Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
07 травня 17:36Актуально


Тестування на «корону»: де, чому, за скільки?

Як Вам відомо, вчора, 06.05.2020, Броварська лікарня отримала мінілабораторію не лише для проведення ПЛР-тестів, а фактично повноцінну вірусологічну лабораторію, яка може виявляти не лише коронавірус. Де взагалі можна тестуватися на корона вірус? Які умови та вартість тестування та чому така лабораторія фактично є безальтернативною?- читайте у матеріалі. 

 

     Тестування на коронавірус: якими тестами та чому? 


Вся історія з Covid-19 була тісно пов’язана з наявністю та видами тестів. Ще при першій «інспекції» керівника Київської ОДА Олексія Чернишова в наше місто 20 лютого цього року міський голова Ігор Сапожко зазначав, що говорити про готовність лікарні складно саме через відсутність експрес-тестів на вірус SARS-CoV-2. На той час, тобто 2 місяці тому, їх практично не було в Україні, а коли закуповували невеликими партіями, в першу чергу вони потрапляли в регіони, в яких вже були зареєстровані випадки з Covid-19. Відносно швидко постачання експрес-тестів налагодилося, у тому числі, до нашої ББКЛ та міських амбулаторій.  


Далі стало зрозуміло, що експрес-тести не завжди виявляють наявність вірусу у пацієнта, а є ефективними лише на 5-7 день захворювання, тому на їх точність покладатися не можна. Ефективними виявилися  лише ПЛР-тести, які для медзакладів Київської області обробляла одна державна лабораторія в м.Києві. Тобто, зразки з усіх міст Київської області возили до Києва і в середньому через 2-3 дні отримували результат. Офіційна сторінка міського голови повідомляла, що з початку епідемії на кінець квітня всього в місті та районі було відібрано 224 зразки для дослідження на ПЛР. Під час останньої позачергової сесії чиновник повідомляв, що в окремі дні є необхідність відбирати по 15 зразків в день.  


Зрозуміло, що у разі виникнення «пікового навантаження» обласна лабораторія не справлятиметься з роботою, або результатів потрібно буде очікувати кілька днів. Зокрема, вчора ЗМІ повідомляли, що така ситуація склалалася в Житомирськй області, де єдина лабораторія завантажена роботою на 7-8 днів наперед, тому з 7 по 9 травня не прийматиме біоматеріали на тестування на коронавірус. Враховуючи усі фактори,  стало зрозуміло, що місту потрібна власна лабораторія для проведення ПЛР-тестів.  

 

     Лабораторія: яка, за скільки та за чий рахунок? 

 

Вперше про це публічно заявила начальниця відділу охорони здоров’я Ніна Хорошаєва, яка пояснила депутатам, чому місто потребує такої медичної послуги, скільки коштує обладнання, яких видів бувають лабораторії, і що робити з лабораторією, коли Covid-19 піде на спад.


Чиновниця з великим досвідом в медицині, розповіла, що вартість лабораторії «закритого типу» складає близько 1,5 млн грн, а вартість реагентів для неї – близько 750,0 тис.грн. Також вона переконувала, що монтаж лабораторії займе мінімум часу, а використовувати її в подальшому можливо для проведення інших аналізів, у тому числі на ВІЛ, гепатити, тощо. З самого початку передбачалося, що коли спалах коронавірусу мине, лабораторія надаватиме платні послуги населенню. 


Придбання лабораторії увійшло до комплексної програми по боротьбі з Covid-19, а саме: включене до заходу «Створення кризового відділення» на базі кардіореанімації. Всього на цей захід програмою передбачено 6,9 млн грн, з них на лабораторію – 2,25 млн грн, а на всю програму – 13,77 млн грн

Детальніше про програму читайте тут.

 

Цікаво, що вже в день прийняття програми на сесії, тобто 28 квітня, було відомо про те, що таку лабораторію Броварська БКЛ отримує за рахунок коштів обласного бюджету. Цю інформацію нам підтвердив в коментарі головний лікар Валентин Багнюк, який розповів, що питання вирішувалося непросто, але про позитивний результат він заздалегідь повідомив керівництво міста. Таким чином, завдяки тому, що лабораторія дісталася місту без витрат, міська програма матиме відчутну економію коштів на витрати по боротьбі з Covid-19. 

 

З відео, опублікованого виданням «Трибуна-Бровари»зрозуміло, що наразі місто забезпечене розхідними матеріалами на проведення принаймні 1000 ПЛР-тестів. Аналізи робитимуться безкоштовно тим, хто має покази: підозру на захворювання, медпрацівникам, особам, що мали контакт з хворими на Covid-19. Також лікарня розглядає можливість надання послуги по проведенню ПЛР-тестів на платній основі, вартість послуги – близько 1000-1300 грн. Але головна новина полягає в тому, що тривалість аналізу не кілька днів, а трохи більша за годину! 

 

     ПЛР-тести: хто їх взагалі робить? 

 

Нагадаємо, що 07 квітня МОЗ дозволив приватним лабораторіям та клінікам, які мають відповідні ліценції,  проводити ПЛР-тестування на наявність Covid-19. При цьому МОЗ зобов’язав приватні клініки звітувати про кожен виявлений випадок коронавірусної хвороби та повідомляти про це в регіональні заклади охорони здоров’я. 


ЗМІ вже проводили моніторинг, в якому вивчали, які медичні клініки надають послугу з тестування на ПЛР-тести та скільки коштує така послуга. Умови для надання послуг в клініках, вартість послуги та термін для отримання результату дуже різняться, проте, більшість клінік надає послугу на ПЛР-тестування тільки після консультації їх терапевта та проведення попереднього аналізу за допомогою експрес-тестів. При цьому вартість консультації терапевта – 600-700 грн, вартість проведення експрес-тесту – 700-850 грн. А вже у разі позитивного результату, пацієнт визначатиметься, де проводитиме ПЛР-тест. 


Саму послугу з ПЛР-тестування пропонують лише деякі приватні клініки, і навіть в Києві їх небагато.  Зокрема, клініка Universumclinic пропонує зробити таку послугу за 2400 грн в клініці та за 2900 грн з виїздом додому. Очікування результату – 3 доби. 


«Обмеженість» пропозицій можливо пов’язано з таким повідомленням на офіційній сторінці Служби безпеки України. З повідомлення від 02 квітня зрозуміло, що СБУ розслідує кримінальне провадження за фактом можливого вчинення посадовими особами ТОВ «Євролаб» дій, які спрямовані на поширення епідемії COVID-19 та заподіяння шкоди здоров’ю населення УкраїниСправа пов’язана з тим, що лабораторія навмисно не повідомила регіональні заклади охорони здоров'я про діагностовані випадки захворювання на COVID-19 у окремих осіб. 


Таким чином, сучасна міні-лабороторія для проведення ПЛР-тестування в Броварах не лише надає суттєві переваги для боротьби з епідемією, а фактично, є безальтернативною.  А те, що лабораторія дісталась місту безкоштовно – приємно вдвічі.  

 

                                                                                                        Ангеліна Козлова 

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти