Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
13 лют 00:23Актуально


Гігантоманія на марші: нова рада шокувала містян рішенням про встановлення величезного флагштоку


Нова міська рада провела першу позачергову сесію, на якій було розглянуто мінімум питань, але одно з них шокувало громадськість. Депутати ухвалили рішення про початок проєктування гігантського флагштоку за прикладом аналогічних у Києві та Дніпрі. Що стоїть за цим рішенням і що це дає місту, спробували розібратися у матеріалі. 
 
Рішенням виконкому від 09 лютого 2021 року УБЖКГІТ було надано функцію замовника на проєктування та ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ по обєкту будівництва «Нове будівництво споруди флагштоку Державного Прапору України на території парку «Перемога». А «практичний шлях» до фінансування початку проєктування відкрило рішення міської ради на позачерговій сесії 12 лютого 2021 року.  
 
Навіщо незвична споруда містуточка зору чиновників
 
Під час засідання комунальної та бюджетної комісій точку зору чиновників пояснила Світлана Решетова. За словами чиновниці, УБЖКГІТ здійснюватиме лише проєктування об’єкту, і для цього вже провели перемовини з проєктантом, який опікувався аналогічним об’єктом в м. Дніпро. Критично важливим для такого об’єкту є геологічні дослідження. Але у депутатів виникли запитання щодо «блакитних ліній» м. Бровари у зв’язку з тим, що поруч з нашим містом розташований аеропорт «Бориспіль» і літаки часто літають над містом.  Світлана Решетова запевнила, що проєкт обов’язково погоджуватимуть з службою Аероруху, а орієнтована висота об’єкту – 72 метри («блакитні лінії» для міста – 56 метрів). 
Головну привабливість для міста складає «залучення коштів обласного бюджету» не лише на встановлення флагштоку, але на благоустрій навколо нього. За словами чиновниці, це буде справжній «арт-обєкт». Серед варіантів оздоблення розглядали улаштування «карти Київської області з рослин». Також чиновники запевняють, що до проєкту увійде ремонт бічної алеї у парку «Перемога» - від фонтану до виходу з парку у бік вулиці Я. Мудрого. Тієї самої, що була зруйнована під час ремонту у парку «Перемога» у 2017 році. 
 
Щодо розташування споруди, то чиновниця зазначила два варіанти. Першій - це на місці запланованого «роледрому» (колишньої дитячої залізниці). Другій варіант – галявина між фонтаном та озером. 

Якою може бути вартість такого обєкту? Звісно, це визначатиметься проєктом та масштабом благоустрою. Проте, вартість аналогічного обєкту в м. Дніпро була озвучена на бюджетній комісії: у Дніпрі вона склала 36 млн грн. Причому, на відміну від Києва, споруда була профінансована з коштів міського бюджету м. Дніпра. 
 
Але не лише благоустрій турбує чиновників. Новопризначений член виконкому Олексій Дорошенко у своєму допису у ФБ повідомив, що флагшток у Броварах буде входити до трійки найбільших таких споруд в Україні – після 90-метрового у Києві та аналогічного в м. Дніпро. У відповідь на численні коментарі під цим дописом політик зазначив, що встановлення прапору – це «самоідентифікація нації та повага до державних символів». А також, зауважив, що в разі, якщо Бровари відмовляться від проєкту, прапор буде встановлений у Білій Церкві. 

В чому полягала «терміновість» фінансування цього проєкту, що питання розглядалось на позачерговій сесії, так ніхто і не зрозумів. Але «нова стала більшість» впевнена підтримала виділення коштів на початок проектування. Втім варто зауважити, що цього разу 3 з 4-х представників фракції «Європейська солідарність» не підтримали спірне рішення.

Встановлення флагштокуреакція соціальних мереж 
 
Реакція соціальних мереж була надто бурхливою – і переважно - не схвальною для ідеї встановлення флагштоку для прапору. Аргументів було більш, ніж достатньо, і всі вони мали рацію.
Переважна більшість невдоволених нарікали на те, що в місті є більш нагальні проблеми. А в кого є велике бажання помилуватись величезним прапором, то до Києва недалеко.  Натиснути для збільшення. 

 Ще раз нагадали лише про ті проблеми, що у всіх "на слуху"

Про культурні стереотипи часів УРСР

Мешканці міста не повязують величезний прапор з патріотизмом 

Та просто вбачають в цьому неефективність витрачання коштів 

Таким чином, цього разу думки «представників громади» і самої громади діаметрально розійшлися. 
 
Чому виник цей проєкт? 
 
Ситуація з будівництвом флагштоку дуже нагадала інший «амбіційний проєкт», який розсварив депутатів на початку 7-ої каденції міської ради. Тоді депутат Облради Роман Сімутін переконав більшість у міській раді підтримати виділення коштів на ремонт парку «Перемога» на умовах спів фінансування з обласним бюджетом. Пропозиція була доволі вигідна у плані залучення коштів з обласного бюджету. Але в підсумку весь проєкт вилився у скандальну кримінальну історію: ремонт тривав кілька років і закінчили його вже силами місцевих підприємств. Щодо якості проєкту та ремонту, то досі лунає безліч нарікань. На жаль, більшість проєктів, що реалізовувались на умовах спів фінансування з обласним бюджетом, у тому числі утеплення шкіл, зіткнулись з великими труднощами. 
 
Міський голова Ігор Сапожко та інші чиновники протягом минулої каденції справедливо обурювались тим, що співпраця з обласним бюджетом відбувається дуже мляво, а депутати облради від нашого міста «недопрацьовують». Протягом 2020 року в місто було залучено близько 20 млн грн на будівництво ЗОШ № 10 (при вартості проєкту у 350 млн грн). Але при цьому протягом останніх трьох років не було залучено жодної копійки на будівництво та капремонт доріг, хоча місто подавало безліч заявок з готовими проєктами. Міський голова неодноразово ставив депутата Обл ради Олексія Дорошенка як приклад ефективного депутата в плані залучення коштів в місто. Зокрема, частина коштів, що надійшли на будівництво школи № 10, капремонт вулиці Старченко, тротуару уздовж вулиці С. Петлюри – заслуга цього депутата. 
Рішенням сесії від 09.02.2021 року Олексій Дорошенко був призначений членом виконкому, і вочевидь, саме він опікується проєктом встановлення флагштоку за кошти обласного бюджету. Це свідчить про те, що політик має амбітні плани у нашому місті, але не зовсім добре орієнтується у реальних проблемах містян. 
 
Таким чином, перше же рішення «нової більшості» стало «першим млинцем грудкою». Але саме ця ситуація визначить, як нова влада відчуває та реагує на громадську думку. Якщо рішення всупереч інтересам та думці громади все ж таки буде реалізовано, то це поганий знак. І свідчить лише про те, що «стала більшість» дозволяє чиновникам більше не зважати на думку громади, а це може призвести до непередбачуваних наслідків і для влади, і для громади міста.

Головне фото - з сайту КМДА
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти