Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
16 лип 17:50Актуально


Найдорожчі тендери-2020: хто та які об’єкти будуватиме за бюджетні кошти


Проаналізували найбільш «коштовні» тендери, що відбулись з початку поточного року. Не факт, що усі ці роботи виконають цього року, але точно можна з’ясувати, хто та що будуватиме або ремонтуватиме у найближчі рік-два. І скільки це коштує. 
 
ТОП найдорожчих тендерів у 2020 році виглядає наступним чином:
  1. Будівництво вул. В. Симоненка (від вул. Київська до вул. О.Кобилянської) – 71 126,56 тис.грн.
  2. Реконструкція частини будівлі з прибудовою басейну оздоровчого призначення по вул. Гагаріна, 8-А38 768,9 тис.грн
  3. Реконструкція ДНЗ «Зірочка» по вул. Я. Мудрого – 37 295,72 тис.грн
  4. Реконструкція пішохідного бульвару віл вул. Короленка до бульв. Незалежності – 15 310,7 тис.грн.
  5. Капітальний ремонт з першого по технічний поверх ЗОШ № 714 014,7 тис. грн. 
  6. Реконструкція з розширенням частини приміщення МКЦ по бульв. Незалежності, 4 (приміщення закладу «ТепЛиця») - 4 859,6 тис.грн
Крім цих об’єктів проводиться капремонт кількох дворів та тротуарів, найбільш вартісні серед яких наступні:
  • Капремонт проїздів та тротуарів по вул. В.Великого, 10-А – 3 018,1 тис.грн
  • Тротуар по вул. Мудрого – 5 183,3 тис.грн.
  • Капремонт проїздів та тротуарів по бульв. Незалежності, 19-А – 5 118,8 тис.грн.
 
Читайте також: Каштани VS тротуар: компроміс знайдений
 
Перед тим, як проаналізувати самі тендери, варто зауважити, що проведення тендеру не означає, що ці роботи будуть виконані, аби хоча би розпочнуться. На фінансові плани цього року передусім вплинуло не поширення епідемії, а необхідність ритмічно фінансувати будівництво корпусу ЗОШ № 10. Нагадаємо, що школа будується без передплати з міського бюджету, проте на умовах своєчасної оплати за виконані роботи. Тому будівництво ЗОШ – головний пріоритет у витратах бюджету цього року. Про пріоритети минулого року, серед яких теж був початок будівництва ЗОШ 10, ми писали раніше.
 
Читайте також: Ми ділили апельсин, нас багато, він – один
 
Будівництво вулиці Симоненко: хто та за скільки її будуватиме?
 
Станом на середину року вулиця Симоненка – єдина в цьому році вулиця, яка має шанси на початок будівництва. «Першочерговість» чиновники пояснюють просто: вулиця - стратегічна, позаяк розвантажує Київську та перехрестя на Порошинці, а також важлива для прокладення маршрутів громадського транспорту. Крім того, вул. Симоненка буде першою вулицею в місті з повноцінною дорожньою інфраструктурою: тротуарами, велодоріжкою, зеленою зоною, опорами вуличного освітлення, зупинками громадського транспорту.
 
Читайте також: Будівництво вулиці В. Симоненка: що має бути, що є і коли завершиться 
 
Хоча назва проєкту передбачає будівництво вулиці до вул. О. Кобилянської, насправді, будівництво відбудеться на ділянці від вул. Київської («Епіцентру») до перехрестя з вул. Чорновола. Виходячи з «космічної» вартості будівництва вулиці, її, так же як і Київську, розіб’ють на «пускові комплекси», а дата завершення будівництва за умовами тендеру – 31.12.2021 р. 
Ділянка вулиці, яку збудують за 70 млн грн 

Яка мета проведення тендеру, якщо вільних коштів у бюджеті цього року немає? 
Тендер не на один рік і навряд чи лише на 71 млн грн: зрозуміло, що будуть «корегування» та «додаткові роботи», тому важливо, щоб багаторічний контракт отримала правильна фірма.  
Сам тендер відбувся не з першого разу і з цікавим нюансами. 
Перший тендер на будівництво вул. В.Симоненка відбувся у квітні 2020 р., на якому ТОВ «ДС ПРОМ ГРУП» виграло у ПрАТ «ШБУ-50», запропонувавши вартість на 9 тис.грн меншу, ніж у конкурента. Але торги відмінили через «неможливість усунення порушень через внесення змін до тендерної документації». 
Наступний тендер відбувся у червні, і в ньому знову взяли участь ті ж самі підприємства, причому ТОВ «ДС ПРОМ ГРУП» скаржилось у АМКУ на «дискримінаційні умови» тендеру. Цього разу з різницею в 1 млн грн тендер виграло ПрАТ «ШБУ-50». Але цікавим є те, у квітні ПрАТ «ШБУ-50» пропонувало вартість робіт рівно у 60,0 млн грн, а у червні – рівно у 70,0 млн грн. Чому вартість робіт раптово та суттєво змінилась, - невідомо. 
 
Читайте також: Асфальт на вашій вулиці: чи реально дочекатися?

Прибудова басейну до реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю
 
Питання теж з історією. Все почалось у минулому році, коли директор центру депутат міської ради Валерій Іваненко розповив депутатам про необхідність добудови басейну до будівлі ребцентру по вул. Гагаріна, 8-А. Необхідність пояснювалась високої ефективністю спеціального басейну для реабілітації дітей з інвалідністю, яку дослідили та довели в інших містах. Але чиновників та депутатів бентежила «космічна вартість» об'єкту у 40 млн грн (хоча сам проєкт був виготовлений за кошти депутата).

Читайте також: До центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю добудують басейн 
 
З самого початку Валерій Іваненко зазначав, що пошук спонсорів для покращання центру реабілітації – справа звична, тому сподівається на фінансування з різних джерел. На цю тему на однієї з депутатських комісій навіть виник конфлікт: хто має оголошувати тендер - БМР чи сам Ребцентр? Але тоді секретар міської ради Петро Бабич наполіг, що у міської ради більше шансів знайти спів фінансування з бюджетів вищого рівня.
В підсумку, у березні поточного року відбувся тендер на прибудову басейну, на якому з вартістю у 37 202,3 тис грн перемогло ТОВ «ДК «МІДАС». Підприємство відоме тим, що у минулих роках капітально відремонтувало ДНЗ «Оленка», спорткомплекс «Світлотехнік» та ЗОШ № 7. 
 
Реконструкція ДНЗ «Зірочка»
 
Особливістю проєкту є те, що це практично перший у місті об’єкт, капремонт якого проводиться за грантові кошти від ЄБРР. Тендер на капремонт об’єкту теж пройшов «не гладко»: були оскарження через АМКУ, причому, цього разу – вдалі для скаржника. Переможцем визнано ТОВ «Класика комфорту» з вартістю робіт у 33 800,9 тис.грн. Поки що у Прозорро є лише повідомлення про намір укласти договір, але немає самого договору. Роботи не проводяться. 
 
Реконструкція пішохідного бульвару віл вул. Короленка до бульв. Незалежності
 
Наразі відбувається реконструкція 2-ої черги, перша здійснена у минулому році. Тендер відбувся у травні цього року, і в ньому з різницею в 1 тис грн ТОВ СПМК-2 «Теплицятехмонтаж» перемогло ТОВ «ДК «МІДАС»: загальна вартість робіт складатиме 14 448,0 тис грн. Наразі роботи тривають, але дещо мляво. 
 
Капітальний ремонт ЗОШ № 7 – з першого по технічний поверх
 
Насправді, це продовження капремонту, що почався у минулому році, коли на ремонт ЗОШ № 7 було витрачено 10 850,0 тис.грн
Тендер на капремонт ЗОШ № 7 відбувся у червні, і з двох учасників переможцем обрано ТОВ СПМК-2 «Теплицятехмонтаж».  Яке, до речі, запропонувало ціну на 830 тисяч дорожче, ніж єдиний конкурент - ТОВ «Український виробничо-будівельний Альянс центр». 01 липня з переможцем укладений договір, роботи проводяться, зокрема, за допомогою крану розбирають дах будівлі.  

У минулому році у тендері на ремонт ЗОШ № 7 на майже 10 млн грн ТОВ СПМК-2 «Теплицятехмонтаж» теж брало участь, але у конкурентній боротьбі перемогло …ТОВ «ДК «МІДАС». Таким чином на ремонт ЗОШ № 7 за два роки місто витратить близько 25 млн грн.
 
Реконструкція з розширенням частини приміщення МКЦ по бульв. Незалежності, 4 (приміщення закладу «ТепЛиця»
 
Тендер на ремонт відбувся буквально кілька днів тому – 13 липня, вже відомий переможець: за 3 300,0 тис.грн роботи виконає ТОВ «ДК «МІДАС» (очікувана вартість тендеру – 4 859,6 тис. грн.). І хоча повідомлень про укладений договір немає, роботи у приміщенні комунального закладу «ТепЛиця» вже ведуться. 

В підсумку можна зазначити, що об'єктів, що ремонтуються цього року, в місті небагато, а підприємств, що виконують такі роботи, - ще менше. 

Ангеліна Козлова 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти