Допомогти сайту
Актуально
Третього не дано
21:16, 07 січня
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
24 травня 19:51Актуально


ЖБК «Діамант», нова школа на Торгмаші та спорткомплекс «Світлотехнік»: земельні питання позачергової сесії


Позачергова сесія 22 травня 2020 року містила всього кілька питань порядку денного. Але з того, що у коридорі під залою засідань зібралося не менше сотні осіб, пророкувало вирішення суспільно важливого питання. А загалом земельних питань цього разу було мало, але усі вони дуже цікаві. Отже, за що голосували депутати цього разу читайте у матеріалі. 
 
ЖБК «Діамант»: зроблено важливий крок до вирішення питання інвесторів недобудови
 
Не дивлячись на те, що карантин не скасовано, в будівлю міської ради завітала велика кількість інвесторів, дехто з них були з дітьми дошкільного віку. Інвестори намагалися зайти в залу засідань, але депутати визначили це порушенням карантинних норм та тиском на них. Щоб найшвидше відпустити людей, питання по «Діаманту» було поставлене на голосування першим у порядку денному.
 
Позаяк засідання земельної комісії відвідують не всі депутати, а цього разу воно відбулося не за графіком, оприлюдненим на сайті БМР, депутати вимагали роз’яснення суті питання. Проте міський голова одразу поставив питання на голосування без будь-яких роз’яснень. Питання набрало 19 голосів на свою підтримку і задоволені інвестори покинули будівлю міської ради, а вже потім міський голова надав розлоге пояснення.

По-перше чиновник визнав, що позачергова сесія збиралася саме в цей день для вирішення саме питання з «Діамантом». Передісторія питання така. Ділянка, на якій відбувається будівництво, в оренді у підприємства «Будстандартінжиніринг», яке є офіційним забудовником всього комплексу. Проте замовником будівництва є ЖБК «Діамант», яке має сумну історію: за даними аудиту, щонайменше 69 млн грн. коштів інвесторів було «виведено» з рахунків кооперативу не доброчесними забудовниками, що спричинило виникнення «довгобуду».


Для вирішення ситуації почалася серія рішень БМР з метою припинити договір оренди з «Будстандартінжиніринг», який мав закінчитися саме 22 травня 2020 р.  Позаяк була впевненість, що орендар буде оскаржувати рішення міської ради в судах, припинення договору оренди  проводилася суворо за процедурою. З початку,  рішенням міської ради від 03.04.2020р. орендар був попереджений про те, що міська рада не має намірів продовжувати договір оренди. Наступним рішенням міської ради від 28.04.2020 р.  орендарю відмовили у поновлені договору оренди ділянки площею 2,8837 га. І нарешті рішенням від 22 травня  припинено дію договору оренди земельної ділянки.  Земельна ділянка передана УБЖКГІТ і тим же рішенням міської ради надано дозвіл на її поділ.

Міський голова повідомив депутатам, що з власних джерел йому відомо, що ТОВ «Будстандартінжиніринг» подало зустрічний позов проти рішень міської ради та вимагатиме в суді накладення заборони на будь-які юридичні дії відносно цієї земельної ділянки і суд міг прийняти рішення з забезпечення позову у понеділок. Це могло заблокувати розв'язання питання, саме цим пояснювалась така терміновість. 
 
Що буде далі з ЖБК «Діамант»? Протягом останніх місяців міський голова Ігор Сапожко під час сесій неодноразово нагадував депутатам, що питання незаконних та незавершених будівництв на території населеного пункту "є відповідальністю органів місцевого самоврядування". Також він неодноразово повідомляв, що «наради та консультації з інвесторами «Діаманту» відбуваються до п’яти разів на день». І під час засідань виконкому, і під час сесій лунали натяки, що вирішувати проблему «доведеться за принципом вирішення питання з довгобудом по вул. С. Петлюри, 21-Б».
 
Як ви пам’ятаєте, добудова цього будинку відбувається в обмін на надання забудовнику великої ділянки під забудову на місці комунальних теплиць по вул. С. Петлюри. Тоді це рішення викликало бурхливі дискусії серед депутатів, які мали сумніви відносно правомірності вирішення питання інвесторів за рахунок земельних ресурсів міста. Та й з забудовником теж було не все однозначно:  конкурс виграло ПрАТ «Виробнича проєктно-будівельна фірма «Атлант», яке вже після конкурсу «змінило думку» та відмовилося добудовувати будинок. Але рішення вдалося знайти: у квітні цього року міська рада провела повторний конкурс та  обрала вже іншого забудовника – ТОВ «Каган і КО». 


Зрозуміло, щодо вирішення питань ЖБК «Діамант» та будинку по вул.. С. Петлюри, 21-Б проведена колосальна робота, а ось чи проводилася вона в інтересах інвесторів чи однієї з будівельних компаній, дізнаємося у найближчий час.  
 
Нова школа на Торгмаші: обіцяного 3 роки чекають? 
 
Інші два питання порядку денного також були пов’язані з групою компаній «Атлант». 
Як ви пам’ятаєте, одним з найбільш резонансних голосувань чинної каденції було голосування за дозвіл на збільшення «поверховості забудови»  ЖК «Олімпійський» з 16 поверхів до 22-26 поверхів. Депутати дозволили таке збільшення в обмін на те, що група компаній «Атлант» збудує школу початкового рівня на 360 учнів: точніше, профінансує виготовлення проєкту на будівництво школи та збудує «каркас школи». Голосування  за внесення змін у детальний план територій відбулося у вересні 2017 року, «Атлант» мав проплатити за виконання проєкту початкової школи, а опікуватися будівництвом мав  відділ капітального будівництва


Навесні цього року міський голова повідомляв журналістам
, що розробка проєкту школи на Торгмаші «закінчується». І ось під час позачергової сесії повідомив, що проєкт таки «нарешті закінчений». Саме тому чотири земельні ділянки під будівництво школи початкового рівня площею 0,3310 га, 0,2606 га, 0,4961 га та 0,1099 га  об’єднані в одну площею 1,1976 га. Земельна ділянка передана від  відділу капітального будівництва до УБЖКГІТ для будівництва ЗОШ, але чомусь з призначенням ділянки «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку». 


Міський голова запевняв, що рішення прискорить будівництво ЗОШ молодшої ланки, тому чекатиме, як розгортатимуться події навколо школи. 
Фото Детальний план забудови, з якого зрозуміло, де буде школа 

З рішень, що ще стосуються цього ж забудовника, були і наступні: ТОВ «Каган і КО» надана ділянка площею 0,0204 га для будівництва трансформаторної підстанції будинку С. Петлюри, 21-Б, а УБЖКГІТ надана ділянка площею 0,0815 га для будівництва та обслуговування цього ж будинку. 
 
Спорткомплекс «Світлотехнік» + дві ділянки для майбутнього критого футбольного поля»?  
 
Місцеві ЗМІ повідомляли раніше  про плани міської влади збудувати критий міністадіон на прилеглій до спорткомплексу території. Будівництво міністадіону навіть входило до проєкту реконструкції спорткомплексу. Втім, реконструкцію було вирішено розбити на дві черги: внутрішні роботи  закінчили минулого року, а до благоустрою приступили цієї весни. 

Як чиновники повідомляли раніше, перепоною для будівництва мініфутбольного поля була відсутність оформленої земельної ділянки біля спорткомплексу. Але рішенням позачергової сесії від 22 травня за спорткомплексом «Світлотехнік» будуть закріплені вже дві земельних ділянки. Одна, площею 0,4681 га, закріплена за відділом фізичної культури та спорту для обслуговування спорткомплексу «Світлотехнік». Щодо іншої ділянки, яка до цього часу експлуатувалася як автостоянка за спорткомплексом площею 0,20 га, то відділу фізкультури та спорту надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою. За цим проектом землеустрою ця ділянка буде закріплена за відділом фізкультури та спорту, а також її цільове призначення буде змінено з «для розміщення та експлуатації будівель та споруд автомобільного транспорту» на «для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури та спорту» (спортивний комплекс «Світлотехнік»).

 
Таким чином, є надія, що ці 2 рішення наближають мрію спортивної громади міста до будівництва нового спортивного об’єкту в місті.  
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.