Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша група у ФБ
20 травня 17:01Актуально


Актуальні новини броварського футболу


 
Тема, яка хвилює багатьох, останнім часом має «скандальний присмак», позаяк футбол – це не лише спорт мільйонів, але й бізнес, і навіть політика. Взаємодія між клубами, місцевою федерацією футболу, чиновниками та депутатами ніколи не була ідеальною, і саме створення КП «МФК «Бровари» мало започаткувати «новий рівень комунікацій» між усіма, хто опікується футболом. Учора відбулася онлайн-конференція з футболу, яка надала відповіді на деякі питання. 

 
Онлайн-конференція з керівником КП «МФК «Бровари» Максом Семеновим та головним тренером клубу Олександром Кириченком  була анонсована заздалегідь з гучною назвою: НОВА ЕРА БРОВАРСЬКОГО ФУТБОЛУ. 
Онлайн-конференція відбулася 19 травня та тривала понад 2 години, а дивилися її одночасно близько ста осіб. Протягом усього часу глядачі безперервно ставили запитання в коментарях і до честі ведучої – депутатки БМР Вікторії Коваленко - вона майже усі питання озвучила в прямому етері. 
 
КП «МФК «Бровари»: історія, документи та кошториси
 
Якщо коротко нагадати історію, то КП «МФК «Бровари» було створено рішенням позачергової (це важливо) сесії міської ради на початку вересня 2019 року із статутним фондом в 1 млн грн. 
Вже 11 вересня з Максимом Семеновим, як керівником КП, був укладений контракт, який у грудні 2019 р. був продовжений до 10.12.2020 р. (тобто, контракт є строковим, на 1 рік)


Рішенням виконкому від 29.10.2019 року затверджені тарифи на оренду поля новозбудованого стадіону в парку «Перемога» на рівні 600-1000 грн за 1 годину, які дещо шокували футбольну громаду. Втім, тим же рішенням виконкому діти-сироти, діти за багатодітних родин та діти учасників АТО звільнені від сплати щомісячних внесків за тренування в МФК «Бровари». 
Підприємство ще не запрацювало, а у 2019 році на його утримання вже виділили 200 тис.грн, які планували витратити наступним чином.


Але на додаток до цього, у січні цього року затвердили програму «фінансової підтримки КП «МФК «Бровари» на суму 1,2 млн грн, за рахунок якої підприємство існує і зараз. 
Згодом новоствореному КП передали щонайменше три відремонтовані футбольні майданчики: по вул. О.Онікієнка, 8, вул. М.Лагунової, 4-Б,  вул. С.Петлюри, 13-А


Комунальний клуб VS приватні клуби: на чиєму боці переваги? 
 
Прямий етер за традицією був дуже затягнутий відповідями на формальні  запитання, а левова частина етеру була присвячена обґрунтуванню переваг комунального футбольного клубу на противагу приватним клубам. Серед переваг – доступна вартість відвідування (250 грн на місяць без врахувань витрат на змагання), а також власний стадіон, облаштовані роздягальні та туалети, безкоштовний спортивний інвентар, зручний час тренувань, тощо. 
 
Також головний тренер МФК "Бровари" Олександр Кириченко, який останні 6 років співпрацював з ФК «Каскад», розповів, чим клуб займається під час карантину. Зокрема, клуб переймається отриманням ліцензій для усіх тренерів, яких клуб налічує наразі 5 осіб, молодшому з яких лише 19 років.  Також під час карантину закупляли інвентар, «подовжували» паркан, готували поле. Зокрема, послуга підсипки поля коштувала 30 тис грн, а фахівці, що її надавали, оцінили якість поля нового стадіону як високу. Також протягом карантину велися численні перемовини з клубами з інших країн, зокрема, Німеччини та Білорусі щодо спільної участі у змаганнях, у тому числі, в Броварах. А загалом так вже склалося, що головною роботою підприємства протягом 9 місяців існування стало «будувати плани на майбутнє». 
 
Гадаємо, що всім відомо про конфлікт між КП «МФК «Бровари» та ФК «Каскад», який триває майже з моменту створення комунального підприємства. Якщо спрощено, то конфлікт полягає у тому, що «Каскад» мав наміри перейти в МФК усім складом клубу, але Макс Семенов вирішив інакше та запросив до себе лише деяких тренерів з Каскаду. Але насправді конфлікт більш ґрунтовний та принциповий і полягає він у тому, що частина дитячого футболу фінансується з міського бюджету (МФК та ДЮСШ), а частина – виключно за кошти батьків. Цей конфлікт було поглиблено, коли приймалося рішення про надання доступу до футбольних полів та майданчиків за суто комерційними цінами. Фактично це рішення знищило будь-яку надію на конкуренцію між клубами, а згодом неминуче призведе до наслідків для усього дитячого футболу. 
 
Звісно, що багато питань було щодо конфлікту з ФК «Каскад», зокрема, були такі запитання 


Цікаві фінансові питання 
 
Якщо пригадати історію МФК, то працювали вони буквально кілька днів, десь з початку березня до запровадження карантину, тому багатьох цікавили фінансові питання роботи клубу. На запитання глядачів, яка кількість працівників клубу, Макс Семенов здивував тим, що не зміг назвати точну кількість своїх підлеглих і назвав цифру «у 9-11 осіб». Але він ще більше здивував, коли на запитання глядача підтвердив, що підприємство, окрім директора також має заступника  директора КП «МФК «Бровари». Таким чином, на 5 тренерів КП має 4 співробітників адміністрації. 
Палкі дискусії викликало питання про зарплати в новоствореному клубі: фактично, Максим Семенов підтвердив ту інформацію, яку ми раніше отримали у відповідь на запит. 

Отже, сам керівник має оклад 9605 грн на місяць, але раз в квартал отримує премію у сумі 30 тис грн (за документами – 28 815 грн), тобто, його щомісячна зарплата складає 19 210 грн. 
Його заступник має щомісяця 16 000,0 грн, з яких 8 тисяч – оклад та 8 тис – премія. Що входить у посадові обов’язки заступника директора під час прямого етеру Макс Семенов не пояснив, а також не повідомив, за якими критеріями відбирав претендента на цю посаду, лише зазначив, що «довіряє цієї людині».
Бухгалтер та менеджер з персоналу та комунікацій (!) мають по 12 тисяч грн на місяць, з яких половина – оклад, інша половина – премії. 
Зарплата тренерів складає 15 тисяч грн на місяць, проте Олександр Кириченко зазначив, що така зарплата тренера є неконкурентною на тлі зарплати в інших клубах або футбольних академіях у середньому по тисячі доларів. 

При цьому і керівник КП, і головний тренер багато разів підкреслили, що "зарплата для них - не головне".
 
Багато запитань було про співпрацю місцевої Федерації футболу з МФК «Бровари»: з наполегливості запитань було зрозуміло, що у цьому напрямку також є «складнощі у комунікаціях». Проте Максим Семенов запевнив, що «співпраця відбудеться обов’язково, а МФК  відкриті для спілкування з усіма командами». Зокрема, він повідомив, що всі 30 команд з «дорослого футболу» знайдуть порозуміння з МФК і вже зараз для них складають графіки для надання майданчиків в оренду  (мається на увазі інші майданчики, крім головного стадіону). 
 
Окремим пунктом лунало запитання, яке хвилювало навіть ведучу Вікторію Коваленко: коли нарешті в МФК перейде самий титулований тренер нашого міста Юрій Макаров (в минулому – чемпіон СССР, нині – тренер в ДЮСШ). Про його перехід з ДЮСШ в МФК говорилося давно та багато, дехто вважав, що МФК було створено «під нього». Але перехід так і не відбувся, більш того, глядачі у коментарях повідомили, що Юрій Макаров не планує такий перехід. 

Загалом, пристрасті в коментарях не вщухали протягом кількагодинного етеру, були і «особисті прохання» до Макса Семенова
В цілому, потрібно визнати, що етер був цікавим, хоч і традиційно «затягнутим». Звісно, що він не примирив сторони, але створив майданчик для «обміну думками та емоціями», запит на який був давно. І хоча два представника МФК щосили запевняли глядачів у «райдужних перспективах» свого клубу, реальну картину покаже лише час, мабуть, не випадково контракт укладений лише на 1 рік. Поки що можна констатувати лише пильну увагу в бік даного проєкту. 


Повне відео можна передивитися
 тут


 


Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти