Допомогти сайту
Актуально
Реклама Бровары
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наша група у ФБ
04 сер 16:42Актуально


ТОВ «РЕИ Бровари»: що відомо про підприємство, яке утилізує небезпечні відходи в місті


Вперше про підприємство заговорили, коли на всю Україну «прогримів» тендер з утилізації 582 тон мазуту з Чорнобильської АЕС за 1 копійку. У черговий раз про підприємство згадали під час екологічної акції «Публічна розмова про екологію», що відбувся 01 серпня 2020 року. Саме тоді багато хто вперше почув про підприємство, що утилізує небезпечне відходи шляхом спалювання прямо на центральній вулиці міста. Що відомо про загадкове підприємство? 
 
Як все починалось     
 
З 2014 року у Броварах розпочалась експансія котелень на твердому паливі у Броварах: у ті часи питання щодо зменшення споживання газу стояло дуже гостро, тому цей бізнес «сприймався на ура». В підсумку у 2014-2015 роках ТОВ «Фелікс Енерджи» збудувало 8 котелень, 7 з яких працювали для бюджетних установ. А ще одна котельня на Промвузлі мала за мету постачання тепла для промислових підприємств. Проте плани інвестора швидко змінились, і 09.11.2015 р. укладений договір на передачу в оренду усього майна котельні ТОВ «РЕИ Бровари» - на той час  щойно створеному. Цікаво, що котельня будувалась так же, як і усі інші, – для теплопостачання, проте у договорі вона позначена як «устаткування для утилізації та знешкодження промислових відходів». 
Перелік майна важливий, тому наведемо його повністю, згідно із договором.
 • Теплогенератор модульний транспортабельний ТМТ 3000 «OVK KZOT» (назва до внесення змін в ТУ – Котел опалювальний водогрійний  «3000 LM  COMFORT»)
 • Витяжна система Вентс
 • Припливна система Вентс
 • Спеціалізована вентиляція над транспортером з окремо виділеним повітропроводом  
 • Будівля площею 298,13 м.кв, в якій розташоване це обладнання
 • Складське приміщення площею 108 м.кв
 • Підсобне приміщення площею 66,22 м.кв
Зауважимо, що у технічному паспорті на котел вказано, що він працює на твердому паливі «тріска деревна». 

Проте ще у березні 2015 року котел «модернізували», та замість використання твердого палива, «модульний теплогенератор» міг працювати і на інших видах палива, а саме: «відходи тверді та рідкі різної калорійності, муніципальні відходи, інші види відходів». 

З боку ТОВ «Фелікс Енерджі» договір підписав на той час керівник та співзасновник Геннадій Говоруха, який невдовзі став засновником та керівником ТОВ «РЕИ Бровари»
Ліцензію підприємство отримало у серпні 2017 році, в ліцензії місцем провадження виробничої діяльності вказане місце розташування котельні по бульв. Незалежності, 26-А. Дозвіл на викиди отриманий 17.06.2017 р. та дійсний протягом 10 років. У дозволі вказаний 2-й клас небезпеки підприємства – точно такий, як у поруч розташованій котельні КП «Броваритепловодоенергія». Хоча утилізація небезпечних відходів шляхом спалювання і виробництво теплової енергії за допомогою спалювання газу дещо різні за небезпекою процеси. 
  
Виробнича діяльність
 
Сайт підприємства повідомляє про великий перелік послуг з утилізації відходів. Асортимент дійсно вражає: підприємство надає послуги з утилізації, зокрема, наступних відходів:
 • Лампи люмінесцентні та відходи, що містять ртуть
 • Відходи нафтопереробки
 • Акумуляторні батареї
 • Електротехніка, прилади, офісне обладнання
 • Кислоти та хімічні речовини
 • Шини та інші гумові вироби
 • Медичні та фармацевтичні відходи
Серед інших у тендерній документації вдалось побачити такі відходи, що мали утилізуватися  підприємством:
 • Скловата
 • Тосол, масла та змазки моторні, суміші олія/вода
 • Кабельна продукція відпрацьована
 • Сендвіч-панелі
 • Плівка чи оболонка на основі полімерів
 • Суміші відходів матеріалів та виробів з пластмас
Підприємство не приховує, що переважна частина утилізації здійснюється шляхом спалювання відходів. Проте частина відходів, зі слів персоналу, яким ми опитали при підготовці матеріалу, перероблюється іншим чином. Наприклад, лампи «демеркурізуються», шини подрібнюються і таке інше. Проте знайти на сайті відомості про обладнання для обробленні люмінесцентних ламп вдалося, для обробленні шин - ні. Тай виробнича територія не дозволяє масштабну переробку. Зі слів персоналу підприємства, частина відходів утилізується іншими підприємствами за договорами субпідряду.
 
Контрагенти підприємства
 
Щодо контрагентів підприємства, то серед замовників – великі та солідні підприємства України, зокрема, наступні:
ПАТ «Українська залізниця»
ПАТ «Укргазвидобування»
КЗ «Київська обласна клінічна лікарня»
ДСП «Чорнобильська АЕС»
ДП НАЕК «Енергоатом» та інші.
 
В зв’язку з епідеміологічною обстановкою в Україні, велика кількість контрагентів складають медичні та освітні установи, що замовляють утилізацію індивідуальних засобів захисту. Суми за такими послугами невеликі, але тендерів багато. А загалом кількість тендерів, в яких підприємство взяло участь з моменту отримання ліцензії, рахується сотнями. Проте, «найгучнішим» поки що залишається утилізація 582 тон топкового мазуту з Чорнобильської АЕС у минулому році за одну копійку у т.ч. ПДВ. Інформація про тендер досягла такого резонансу, що на сайті міської ради зявилось повідомлення від ТОВ "РЕИ Бровари", що ця партія мазуту не утилізуватиметься у м. Бровари.
 
Варто зазначити, що велику кількість контрагентів підприємство має у Броварах – практично усі бюджетні установи уклали договори саме з цим товариством: зокрема, мова йде про виконком міської ради,  КНП «Броварська БКЛ», а також усі заклади освіти. З аналізу тендерів зрозуміло, що принаймні у Броварах вони відбулись без конкуренції, а усі заклади освіти уклали договори на одну і ту саму суму – 1800,0 грн на період з 01.07 по 31.12.2020 р. Вартість утилізації одного мішку об’ємом у 125 літрів коштуватиме закладам освіти 348,0 грн
З аналізу тендерної документації зрозуміло, що ринок утилізації небезпечних відходів є дуже конкурентним і таким, що вимагає постійної участі у численних тендерах. Якщо подивитися на тендерну документацію, то зрозуміло, що підприємство програє конкуренцію за великі контракти, проте часто виграє торги на невеликі обсяги. 
 
А що з екологічною безпекою
 
Під час переобладнання водогрійного котла на теплогенераційну установку, в оренду було передано додаткове обладнання, яке мало покращити екологічність виробництва. Зокрема, були передані дві одиниці обладнання «Циклон-утилізатор МЦ-У-600-1500», дві одиниці скруберу, повітряний компресор «Forte». Саме це обладнання мало зменшити екологічну небезпеку «виробництва». Нагадаємо, що аналогічні циклони були встановлені і на інших котельнях ТОВ «Фелікс Енерджи», а фабрика «Роза» також використовує скрубер для убезпечення викидів. Уся вартість обладнання, переданого в оренду, складає 3775,8 тис.грн (у той час, як один лише скрубер на «Розі» коштує понад 2 млн грн).
При наданні дозволу на викиди, підприємство визнано таким, що має 2-й клас небезпеки. Відповідно до Державних санітарних правил, санітарно захисна зона для такого виду виробництва як сміттєспалювальне підприємство складає 500 метрів.

До багатоквартирних житлових будинків по вул. С. Петлюри відстань складає близько 1000 метрів, тобто, формально наразі санітарна зона витримується. 

Підприємство має сертифікат на систему менеджменту якості за міжнародним стандартом ISO 9001:2015, отриманий нещодавно – у травні 2020 року. Чомусь поважний документ виданий російською мовою. 

Відповідно до даних порталу про державні перевірки підприємств, ТОВ «РЕИ Бровари» у 2018 році мала відбутися планова перевірка на дотримання вимог ліцензійних вимог у сфері поводження з небезпечними відходами. Але прямо на порталі є повідомлення, що відомості перевірки до реєстрів не внесені (аналогічний запис є у ресурсі Opendatabot). 
На сайті підприємства також немає згадок про результати цієї перевірки. Наступна планова перевірка запланована на жовтень 2020 року. 
За словами персоналу підприємства, контроль викидів здійснюється регулярно, проте жодних повідомлень про це на сайті підприємства немає. 
Наразі підприємство виглядає «загадковим об’єктом»: про його діяльність не знають навіть опитані нами фахівці у сфері поводження з відходами. На прохідній підприємства – жодних згадок або вивісок про назву підприємства, лише високі ворота.

Також по периметру територія обнесена колючим дротом (що можна побачити ні на кожному підприємстві). 

Але шила у мішку не сховаєш: мешканці міста, що працюють поруч, повідомили, що неодноразово бачили клуби чорного диму з труб котельні. Дим був такого кольору та запаху, який важко сплутати з викидами котельні на газу. 
Не можна однозначно стверджувати, що саме з появою цього підприємства у місті почалися скарги на екологічні проблеми, хоча такий вид «виробництва» екологічного добробуту місту не додає. Але, якщо деяких підприємств позбутися  у місті складно через великі та вартісні виробничі бази, то незрозуміло, у чому сенс спалювання відходів посеред густозаселеного міста? Якщо вся вартість обладнання складає близько 4 млн грн і а само обладнання швидко монтується за кілька днів? 
На жаль, на наш запит до підприємства відповідь ми поки що не отримали. 
А ось це відео надіслали читачі сайту: чорний дим - саме з труб підприємства.

 
 
Козлова Ангеліна
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.