Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
07 лип 19:40Актуально


Чи буде у Броварах електронна черга на житло?


Нові квартири тим, хто перебувають на квартобліку, дають дуже рідко. Розподіл квартир відбувається непросто, а іноді доходить до справжніх скандалів. Зрозуміло, що вирішити квартирне питання для усіх охочих міська рада не може, проте, чи можна зробити цей процес принаймні прозорим, розбирались у матеріалі. 
 
Під час засідання виконкому, що відбувся 07 липня 2020 року, члени виконкому та присутні стали свідками «розбірок» між двома родинами, які претендують на 1 квартиру. Питання розглядається вже кілька місяців (з лютого цього року), але одна родина категорично не погоджується з рішенням комісії з житлових питань та виконкому. Питання стало настільки скандальним, що до його вирішення підключились депутати міської ради. Де шукати вихід з ситуації? 
Кожна із сторін конфлікту завітала на виконком у супроводі родичів та сусідів
 
Хто у якій черзі перший? 
 
Почнемо з того, що згідно із законом, офіційних черг – три: 
  • Загальна, на якій  у Броварах наразі перебуває близько 1800 осіб
  • Черга для тих, хто має право на отримання житла у першу чергу – там близько 1500 осіб
  • Черга для тих, хто має право на отримання житла позачергово, яка налічує близько 900 осіб
 
Сама процедура обрання тих, кому дістанеться нова квартира, відбувається у кілька етапів. З початку питання розглядає комісія з житлових питань, далі рішення про видачу ордеру конкретній особі приймає виконком. Якщо житло розподіляється на освітянські або медичні заклади, рішення про черговість приймає рада цих колективів, а житлова комісія лише перевіряє дотримання черговості.
 
Міський голова під час виконкому знову нагадав, що усі процеси розподілу житла відбуваються за Житловим Кодексом 1983 року, який не відповідає сучасним правовим реаліям. При цьому «квартирне питання» є настільки затребуваним, що з кожних 10 осіб, що приходять на особистий прийом до міського голови або його заступників, 7 – звертаються з житлових питань. Часто ті, хто невдоволений, що питання не вирішується, звертаються до телеканалів або шукають інші можливості привернути увагу до своєї проблеми. Проте чиновники підкреслюють: визначати, «кому житло найнеобхідніше», не входить до їх повноважень. Комісія (а також контролюючи органи, що перевірять законність рішення комісії) можуть спиратися лише на одну законну підставу: дотримання черговості. 
Таким чином, на отримання житла впливатимуть лише два фактори: 
  • Зарахування на квартоблік на підставі наданих документів 
  • Черговість – ніхто з вашої черги не повинен отримати житло раніше, ніж це передбачено чергою.  
Чи рухається черга взагалі? 
 
Рухається, але не так, як ми уявляємо. Ну, по-перше, спеціалісти відділу житла постійно моніторять реєстри нерухомості. Якщо особа, що перебуває на квартобліку, стала власником нерухомості, то її рішенням виконкому з квартобліку знімають. За останній час таких осіб у місті виявилось не менше тисячі. 
Також рішенням виконкому з квартобліку можуть зняти у зв’язку із смертю особи, що перебувала на обліку, або у зв’язку з тим, що особа вибула на постійне проживання до іншої місцевості. Наприклад, у рішенні від 07.07.2020 р. ми нарахували, що 11 осіб було знято з обліку через смерть, і ще 21 – через переїзд з міста до іншої місцевості. Ще 8 осіб було знято з обліку у зв’язку із зміною місця проживання та непоновленням документів для перебування на квартобліку. І ще 12 – у зв’язку з тим, що у них поліпшились житлові умови або у них та членів їх родин виявились частки у нерухомому майні. 
Але це ще не все. 
Офіційно у місті відсутній «житловий фонд для тимчасового проживання». Проте, рішення про виключення житлових площ з фонду тимчасового проживання та видачу ордерів на цю жилплощу, виконкомом приймає регулярно. Переважно, це стосується кімнат у гуртожитках. Але не тільки. 
Мешканка, яка не погоджувалась з рішенням виконкому про надання квартири її опоненту, сьогодні розповіла усім присутнім на виконкомі, як їй пропонували квартиру у старому житловому фонді. Ці квартири зазвичай належать померлим одиноким громадянам, які не мають спадкоємців, і такі квартири були, є і будуть. Про заселення таких квартир інформації зовсім мало, принаймні, про це ніколи не згадували у місцевих ЗМІ. Тому, окрім членів житлової комісії та членів виконкому, ніхто не у курсі, чи дотримуються умови черговості при розподілі таких квартир.   
 
А де ознайомитись з чергами на отримання житла? 
 
Питання непросте, і воно вже неодноразово порушувалось, як громадянами, так і депутатами. Формально – із  списками тих, хто перебуває на обліку, можна ознайомитись у самому управлінні з питань комунальної власності та житла. Але …у паперовому вигляді. Як ми переконались, наразі через карантин управління взагалі зачинено для відвідувачів (карантин триває вже 4 місяці і невідомо, коли він припиниться). 

Тому виникає дотепне запитання: а чому черги на отримання житла досі не створені у електронному вигляді та не розміщені на сайті міської ради?  Депутати, що були присутні на засіданні виконкому, Юрій Скотніков та Володимир Опалько обговорювали можливість порушити це питання під час чергової сесії. 
Під час засідання виконкому обговорили не лише поточне питання, а вирішення житлових питань взагалі. Депутат Юрій Скотніков 

Зрозуміло, що вирішити «квартирне питання» міська рада не має можливостей. А ось зробити цей процес прозорішим  - цілком реально і не потребує ані великих коштів, ані великих зусиль. 
 
У Броварах розподілять 10 квартир у новобудовах
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти