Допомогти сайту
Актуально
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Наша група у ФБ
13 травня 19:10Актуально


Володимир Опалько: міський голова вміє знаходити спільну мову з депутатами

Володимир Опалько – не лише голова найбільшої фракції в міській ради, але й депутат з великим стажем політичної боротьби. Розпочав свій шлях у Народному Русі України, але партією, яка найбільше на нього вплинула, стала ВО «Батьківщина», з якою його пов’язувало майже 10 років співпраці. Про шлях в політиці, «політичну історію» міста, відношення влади та опозиції, принциповість та компроміси ми поговорили у рамках підбивання підсумків каденції міської ради. 
 
Перша каденція
 
До політичних подій, партій та рухів Володимир Опалько долучився ще у 1989 році, коли став членом Народного Руху України. Ті часи згадує з гордістю, тому що був знайомий та мав справу з легендарними особистостями, що стали народними депутатами та учасниками історичних подій. 

У 2004 році брав активну участь у подіях першого  Майдану та навіть їздив спостерігачем «3-го туру» президентських виборів у Донецьк. Політичні вподобання завжди були на боці національно-патріотичних сил. 

Перша каденція розпочалася у Володимира Опалька ще у 2006 році, і саме та каденція була «легендарною» в плані земельного дерибану та пов’язаної з цим корупції. Депутат пригадує «роботу» земельної комісії того часу, коли навіть члени комісії не отримували на руки проєкти рішень: у апарату ради «завжди не вистачало паперу», тому проєкти рішень часто мав лише голова земельної комісії Сергій Піддубняк (нині власник ТЦ «Mark moll», «Бутік» та інших, а також безлічі земельних ділянок в місті). А про публікації проєктів рішень на сайті міської ради можна було хіба що мріяти. 
 
 Забудовник VS громада: чому забудовник перемагає?
 
Також Володимир Опалько добре пригадує усі події, повязані з обранням Ігоря Сапожка секретарем міської ради. Позаяк сам депутат на той час був «впливовою фігурою» - керівником фракції БЮТ в БМР, то особисто брав участь в переговорах. На цю тему написано багато, але призначення секретарем маловідомого та доволі молодого за віком Ігоря Сапожка не обійшлося без впливу обласного керівництва БЮТ. Також згадали і «усунення» з посади законного обраного міського голови Віктора Антоненка: Володимир Опалько пригадав, що організувати це було неважко, позаяк міський голова не користувався повагою депутатів тої каденції. Ставлення до корупції у той час було доволі поблажливим, а у земельних питаннях – і поготів. Втім, корективи в це питання внесло чинне законодавство: з 2008 року передача земельних ділянок в оренду стало можлива  виключно на умовах аукціону

Найвагомішою частиною своєї роботи депутат вважає початок засідань «топонімічної комісії», що працювала над перейменування вулиць. З особливою теплотою згадує Марію Овдієнко, яка доклала значних зусиль на цьому терені, але ставлення чиновників та депутатів у ті часи була однаковим: «не на часі». Здійснити напрацьоване вдалося лише у 2015 році, але одразу для 70-и міських вулиць.
 
«Друга каденція» - Майдан
 
Напередодні виборів 2010 року відбулася «звичайна» для партій в Україні історія: місцевий осередок ВО «Батьківщина» "віджали", тобто, зареєстрували «клон». Внаслідок цих подій, БЮТ навіть мав представництво у каденції 2010-2015 років, але незначне та невпливове. А сам Опалько «провів каденцію на Майдані»: з початку підтримував Юлію Тимошенко, яка підпала під політичні репресії, а потім вже підтримував справжній Майдан. «Історичну ніч» з 18 на 19 лютого 2014 року провів на Майдані разом з однопартійцями, у тому числі, з Вадимом Мутило. У часи Майдану у ВО «Батьківщина» діяв «графік чергувань» місцевих осередків, тому на Майдані хтось з них був постійно, а обласне керівництво «скеровувало зусилля за телефоном». Втім, після звільнення Юлії Тимошенко з в'язниці Володимир Опалько дещо розчарувався в БЮТ і місцевий осередок розвивали вже інші партійці. 

Але ця каденція для Володимира Опалька та всього міста запам’яталася «непересічними подіями» навколо балотування в міську раду у 2013 році. Замість Павла Різаненка, що обрався депутатом у ВРУ, відбулися проміжні вибори на його місце в БМР. В підсумку, «лідерами гонки» та затятими опонентами стали Володимир Опалько, який умовно представляв опозицію, та Оксана Мельник, яка представляла владу. Ці вибори, що тривалий час свідомо затягувалися владою міста, стали «апогеєм» застосування адмінресурсу. Якщо у 2015 році по тому же округу Оксана Мельник  отримала підтримку у 253 голоси, то у 2013 – у  732 голоси при рекордно низькій явці. Володимир Опалько набрав 190 голосів, що було непоганим результатом, але недостатнім для перемоги над адмін.ресурсом.
«Пам'ятаю ті часи: виборців округу вираховували ледь не поіменно: на них виходили через родичів, що працюють у КП, шукали всі зв’язки, усі канали, щоб переконати обрати представника влади. Але зла не тримаю: знаю, що на Торгмаші чужих не люблять, а я їм був чужий, а Оксана – своя».
Перед тим, як покинути Батьківщину у 2014 році, Володимир Опалько став фігурантом гучного скандалу із  розслідування руху «Чесно» щодо спонсорів партії ВО «Батьківщина». Розслідування підтвердило загальновідомий факт, що гроші невідомого походження на фінансування партій в Україні «легалізуються» через банківські платежі невеликими сумами від партійців або прихильників. Але Володимиру Опальку, як керівникові осередку, було довірено «перерахування» доволі великих сум в мільйони гривень. Звісно, ті кошти ніхто не лише в руках не тримав, але навіть фізично не бачив: «партійці» були лише присутні при безготівкових перерахуваннях з офшорів на рахунки партії, а сам банк «Велес», що належав керівнику облорганізації БЮТ Костянтину Бондарєву, через деяким час був ліквідований. 
 
Чинна каденція 
 
Опинився в парт списку БПП Володимир Опалько через запрошення Павла Різаненка, а враховуючи доволі високий рейтинг БПП та власний досвід, виграти вибори було нескладно. Володимира Опалька можна вважати найактивнішим депутатом чинної каденції: неможливо уявити сесію міської ради без його реплік та запитань, і саме йому міський голова охоче надає слово. Протягом каденції депутат активно та принципово працював в земельної комісії  та долучався до безлічі інших депутатських ініціатив, зокрема, домагався  виділення коштів на будівництво ЗОШ 10. Найбільшим досягненням за каденцію вважає перейменування вулиць та реконструкцію Алеї кохання, над якими працював ще з часів першої каденції. 
Ось так Алея кохання виглядає зараз. Роботи по будівництву 2-ої черги ще тривають.

Також він активно брав участь у судових процесах щодо повернення земель РПЦ у комунальну власність.
Останній часом за підсумками сесій навіть став писати блоги на підтримку власної позиції з тих або інших питань. 
Галина Негода, Ірина Нікітчина та Володимир Опалько під час візиту в Київоблраду.
Фото - Олена Слободяник

Відношення з міським головою складалися непросто: на початку каденції в промерському виданні вийшов матеріал з «компроматом» на Опалька, що стосувався земельних питань. Також певному адміністративному тиску піддавався дрібний бізнес його сина Тараса Опалька. Наразі ситуація кардинально змінилася, а протистояння залишилися в минулому: консультації між топ-чиновником та депутатами найбільшої фракції напередодні сесій стали практично нормою.
«З Ігорем Сапожком знайомі настільки давно, що під час дискусій можу звернутися до нього на «ти», - розповідає досвідчений депутат. - Міському голові варто віддати належне: він вміє знаходити спільну мову і з депутатами, і з опонентами».

Володимир Опалько відвідує майже 100% сесій міської ради.
Фото з сайту «Трибуна-Бровари».

Варто уточнити, – позаяк на цю тему було багато спекуляцій – що дрібний бізнес сина депутата Тараса Опалька скоріше постраждав через депутатство батька, ніж виграв. Нагадаємо, що у минулому році відбувся конкурс на розміщення об’єктів в парку «Перемога», в якому Тарас Опалько виграв право на розміщення двох об’єктів, причому, за цілком ринковою ціною. А в грудні минулого року він також виграв конкурс на реалізацію ялинок за ще більш високою ціною, але  разом з іншими підприємцями скаржився на бездіяльність влади у боротьбі з нелегалами, що не сплачують в бюджет ні копійки. Наразі бізнесмен відкрив кафе на вході до ринку «Господар-1» з боку центральної площі.
«Син давно живе окремо і є самодостатнім, в його справи я не втручаюсь», - підкреслив депутат. 


Родина та статки
 
Декларація депутата  на диво стабільна: протягом всієї каденції його родина складалася з дружини та доньки, але у 2019 році донька залишила батьків. Родина депутата володіє квартирою в Броварах площею 70,4 кв.м, дружина також володіє будинком площею в 58,7 кв.м та ділянкою площею в 1572 кв.м в с. Великі Дмитровичи Обухівського району. 
Щодо доходів, то дружина та донька депутата мають непогані заробітні плати, сам депутат – невелику соціальну виплату. Також родина декларує скромні заощадження у готівці.

Головне фото - Микола Кожемяко
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.