Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
01 травня 20:03Актуально


Е-ефективність: на «дофінансування» комунальних підприємств з початку року витрачено понад 15 млн грн

Тема ефективності роботи комунальних підприємств не нова, але від того не менш актуальна. На відміну від інших міст, де комунальні підприємства борються за підряди на рівних з комерційними, в Броварах немає жодного підприємства, яке б не потребувало постійних «фінансових вливань» з міського бюджету. І навіть зараз, коли епідемія обмежує можливості міського бюджету, мільйони дофінансування ллються в міські КП, в яких вже традиційно «на ЗП не вистачає». Усі цифри цього року читайте в матеріалі.

 

Всього в м.Бровари працюють 15 комунальних підприємств, дані про них наведені в таблиці. 

 

№ п/п

Назва підприємства

К-ть працюючих, чол

1.

КП БМР «Броваритепловодоенергія»

855

2.

КП БМР «Бровари-Благоустрій»

263

3.

СКП БМР «Броварська ритуальна служба»

30

4.

КП БМР «Броварське бюро технічної інвентаризації»

8

5.

КП БМР «Бровари-землеустрій»

6

6.

КП БМР «ЖЕК-1»

40

7.

КП БМР «ЖЕК-2»

34

8.

КП БМР «ЖЕК-3»

42

9.

КП БМР «ЖЕК-4»

45

10.

КП БМР «ЖЕК-5»

38

11.

КП БМР «Броварський міський футбольний клуб «Бровари»

3

12.

КНП БМР «Броварська стоматологічна поліклініка»

92

13.

КНП БМЦПМСД (міські амбулаторії)

274

14.

КП БМР «Оздоровчо-реабілітаційний центр»

43

15.

КНП «Броварська БКЛ» 

1591


Показово, що майже кожне з комунальних підприємств, має окрему міську програму на підтримання підприємства, а на додачу до цього у минулому році існувала міська програма підтримки комунальних підприємств в цілому. Окрім «підтримки» за програмами існує інше джерело фінансування – «поповнення статутного фонду»: в основному підприємствам допомагають коштами, але буває, що і технікою. Якщо у звичайному підприємстві під поповненням статутного фонду мається на увазі придбання техніки, устаткування або інших капітальних вкладень, в комунальних підприємствах нерідко «поповненням» статутного фонді виплачують поточну заборгованість по ЗП та гасять інші борги.


Цього року не усі з цих підприємств отримували «поповнення статутного фонду», але ті, що отримали таку допомогу, таки «влетіли у копійку» міському бюджету.

 

Перший транш – 10 млн грн 

 

Першим «великим траншем» було затвердження міської програми фінансової підтримки КП«Броваритепловодоенергія». Під час сесії міської ради 28.01.2020 р. депутати схвалили програму та виділили підприємству 10 млн грн. Видання «Трибуна-Бровари» 13 січня повідомляло про те, що КП БТВЕ знизило тарифи на свої послуги, хоча рішення Уряду тоді носили лише «рекомендаційний характер», а мешканці міста у соцмережах скаржилися, що у платівках не помітили «зниження тарифів». 

 

Ціна популізму 

 

Наприкінці лютого 2020 року відбувся довгоочікуваний конкурс на визначення управителів в багатоповерхових будинках, участь в якому взяли 5 комунальних та 5 приватних ЖЕКів. Звісно, жодного конкурсу не відбулося, але він був реальною можливістю «узаконити» економічно обґрунтовані тарифи, які вступали в дію з 01 березня 2020 р. Однак підприємства ЖКГ даремно раділи можливості нарешті надавати якісні послуги та планувати ремонти. Вже 27 березня рішення виконкому «відтермінувало» введення в дію результати конкурсу на 3 місяці. Причому, це відбулося «заднім числом», коли деякі ЖЕКи вже провели нарахування. Про рішення, за яким не стоїть нічого, крім популізму, зі своєї ФБ-сторінки повідомив особисто міський голова Ігор Сапожко. А вже за кілька днів карантинні заходи були посилені і платежі за житлово-комунальні послуги різко «обвалилися» до 30-40%% від нарахованих сум, причому така ситуація спостерігалась по всій Україні і передбачити її було нескладно. У той же час, ЖЕКи опинилися на «передовій» боротьби за Covid-19, і до витрат на обслуговування будинків додалися витрати на дезінфекцію та виплати за ненормований робочий день персоналу, що її проводив. Усе це не просто ускладнило ситуацію в ЖЕКах, а поставило їх на межу невиплати зарплат, тому «рятувати» їх довелося як звично - за рахунок міського бюджету. 


Якою остаточно буде «ціна популізму» від міського голови, наразі спрогнозувати важко, але з початку року маємо такі цифри. Відповідно до звіту про виконання бюджету за 1-й квартал 2020 року, на поповнення статутних фондів КП «ЖЕК-1,2,3,4,5» витрачено 1 млн грнАле ЖЕКи це не врятувало, тому, вже на першій сесії наступного кварталу «допомогу» ЖЕКам вирішили «сховати» в міську програму по боротьбі з Covid-19 - і ще «докинули» 1 млн грн (по 200 тисяч на КП). Чи допоможе їм вирівняти ситуацію - невідомо, але «ціна популізму» окремо взятого чиновника цього разу склала щонайменше 2 млн грн. Про допомогу 5-и приватним ЖЕКам, які також постраждали від цього рішення, у відкритих джерелах не повідомлялося. 

 

Різна допомога різним підприємствам 

 

Виходячи з даних того ж звіту, в першому кварталі 2020 року «поповнювали статутний фонд» ще двом комунальним підприємствам: 

  • КП «Бровари-Благоустрій» на 1, 5 млн грн
  • КП «Броваритепловодоенергія» - на 3 млн грн 

Чиновники не змогли прокоментувати, на що саме виділялися гроші. Але це ще не все.


Рішенням міської ради від 28.04.2020 р. внесені зміни у програму підтримки та розвитку КНП «Броварська стоматологічна поліклініка». Цікаво, що на той же сесії була затверджена міська програма профілактики та лікування стоматологічних захворювань, за якою бюджет у повному обсязі відшкодовує вартість лікування пільгових категорій населення, а по деяким видам послуг відшкодування надходитиме від НСЗУ (договір вже укладений). Тобто, у стоматполіклініки є гарантія відшкодування витрат на лікування пільгових пацієнтів, а усі інші лікуватимуться за затвердженими тарифами. Підприємство має великі шанси стати самоокупним, проте, позаяк підприємство не працювало в період карантину, міська рада виділила їм 1 млн грн на виплату зарплат. І ще 199,0 тис.грн на проведення ремонтів.

 

Допомога КНП «Броварська БКЛ» в зв’язку з епідемією Covid-19 з початку року виділялася неодноразово, але про це достатньо детально повідомляли міські ЗМІ. 

 

А як же інші комунальні підприємства? 

 

А вони також мають свої окремі програми «фінансової підтримки», але програми затверджені наприкінці минулого року та наразі просто фінансуються з бюджету. Зокрема, КП «МФК «Бровари» затвердило програму на 1,2 млн грн, КП «ОРЦ» - на 2 млн грн.

 

Просто нагадуємо: усі ці підприємства надають платні послуги населенню переважно у конкурентному середовищі. Тобто, вони отримують гроші від клієнтів, але у той же час – неслабку підтримку з міського бюджету на кількадесят мільйонів гривень щороку. Шкода лише, що ситуація не лише не змінюється, але й багато років жодним чином не дивує ані міських депутатів, ані чиновників. Тому, мабуть, простіше навчити крокодила літати, ніж позбавитися від популізму. 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти