Допомогти сайту
Актуально
Третього не дано
21:16, 07 січня
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
28 вер 18:58Актуально


Що робитимемо з центральним парком?


Якщо є можливість зробити, краще зробити, ніж жалкувати про втрачені можливості, - зазначає Роман Сімутін. Кандидат на посаду голови Броварської ОТГ поділився своїм баченням на розвиток центрального міського парку. Також ми пригадали «буремні події» навколо капремонту парку, поговорили про помилки при проєктуванні та з’ясували, чи збагатився сам політик на ремонті парку. 
 
Стратити не можна помилувати
 
Технічний та естетичний стан центрального парку «Перемога» був предметом постійної критики з боку активістів під час каденції 2010-2015 років. Парк має таке розташування, що він є не лише місцем відпочинку, але й місцем, яке поєднує різні районі міста. Тобто, і «культурно-рекреаційна» і «транзитна» ролі парку були суттєво обмежені через поганий стан самого парку так і «стиль його щоденного утримання». 
Критика була врахована, проєкт капремонту парку розроблений, оголошений тендер. Слід розуміти, що це відбувалось у 2015 році, до централізації та в умовах активної фази російської агресії відносно України. Тому винесення капремонту парку за 18 млн грн на тендер було «непростим рішенням». Але тендер у вересні 2015 року таки не відбувся. А якщо бути максимально точним – його зірвали активісти за активної участі Романа Сімутіна.
Ми поставили питання, яке багато разів закидали як чиновники, так і користувачі соц.мереж: навіщо у 2015 році Сімутін зірвав тендер, щоб у 2016 самому лобіювати цей проєкт? 
Відповідь була наступна.
  1. Тендер відбувався за пару місяців до виборів-2015 року та дуже нагадував ситуацію, яка відбувається зараз із будівництвом вул. Симоненка, яку «протягують за будь-яку ціну». Тоді 18 млн – це були суттєві кошти для міського бюджету, тож міському голові потрібно було «застовпити цю суму» за «правильним підрядником». Тому це відбувалось з таким поспіхом і тиском. 
  2. Вже тоді Роман Сімутін був впевнений, що на капремонт парку можливо залучити кошти з бюджетів іншого рівня, щоб «не спустошувати бюджет міста». Врешті решт, це вдалось буквально за рік.  
Читайте також: Ігор Сапожко: 100 відсотків коштів кредиту підуть на школу. Як депутати приймали скандальне рішення.
   
На той час якісних проєктів – та й просто проєктів - не було взагалі 
 
У 2015 році місто отримало одразу 5-ох нових депутатів Київської облради. Але жоден з них не мав будь-якого досвіду щодо залучення бюджетних коштів з обласного та державного бюджетів. Тоді відбулась нарада депутатів обласного рівня з міським головою з метою з’ясувати, який соціально значимий об’єкт можна подавати на конкурс в Мінрегіонбуд. Під час наради з’ясувалось, що якісних проектів як таких немає – на конкурс можна було подавати лише капремонт об’єктів комунальної власності, тобто, не житлового фонду. 
Тому на той час проєкт капремонту 1-ої черги парку по суті був безальтернативним. В підсумку, вдалось переконати керівництво Київської ОДА, і проєкт у Мінрегіонбуді «захищав» особисто заступник голови КОДА Лев Парцхаладзе. Проєкт пройшов конкурс, проте потрібно було переконати депутатів міської ради підтримати спів фінансування проєкту.

Парк як «камінь спотикання»
 
Найбільш складним та принциповим було проведення питання через сесію БМР у квітні 2016 року. Слід нагадати, що у ті часи «протистояння» «умовно демократичних сил» з міським головою та його більшістю у раді було гострим та затятим. Тому «знайти компроміс з питання парку» було непросто. 
В першу чергу депутати наполягали, що «головним пріоритетом міста» має бути будівництво школи – такий аргумент лунав від депутатів різних фракцій. Втім, депутати погодились, що на момент обговорення готового проєкту будівництва або ремонту навчального закладу у місті не було. Тому 23 голосами підтримали виділення коштів на ремонт парку на умовах спів фінансування. 
 
Читайте також: БПП і «Самопоміч» об’єднались із Сапожком та виділили 9 млн на парк «Перемога»
 
Невдалий тендер ледь не «поставив хрест» на ремонті парку 
 
Проєкт капремонту парку «Перемога» коштував близько 18,3 млн грн, і включав в себе виключно ремонт центральної алеї та кількох бокових алей та заміну зовнішнього освітлення. У первинному варіанті проєкт включав також систему автоматичного поливу газону, але потім цей «інженерний надлишок» з проєкту зник. Отже, місто «чесно перерахувало» свої 9 144,0 тис.грн. Тендер проводив Департамент регіонального розвитку Київської ОДА і за підсумками тендеру, «кінцева вартість» капремонту парку склала близько 15 млн грн.
Капремонт парку мав завершитися у грудні 2016 року (про що повідомляв сайт КОДА), проте протягом 2017 року роботи у парку «Перемога» ще тривали.
А загалом, капремонт парку вилився не лише у гучні журналістські розслідування журналістів сайту МПЗ, але й у кримінальну справу. 
 
Читайте також: Броварський парк «Перемога» довірили ремонтувати відомим тендерним махінаторам
 
Врешті решт, протягом 2017 року капремонт 1-ої черги парку був завершений. Активісти та соц.мережі ще довго обговорювали «недоліки» ремонту, проте центральна алея стала безальтернативним місцем проведення міських свят та культурних подій. 
"Місто фактично витратило лише 9 млн грн, але натомість отримало повноцінний ремонт центральної частини парку. Це невеликі сума відносно менш вдалих поєктів", - підкреслює депутат облради Роман Сімутін. 
 

Що робитимемо з парком далі? 
 
Ну, по-перше, найбільш гучно обговорювали стан «бокової алеї» у бік виходу з парку на перехрестя вулиць Я. Мудрого-Грушевського. Старе асфальтне покриття добряче зіпсувала важка техніка  при проведенні капремонту. Роман Сімутін пригадує, що особисто звертався до міської ради з проханням розробити проєкт саме на цю дорогу, щоб «відшукати» фінансування з обласного бюджету. Відповідь тоді була наступна: ні, ця доріжка відремонтується у складі капремонту 2-ої черги парку. Наразі доріжка має наступний вигляд. 

А співробітники парку мітлами «розганяють» воду з глибоких калюж на дорозі. 

У 2018 році за 390,0 тис.грн розроблений проєкт капремонту другої черги парку, ще 110,0 тис.грн коштувала геодезична зйомка. Друга черга - це та частина парку, що ліворуч від центрального входу до парку. Проєкт «традиційно» не містить переважно  капремонт доріжок (десь – асфальт, десь – плитка) та ремонт мереж зовнішнього освітлення. Всього потрібно відремонтувати 23 172 м.кв. доріжок.
Проте, проєкт таки містить деякі «родзинки», а саме.
  • майданчик для екстремальних видів спорту площею 10 753 м.кв
  • близько 12 тис м.кв партерних та звичайних газонів з автоматичною системою поливу
  • лавки різної конфігурації: лавки садові із спинкою – 81 штука, лавки фігурні – 8 штук, лавки із зрубу – 25 штук, лавки із вмонтованою клумбою – 23 штуки. 
 
Читайте також: Понад 32 млн.грн на парк: «Перемогу» продовжать капітально ремонтувати. Затверджено робочий проєкт.
 
Наша помилка – це проектувати  ремонт парку без врахування думки громадськості 
 
Роман Сімутін підкреслює, що не шкодує про те, що ремонт 1-ої черги парку відбувся, і на умовах співфінансування. Проте визнає, що «головною помилкою» було розроблення проєктів 1-ої та 2-ої черги «без врахування думки громади». Те ж саме відноситься і до розміщення у парку «об’єктів торгівлі та розваг». Наразі фактично «проєкт за 0,5 млн грн припадає пилом» і така ситуація, на жаль, є типовою для Броварів. За інформацією депутата, наразі у Броварах таких проєктів розроблено на суму, близьку до 30 млн грн, і «доля цих проектів невідома». 
 
Спроби «вивчити громадську думку» щодо використання парку відбувались неодноразово. Остання така «глобальна робота» проведена активістами у червні 2016 року. За підсумками опитування, активісти дізнались, що найбільше містяни потребують у парку: вело- та пішохідних доріжок, клумб та зелених насаджень, спортивних об’єктів та зон відпочинку. 
Роман Сімутін погоджується з цим, і вважає, що на його думку, парку не вистачає «родзинок», що робили би його «унікальним». В якості «ідеї» подає, наприклад,  влаштування «копії відомого «Стоун-хеджу».
 
Чи заробив депутат на будівництві парку? 
 
Закиди щодо особистого збагачення під час ремонту парку неодноразово лунали у соц. мережах. А пов’язані вони з тим, що ремонт у парку відбувався протягом 2016-2017 років, а у 2017 році депутат відобразив декларації приватний будинок вартістю близько 2,7 млн грн.
Роман Сімутін – до речі, вперше! – пояснив це наступним чином. Будинок фактично збудував з 2008 по 2010 рік. Але на той час «увести до експлуатації» коштувало близько 10 тис.долл. Він порахував, що це занадто дорого, а коли законодавство змінилось, провів процедуру за значно менші гроші. Тому «збагачуватись» за рахунок парку або «утеплення шкіл» намірів не мав та не має. 
 
Незалежно від того, хто буде депутатом у наступній каденції, рада ОТГ вимушена буда керуватися «пріоритетами», визначеними чинною каденцією. Влада зробить все можливе, щоб оформити кредит у 160,0 млн грн. на наступні 5 років. Отже, пріоритетом у міста буде добудова ЗОШ № 10 та будівництво вулиці Симоненка. 
 
Чи повернеться місто колись до капремонту парку – питання точно не наступного року або навіть двох. Тому, як це дивно, але капремонт частини парку використав своє «вікно можливостей», яке зачинилось надовго. 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.