Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
12 лис 18:58Актуально


«Діамант» на Київської: де шукати вихід?


Під час позачергових сесій  05 та 11 листопада 2020 р. на засідання БМР завітали ошукані інвестори ЖБК «Діамант», щоб  вкотре нагадати депутатам про свої проблеми. Обидві сторони були надто емоційні, але під час другого візиту намітився «конструктів».  На частину питань відповідь надав міський голова, а у вирішенні питання по суті ми спробували розібратися самостійно. 
 
ЖБК «Діамант»: «напівкримінальна» історія одного довгобуду 
 
Житлово-будівельний кооператив «Діамант» був створений у листопаді 2014 року з метою будівництва житла для членів кооперативу. В січні 2015 року кооперативом був укладений договір з орендарем земельної ділянки ТОВ «Будстандартінжиніринг» по вул. Київська, 261. Метою договору було спільне будівництво багатоповерхової житлової забудови на вказаній ділянці. Ділити спільне майно сторони планували за Актом розподілу площ. 
При цьому за договором між сторонами, функції «замовника будівництва» було передано ЖБК «Діамант», а частка кооперативу у всіх житлових та нежитлових приміщеннях складала 90%. Станом на кінець 2019 року ЖБК «Діамант» було укладено 441 договір з інвесторами (членами кооперативу), які інвестували 340,2 млн грн в будівництво житла. «Пік» залучення інвестицій припав на 2017 рік – комплекс був популярним серед покупців нерухомості. Всупереч поширеній думці, ціни на нерухомість були цілком ринковими. Але на початку 2018 року будівництво зупинилось через відсутність коштів. Як пізніше з’ясували інвестори під час аудиту, голова ЖБК «Діамант» Ярослав Клацун, зловживаючи посадою, перерахував близько 68 млн грн на рахунки підприємств та фізичних осіб, пов’язаних з ним особисто. 
За цим фактом у липні 2018 року відкрита кримінальна справа, яку розслідує броварський відділ Нацполіції, але безуспішно. В справі визнано потерпілими понад сотню інвесторів, але справа фактично не розслідується. 
Але найбільш вражаючим в історії «Діаманту» є те, наскільки згуртованою та результативною виявилась громада інвесторів у боротьбі за вирішення свого питання.  Міський голова неодноразово повідомляв депутатам про те, що з інвесторами «Діаманту» він зустрічається «до п’яти разів в день». Інвестори домоглись тісного контакту з усіма головами Київської облдержадміністрації за останні 2 роки, з міністром регіонального розвитку, подавали скарги до офісу Президента, СБУ, керівництва Нацполіції. І насправді мають прогрес у вирішенні питання.

Як аналогічне питання вирішувалось для довгобуду по вул. С. Петлюри, 21-Б
 
«Провідною зіркою» у вирішенні питання для інвесторів «Діаманту» є «щаслива історія завершення довгобуду» з будинком по вул. С. Петлюри, 21-Б. Це питання вирішувалось понад 10 років і його вирішення було непростим та неоднозначним. З метою вирішення проблеми інвесторів цього будинку міська рада провела інвестиційний конкурс, на якому забудовнику в обмін на добудову будинку було запропоновано земельна ділянка близько 3 га по вул. С. Петлюри. До того ж забудовнику вдалось придбати  в цьому довгобуді 22 квартири, що належали банку «Хрещатик», та отримати доплату від тих інвесторів, що мали часткову оплату за помешкання. Але навіть такі привабливі умови не влаштували забудовника, і вже після конкурсу 3 з 4-х засновників забудовника-переможця відмовились брати участь у проєкті. Врешті решт, був проведений ще один конкурс та новий забудовник добудував будинок. Наскільки це непросто, приклад навів міський голова: будинок по вул. С. Петлюри, 21-Б проєктувався за одними ДБН, а вводиться до експлуатації – за іншими. І несподівано перепоною стало те, що не вистачає … 25 паркомісць! Це може стати причиною, через яку увести до експлуатації вже збудований будинок буде неможливо. 


А головне – виділення великої земельної ділянки для вирішення проблем приватних інвесторів було неоднозначно сприйнято міськрадою. Депутати наводили безліч аргументів, що вирішуючи проблеми однієї групи містян, ми створюємо велике навантаження на інфраструктуру міста у цілому. При спілкуванні з інвесторами «Діаманту» депутати були налаштовані ще більш безкомпромісно. Тому позиція нового складу ради ОТГ буде для інвесторів «Діаманту» вирішальною. 
 
Формальні кроки до вирішення проблеми та перепони на цьому шляху
 
З приводу вирішення проблеми «Діаманту» було проведено така велика кількість нарад, що неможливо передати їх зміст в одному матеріалі. Але все звелось до певного алгоритму дій, а саме:
  1. Пошук забудовника, який візьметься добудувати комплекс. 
  2. Обговорення умов, що були би прийнятними для забудовника, допомога міста та інвесторів. 
  3. Обговорення шляхів вирішення з радою ОТГ, прийняття рішення. 
  4. Контроль за виконанням прийнятих зобов’язань забудовником. 
Деякі успіхи вже є. «Головною заслугою» міська влада вважає те, що Ярослава Клацуна вивели з числа засновників «Діаманту», а 1-3 та 8-9 секції забудови введені до експлуатації. Також проведена процедура припинення оренди земельної ділянки з ТОВ «Будстандартінжиніринг» (триває судовий процес, позаяк забудовник не погодився з припиненням оренди). 


Щодо забудовника на добудову кооперативу, то його шукали «усім миром», у тому числі, на нарадах в КОДА за участі багатьох забудовників Київської  області. Але безліч разів на роль такого забудовника розглядався місцевий забудовник – група компаній «Атлант», яку представляв особисто Вадим Каган. Забудовник виглядав як «безальтернативний» та ніколи не відмовлявся напряму від добудови «Діаманту». Проте «кілька кіл переговорів» так і не призвели до результату.  
Під час візиту інвесторів «Діаманту» на сесію міської ради 05.11, діалог фактично відбувся на підвищених тонах, а міський голова нервово пояснив, що «економічні умови для інвесторів будинків «Діаманту» набагато гірші, ніж у будинку по вул. С. Петлюри, 21-Б».  Саме цим чиновник обґрунтував те, що перемовини із потенційними забудовниками тривають довго та важко. А загалом, «дорожня карта» вирішення ситуації зрозуміла: місто може запропонувати забудовнику земельну ділянку, але виключно ПРОМИСЛОВОГО призначення. А така пропозиція мало кому до вподоби. 
Під час візиту на сесію 11.11.2020р., діалог вже був більш конструктивним. Міський голова назвав двох забудовників, які виявили зацікавленість у добудові в обмін на земельну ділянку під будівництво складських комплексів. На уточнюючі запитання чиновник назвав двох місцевих забудовників: ТОВ «Альянс-Новобуд» та групу компаній «Атлант». Представниця інвесторів Марина Кандиба просила надати функції замовника забудови УБЖКГІТ. 


Варто уточнити, що наразі «добудови» потребують дві секції «Діаманту» - 4 та 5 із ступенями готовності в 45 та 60%. Але в якості «бонусу» забудовнику може дістатися можливість збудувати щонайменше дві багатоповерхівки на земельних ділянках «Діаманту» (в секції № 6 лише 20 інвесторів зробили передплату). Проте, питання виділення ділянки промислового призначення для вирішення проблем інвесторів проходитиме через раду Броварської ОТГ. Отже, за депутатами залишається «останнє слово». 
Якщо прослідкувати історію «Діаманту» (а це вже томи документів та десятки нарад на високому рівні), то складається враження, що добудову «Діаманту» притримують до певних часів, щоб передати «потрібному забудовнику». Начебто, логічно з точки зору чиновників, але така позиція «зводить з розуму» інвесторів та примушує їх «штурмувати» коридори влади. В будь-якому випадку, вирішити ситуацію можливо лише за допомогою конструктивного діалогу. І навіть, якщо перемовини йдуть повільно, вони не повинні зупинятися. 

 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Сергей
13 листопада 2020 13:08
Единственная проблема в городе это сам мэр сапожко,лично он ставит палки в колеса всем мелким застройщикам в выгоду альянса и атланта ,это он покрывал клацуна и его банду,это он пилит децентрализованные деньги,за которые уже давно можно была капитально перестроить канализацию с увеличением запаса на 300000 жителей,это из-за него ул.Симоненко,Фельдмана до сих пор не имеют ливневки и асфальта,это из-за него Бровары не стали частью Киева,это из-за него не построена тролейбусная линия в Киев и тд
Nina
8 листопада 2023 11:34
Думаю, що не лише така проблема є у місті Києві, по всій Україні нарікають на недобросовісних забудовників і це дуже небезпечні вкладення, тимпаче, якщо людинна віддає останні кошти і мріє про дім а отримує - нічого. Я вважаю, що варто шукати таких фахівців дуже ретельно. Багато агенств співпрацюють із забудовниками та мають превірену інфоормацію та документи, як території, земельній ділянці, на якій будується будинок так і про забудовників, тому будь - яка інформація, що закладає найменші сумніви варта уваги та обов'язково має бути перевіреною.
Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти