно поєднуються одна з одною. Після того, як нещодавно чиновники озвучили думку, що в парку окрім нового флагштоку, також будуть розміщені стаціонарний «луна-парк» та відкритий збірно-розбірний басейн, питання зонування стало ще більш актуальним. Раніше містяни нарікали, що об’єктів торгівлі в парку теж забагато. А останнім часом зони розваг ще встановили паркани навколо своїх об’єктів. 

Таким чином, в парку майже не залишилось зон, які слугували би «просто парком, як місцем усамітнення та тиші». 
 
Окрім двох команд проєктантів, наразі працює робоча група з чиновників, яка міркує над розміщенням об’єктів в парку. Чи призведуть ці «колегіальні зусилля» саме до такого результату, що задовольнить містян, побачимо вже скоро. Маємо скромну надію, що всі ці витрачені зусилля та кошти не призведуть до ефекту «у семі няньок дитя без ока». 

Ангеліна Козлова 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти