Допомогти сайту
Актуально
Реклама Бровары
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наша група у ФБ
25 сер 15:56Актуально


Броварська нерухомість родини Ігоря Сапожка


Не є секретом, що більшість топ-чиновників оформлює нерухомість та бізнес на родичів. Звісно, родичі чиновників та політиків мають право на підприємництво та володіння нерухомістю. Наша мета лише розповісти про нерухомість, що фактично належить родині чиновника у Броварах. 

Наш матеріал не має ніякого відношення до виборів, не є оплаченим або замовленим. Ми готові та будемо публікувати матеріали про будь-яких чиновників і депутатів нашого міста, не дивлячись на фракції, партії і посади. 

 

Родинні зв’язки, що пов’язують Ігоря Сапожка з Броварами
 
Важко порахувати, скільки разів Ігорю Сапожку дорікали, що він не живе у місті, яким тривалий час керує. Але факти свідчать про те, що родина чиновника тісно пов’язана з Броварами як у плані нерухомості, так і у плані бізнесу. Для того, щоб зрозуміти усі зв’язки, потрібно уявити «родинне дерево» чиновника. Яке схематично виглядає наступним чином.

Позаяк рідні у чиновника багато, щоб не заплутатися, розподілимо її за групами. Перша група пов’язана з родиною дружини, інша – з родичами самого чиновника.  
Насправді, родина дружини – якщо не корінні броварці, то мешкають тут вже давно. Виходячи з даних, що двоюрідний брат Марини Сапожко Ігор Щиголь народився у Броварах у 1983 році, родина мешкає тут не один десяток років. За даними сайту youcontrol.com.ua, до 2000 року родина рідного брату тещі Ігоря Сапожка Бориса Щиголя мешкала у Броварах по вул. Чапаєва, 32 (зараз – Є. Зеленського). Орієнтовно, у цьому будинку.


З початку 2000-х родина переїхала до будинку по вул. Маяковського, 59. Саме ця адреса досі є офіційним місцем реєстрації міського голови. Будинок виглядає так. 
Теща чиновника та її комерційна нерухомість 
 
Але окрім суто житлової нерухомості неможливо не пригадати і комерційну. Міський голова офіційно ніколи не підтверджував, але й не заперечував той факт, що «відомий підприємець» Світлана Коваль – його теща. Але численні бізнес-зв’язки цієї жінки з політичними партнерами та однопартійцями чиновника роблять цей факт неспростовним. Щодо підприємницьких здібностей Світлани Коваль, в системі youcontrol зазначено, що жінка працювала в автобусному парку № 7 м. Києва (і є уродженкою цього міста). Відомостей про наявність власного капіталу, активів або бізнесу, що належав Світлані Коваль, немає.  Окрім того, що за місцем народження її чоловіка у с. Бужанка Черкаської області був зареєстрований ФОП на ім’я Коваль С.В. з незвичним для села КВЕДом: «Консультування з питань комерційної діяльності та управління» (наразі ФОП припинено).  
 
У Броварах Світлана Коваль відома тим, що була у співзасновниках трьох підприємств – і в усіх трьох разом із підписантом Ігоря Трощенка Вірою Авраменко. Причому в одному з підприємств обидві жінки і досі є засновниками: мова йде про ТОВ «Інвестиційна компанія «Альянсінвест». Третім співзасновником компанії є Олександр Михайлов

Компанія не є власником об’єктів нерухомості на відміну іншої, за участю тих же співзасновників та широко відомої у Броварах. Так, мова про сумнозвісне ТОВ «Альянсінвестбуд», яке володіє 33 об’єктами нерухомості. Але ці 33 об’єкти – фактично три будівлі та земельна ділянка площею 0,2357 га по вул. Гагаріна, 21, викуплена у міста за 837 тис.грн з розстрочкою на 5 років.  
 
Читайте також: 24 сотки землі у центрі Броварів віддали депутату Михайлову
 
Серед об’єктів нерухомості - половина приміщень у 10-и поверховому житловому будинку по вул. Ш-Алейхема, 96-98, торгово-офісний центр по вул. Гагаріна, 21 та 6-и поверховий офісний центр по вул. Гагаріна, 21-А. 

"Легендарний" офісний центр по вул. Гагаріна, 21-А.


Щодо житлового будинку по вул. Ш-Алейхема, 96-98, то це єдиний у Броварах будинок, де більшість квартир та приміщень не продані, а досі належать забудовнику та здаються в оренду. Якщо бути точним, то у цьому невеликому будинку приблизно з 60 квартир ТОВ «Альянсінвестбуд» належать та здаються в оренду 25 квартир та 5 приміщень. 


Площа офісного центру по вул. Гагаріна, 21-А складає 2822,8 м.кв, кошторисна вартість будівництва - 30 011,3 тис. грн (саме ця вартість використовувалась для розрахунку пайового внеску на розвиток мереж). Нагадаємо, що підприємству був встановлений розмір пайового внеску у розмірі 9%, тому суму до сплати кожен може вирахувати самостійно: за вирахуванням вартості мереж та «благодійної допомоги» будинку по вул. Гагаріна, 23. Ми нарахували суму у 2 млн грн, але  підприємство сплатило місту суму, близьку до 38 тис.грн.  
 
А тепер головне питання: чи має теща чиновника відношення до цієї нерухомості, адже вона припинила бути співзасновником підприємства ще у лютому 2018 року?  
Нагадаємо, що ТОВ «Альянсінвестбуд» створено у грудні 2010 року із статутним фондом у 7,5 млн грн, або майже 1 млн долл США. Кожен із 3-х засновників вніс по 2,5 млн грн

Статутний фонд новоствореного ТОВ у Броварах із статутним фондом у майже 1 млн долл США – річ нечувана. Це пояснюється тим, що партнери вже планували «увіткнути багатоповерховий будинок на мережі, затуливши світло двом будинкам» по вул. Ш-Алейхема, 96-98. А цей будинок є унікальним у тому, що будувався не за кошти інвесторів, які хотіли би придбати квартири, а за кошти акціонерів. Тому партнери вимушені були внести у статутний фонд фантастичні для Броварів суми. 
В офіційному бюлетені підприємців від 13.03.2012 р. ТОВ «Альянсінвестбуд повідомляє про зменшення статутного фонду підприємства з 18,48 млн грн до 120,0 тис.грн. 


Таким чином, внески компаньйонів у 2011 році перевищували 6 млн грн на кожного (або по курсу того часу 750 тис долл США). Тому питання щодо походження цих коштів у Світлани Коваль досі залишається актуальним. Також не зрозуміло, на яких умовах жінка вийшла зі складу ТОВ «Альянсінвестбуд» у 2018 році. 
 
Але найбільш показово, що в усіх підприємствах, де члени родини Ігоря Сапожка (а це не лише Світлана Коваль) були акціонерами, тепер акціонером є громадянка Граждан Світлана Михайлівна. 
Про цю загадкову «бізнес-леді» відомо лише те, що вона ніколи раніше не була ані підприємцем, ані керівником будь-якого підприємства або організації, ані власником якихось активів. При цьому, за збігом, мешкає ледь не у сусідніх будинках з батьками Ігоря Сапожка, коли вони проживали на Харьківському масиві у Києві по вул. Ревуцького, 36-А. Світлана Граждан посіла місце Світлани Коваль у кількох підприємствах та, вочевидь, представляє там інтереси акціонера, який «побажав залишитися невідомим».  
Міський голова Ігор Сапожко жодного разу за останні 10 років не провів відкритого звітування або прес-конфекренції, тому поставити йому запитання відносно бізнесу його родички, неможливо. Але є усі підстави вважати, що загадкова Світлана Граждан представляє інтереси родини Ігоря Сапожка у спільному бізнесі з Ігорем Трощенком та Олександром Михайловим. А тому ця престижна нерухомість родині топ-чиновнику не чужа. Принаймні доті, поки це не буде спростовано самим чиновником.   
 


Житлова нерухомість, оформлена на родичів Ігоря Сапожка
 

Але не тещею єдиною.  Згадаємо про іншу гілку родинних зв’язків чиновника, що неабияк вплинули на його долю та життєвий шлях. Рідна сестра Ігоря Сапожка Алла має чоловіка Олега Колеснікова та двох синів: Вадима та Костянтина. Вадим Колесніков був депутатом міської ради минулої каденції, а також працював заступником КП «Бровариінвестбуд». Наразі є людиною, навколо якої побудовані численні бізнес-звязки родини мера (але про це пізніше). На фото з сайту МПЗ колишній депутат Вадим Колесніков (ліворуч) бере участь у подіях навколо затвердження складу виконкому цієї каденції. 

Тому не дивно, що молодий бізнесмен цього року придбав у Броварах будинок площею 143,7 м.кв на ділянці площею 0,0524 га по вул. П. Чубинського.

Зафотографувати будинок неможливо, тому що він розташований на закритій території, обнесеної парканом на початку вулиці вул. Чубинського. Всього на території кілька будинків на окремих земельних ділянках.  


Чисто на побутовому рівні неодноразово доводилось чути, що Вадим Колесників відповідальний за здавання в оренду нерухомості, що належить родині. І лише зараз вдалося дізнатися про цю нерухомість. По-перше, мова йде про 5 квартир в ЖК «Зелений квартал», що були оформлені на бабусю підприємця Марію Колеснікову (мати Олега Колеснікова). Усі квартири – однокімнатні та мають майже однакову площу, але розташовані у двох будинках житлового комплексу.  
Чотири квартири з п’яті оформлені у будинку по вул. Чорновола, 9 в одну дату - 08.09.2014 р., і одна квартира у будинку по вул. Чорновола, 15 – 16.09.2014 р. Квартири придбані не згідно із договорами купівлі-продажу або дарування, а згідно  «договорів міни». Як нам пояснили досвідчені ріелтори, така угода оформляється для легалізації активів, коли щось непотрібне обмінюється на цінний актив. Усі угоди по цим 5-и квартирам у 2014 році реєстрував приватний нотаріус Олег Іваненко.  
 
Нам вдалось поспілкуватися з одним із орендарів цих квартир. Підприємниця розповіла, що у квартирах зроблений ексклюзивний ремонт, встановлені дорогі меблі, сантехніка, є усі побутові прилади, дорогий паркет. За умовами договору орендар несе повну матеріальну відповідальність за найдрібніше пошкодження майна. Вартість оренди – вища за середньоринкову за рахунок «ексклюзивного дизайну». 
 
Але це ще не усе. 
В один день – 22.10.2019 р. зять Ігоря Сапожка Олег Колесніков став власником ще 5-и квартир у «Зеленому кварталі». Усі квартири – однокімнатні, усі в будинку по вул. Чорновола, 9 та отримані за заповітом як спадщина. На кого квартири були оформлені раніше, дізнатися не вдалося, але ті ж самі орендарі цієї «мережі нерухомості» одразу повідомили, що усього квартир під оренду – 10, і усі приблизно однакового дизайну та вартості оренди. 


 
Але квартири – то скоріше нерухомість для отримання «обігових коштів» на повсякденне життя. Для чиновників високого рівня несолідно мешкати у квартирах. Тому родина має і нерухомість у вигляді будинків у престижному місці. Зокрема, на Марію Колеснікову оформлені два об’єкти нерухомості у вигляді будинків. Один з них – будинок вартістю 1 036,3 тис.грн по вул. Ялинкова, 8-Б (район Зелена галявина у Броварах). Площа будинку та ділянки не вказані, дата придбання – 16.12.2011 р. 

Інший будинок вартістю 816,1 тис.грн по вул. Ялинкова, 10-Г придбаний 24.02.2012 р.  Про площі земельних ділянок під цими будинками даних немає. Будинки розташовані у центрі масиву приватної забудови, підійти до них неможливо. Приблизно за цими будинками. 


Наявність цих будинків навіть «єднає» родину чиновника з звичайними мешканцями міста, і ось чому. Будинки розташовані у місці, яке найбільше постраждало від підтоплення під час «залпових дощів» 30-31 травня цього року. У відомому відео «Трибуна-Бровари», в якому мова йшла про підтоплені підвали будинків, зафільмований будинок сусіда родини чиновника. "Сусіди" на місці запевнили нас, що для запобігання підтопленню мікрорайону біля лікарні досі нічого не робиться. Ось цей масив будинків позначений на карті. 


Цікаво, що Олег Колесніков також є власником двох великих земельних ділянок загальною площею у понад 1,1 га у с. Гнідин Бориспільського району з призначенням «для будівництва та обслуговування житлового будинку». Одну з ділянок він придбав у 2007 році, іншу – у 2014. Там же у с. Гнідин родина Ігоря Сапожка має власний будинок та кілька земельних ділянок. Тобто, велика родина Ігоря Сапожка все ще має «значну нерухомість» у с. Гнідин. 
Але все ж таки залишається запитання: Бровари для роботи, Гнідин – для життя? Чи все ж таки колись міський голова наважиться жити там, де він працює вже понад 14 років? 
 
 
Ангеліна Козлова

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.