Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша група у ФБ
20 сер 20:03Актуально


Ділянки АТОшнікам чи початок бізнес-проєкту: кому дістались «золоті» сотки по вул. Виноградній


Земельні ділянки учасникам АТО в місті виділяються нечасто. Але настільки скандального рішення, мабуть, не було за всю каденцію міської ради. Тиск, маніпуляції, примус, «вмовляння» депутатів у перерві та чотири невдалих голосування з одного питання. Як та на що депутати виділили 40 соток землі на території Радіостанції по вул. Київській. 
 
Історія ділянки
 
Цю ділянку у 40 соток знає кожен містянин, а особливо – місцеві мешканці. Саме на цій ділянці біля будівлі колишнього РПЦ розташована недобудована будівля ДБК «Меркурій», яка руйнується вже кілька років. Об’єкт став «головним болем» усіх навколишніх будинків, позаяк тут постійно збираються «антисоціальні громадяни» та є ризик травмування дітей.
 
Ділянка має тривалу історію: колись вже місто мало спробу надати її в оренду ТОВ «ДБК «Меркурій», яке і здійснило будівництво. Проте керівництво Радіопередавального центру довело у суді, що ділянка надана в оренду міською радою незаконно.  
Саме це примусило ДБК «Меркурій» покинути ділянку та втратити інвестиції у будівництво. 

З тих пір в юридичному статусі ділянці нічого не змінилось: вона як належала, так і належить державному підприємству. Тобто, ділянка офіційно не передавалась місту і немає жодних підстав вважати її комунальною. За публічною кадастровою картою її статус не визначений.


 
Підготовка рішення 
 
Рішення про виділення земельних ділянок учасникам АТО виносяться дуже рідко, а  усього учасників АТО, що отримали ділянки у Броварах менше 4-х десятків. Офіційна позиція – вільних земельних ділянок у місті немає. Тому депутати неабияк здивувались, коли на сесію винесли питання про виділення одразу 6-х ділянок для учасників АТО. 
Про те, що громадяни, вказані у проєкті рішення, є учасниками АТО, депутати земельної комісії дізнались з повідомлення голови земельної  комісії Василя Кочубея. А сам голова комісії дізнався про це з смс-повідомлення у месенджері від Віталія Корнета, радника міського голови з питань АТО. 
 
Слід зазначити, що розгляд проєкту рішення супроводжували дивні збіги, а саме.
 
Збіг номер один – саме у час прийняття рішення по ділянкам Координаційна рада з питань учасників АТО припинила своє існування. Причина нейтральна – рік повноважень закінчився ще у березні, але через карантин рада не збиралась і не сформований новий склад. Депутати земельної комісії вимагали хоч якесь документальне підтвердження, що виділення земельних ділянок визначеним особам підтверджено колегіальним рішенням. Проте самі особи, що претендували на отримання ділянок, повідомили, що колегіальне рішення не потрібно. Чиновники лише підтвердили, що рішення Координаційної ради з таких питань законодавством не передбачено. В підсумку, думки земельної комісії розділилися, і голосів для прийняття рішення не вистачило. 
 
Читайте також: Виділення земельних ділянок учасникам АТО відбулось без рішення Координаційної ради: вона сам розпустилася 
 
Збіг номер два. На Погоджувальній раді перед сесією міський голова повідомив наступне. Чотири земельних ділянки по 10 соток кожна по вул. Виноградній власники планують об’єднати та збудувати там кількаповерховий будинок, де отримають квартири учасники АТО. Під час сесії вже з’явилась нова версія: що недобуд ДБК «Меркурій» буде відновлений, і там теж отримують квартири учасники АТО. 
Чому інформація про наміри у використання ділянок не під індивідуальне житлове будівництво не була донесена членам земельної комісії, відповіді не було. Про кількість поверхів  будинку майбутні власники та чиновники депутатів теж не повідомили. 

Збіг номер три. Сесія розпочалась з нагородження керівника та волонтерів медично-сортувального містечка: Олександр Кулик, Віталій Корнет та Олександр Чекмаз отримали почесний знак за заслуги перед містом. Хоча містечко припинило свою роботу на початку літа, нагородження відбулось саме у день, коли мала відбуватися голосування за виділення ділянок Олександру Чекмазу та його родичу. 

«Чотири тури» голосування за одне питання
 
З початку міський голова зачитав усі пункти проєкту рішення про виділення ділянок приватним особам, що не стосувались ділянок АТОшнікам. Далі вніс пропозицію голосувати за проєкти рішення по вул. Виноградіній окремо від інших, але пропозиція не була підтримана. Після цього тривали бурхливі дебати, а чиновники переконували в необхідності прийняття рішення. 
Відбулось голосування, і весь проєкт рішення не був підтриманий, а депутати розійшлися на перерву. 
 
Під час перерви «переконування» депутатів продовжилися особисто міським головою та секретарем міської ради прямо у залі засідань. Але після перерви виникло питання законності виділення ділянок під недобудовою: депутат Вадим Мутило повідомив, що є рішення суду, яке зазначає, що дана земельна ділянка належить ДП «Радіопередавальний центр». Депутати та чиновники тривалий час з’ясовували, кому належить земля: місту чи ДП «РПЦ»? Вадим Мутило та Леонід Черепейнік навіть вказували, що за незаконне рішення міська рада відповідатиме у судовому порядку. 

Чиновники посилались на дані інвентаризації міських земель, за якою ділянка належить місту, але без кадастрового номеру. Після тривалих промов та численних запитань відбулось два голосування у формулюванні проєкту рішення, але кожного разу не вистачило голосів. Міський голова знову і знову ставив питання на голосування, ігноруючи прохання депутатів перенести розгляд питання на наступну сесію 01.10.2020р. Поспіх у голосуванні чиновники пояснювали тим, що ТОВ ДБК «Меркурій», що перебуває у процесі ліквідації, почало судовий процес за повернення цієї ділянки (лише зі слів чиновників, без надання документів).
Врешті решт, "вирішальним голосом" став голос Сергія Батюка, який під час голосувань виходив у коридор, позаяк отримав "терміновий дзвінок". Як це не дивно, але самі ж "бенефіціари" ділянок звинуватили депутата, що він "отримує вказівки" та голосує під тиском. Після голосування депутат покинув залу засідань. 
В підсумку, четверте голосування виявилось вдалим: результат на табло.

Депутати обмінювались думками та емоціями, що не пригадують випадків, коли земельне питання так наполегливо протягалось на сесії. 
 
Що відомо про людей, яким дістались «золоті» за вартістю ділянки? 
 
Чотири ділянки по вул. Виноградна біля будинку 225/10А за рішенням міської ради від 20.08.2020 р. належать громадянам:
  1. Чекмаз Вадим Миколайович
  2. Чекмаз Олександр Миколайович
  3. Черниш Віталій Аркадійович
  4. Мудрий Ярослав Віталійович
 
Чекмаз Олександр Миколайович за даними сайту Opendatabot є засновником та/або керівником у 6-х компаніях, а саме:
  • ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ВАРТА РУХУ"
  • ТОВ "ЛАВІКАР"
  • БРОВАРСЬКА РАЙОННА ОРГАНІЗАЦІЯ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ
  • ТОВ "ВКР"
  • ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "АСОЦІАЦІЯ ВОЇНІВ АТО "КИЇВСЬКА РУСЬ"
  • СП "САПСАН-СПОРТ"
 
Щодо своєї діяльності та роботи у підприємствах, Олександр Чекмаз повідомив лише, що СП «Сапсан-спорт» фактично не працює (хоча за даними реєстрів має майно). Також учасник АТО повідомив, що наразі на базі Сапсану працює ГО «ВО «Варта руху», в якому працевлаштовані 30 осіб, з яких 11 інвалідів війни 2-ої групи. 
Даних про підприємницьку діяльність та володіння активами щодо інших учасників майбутнього кооперативу у системі Opendatabot немає. Хоча під час дискусій неодноразово лунала думка, що потенційні забудовники «покладаються на власні сили та фінансові можливості» у забудові своїх ділянок. Тобто, мають потужних інвесторів або партнерів. Лише нагадаємо, що Віталій Корнет має досвід в організації забудов: його дружина Олеся Корнет була (або є) співзасновником ЖБК «Гетьманський», який мав намір звести 20-ти по верхівку по вул. А. Голуба
 
Щоб заохотити депутатів проголосувати неоднозначне рішення, пролунала резонансна заява: потенційні власники ділянок та забудовники пообіцяли у своєму майбутньому будинку 38 квартир учасникам АТО. Коли я особисто підійшла до Олександра Чекмаза за уточненням цієї цифри, то відповідь дослівно була така: Ти хто така? Пішла геть! 

Рішення прийнято, і тепер залишається лише сподіватися, що «38 уявних учасників АТО» не отримують саме таку відповідь, яку отримала депутатка БМР від людини, якої місто сьогодні подарувало ділянку на кілька десятків тисяч доларів. 
 
 
 
Ангеліна Козлова  
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти