Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Наша група у ФБ


Чи варто купляти житло у "таунхаузі"?


Однозначно краще, ніж квартира, - відповіли нам усі, кого ми опитали. Тому наша мета проінформувати потенційних покупців на що варто звернути увагу при виборі собі «помешкання» у будинку на кілька квартир. 
 
Одразу зазначимо, що поняття «таунхауз» дещо умовне та поєднує у собі різноманіття житла. Переважно, мається на увазі будинки, в яких від 2-х до 23-х квартир. Такі форми житла можуть мати назви "дуплекс", "триплекс", багатоквартирний приватний будинок, малоквартирний будинок, будинок клубного типу. Ми розуміємо різницю, але для простоти будемо використовувати термін "таунхауз".


Останнім часом, ринок таких пропозицій не лише суттєво виріс у кількості, але й дуже змінився у якості, і особливо – у плані «законності» такого житла. Наразі у Броварах практично окремі райони, які забудовані таунхаузами, і є навіть окремий квартал – «Еко-поліс «Оксамит». Крім того, у такому же форматі будується ЖК «Лавандовий», і немає сумнівів, що такий формат буде затребуваний у покупців. Формат таунхауза був задуманий, звісно, з метою запропонувати клієнту «майже будинок за ціною трохи вище за квартиру». Проте, дива не буває, і вартість житла напряму залежить від його якості. Тому при виборі собі такого формату житла, потрібно враховувати, як у подальшому експлуатуватиме своє житло.
Фото квартали 
 
Від «дикого ринку» до майже «елітних пропозицій»
 
Не секрет, що ринок таунхаузів виник щонайменше 10 років тому і переважно працював «за схемою». Власник купляв земельну ділянку та будував на неї великий будинок на кілька квартир. Але усі дозволи були оформлені на будівництво індивідуального будинку, та і призначення земельної ділянки не дозволяло перевести будинок у «багатоквартирний». Тому, тим, кому «пощастило» придбати «квартири» у такому будинку, витратили чимало коштів та нервів на оформлення «права власності» на свою квартиру, яка за документами могла бути від 1/5 до 1/25 частини приватного будинку. 
Зрозуміло, що «головною перевагою» такого «умовно законного житла» є вартість нижче ринкової, проте тут одразу варто зрозуміти, у що може вилитися ця «перевага». У Броварах деякі з перших таунхаузів стали широко відомі, наприклад, як будинки за Княжицьким переїздом забудовника Ігоря Серпокрилова. Мешканці багато років домагалися оформлення своїх помешкань у власність, мали проблеми з підключенням до електрики та досі за власний рахунок роблять благоустрій навколишніх територій. 
Ще більш гучним було будівництво 10-ти квартирного будинку по вул. Симоненка, 41: будівництво неодноразово зупиняли чиновники, проте наразі будинок готовий і має такий вигляд. 
Скандальний будинок вдалось добудувати 

Ще один аналогічний будинок став у місті практично «легендарним»: будинок з 8 квартир по вул. Батуринській перетворили на «міфічний ЖК «Солов’їний гай», а перспективи законності придбання квартир навіть обговорювали у соц. мережах


Окрім незручностей для покупців, власники таких будинків заподіяли шкоду не лише сусідам, які не у захваті від такого сусідства, але й місту. За законом, власники будинків понад 300 м.кв. мали сплачувати пайовий внесок у розвиток інфраструктури, але  відносно «будинку Граната» це розтягнулось на роки, а інші забудовники взагалі не сплатили пайового внеску.  
 Не лише будівництво, але й введення до експлуатації може розтягнутися на роки 

Юрист сайту із супроводження будівництва та продажу нерухомості DREAMDIM Юрій так коментує ситуацію.
«Ринок такої «спірної нерухомості існує, і він доволі великий. Проте і продавці, і покупці чудово розуміють, що беруть участь у схемі, тож вони мають розуміти і наслідки своїх дій. Звісно, в Україні немає прецедентів, щоб таке житло зносили, але, наприклад, про отримання субсидій та пільг у таких будинках варто забути». 

Наразі ситуація суттєво змінилась. Забудовники таунхаузів попередньо проводять поділ земельних ділянок, а покупці купують фактично «окремий будинок» з власною земельною ділянкою. Відповідно, і вартість таких будинко-квартир вже не 25-35 тисяч доларів. На сайтах з нерухомості будинок у дуплексі, триплексі у гарному районі по вул. Чорновола коштує 65-75 тис дол. за площу 95-100 м.кв. 
На Чорновола цілий район такого житла

Аналогічний  будинок у «дуплексі» на Торгмаші коштує майже 53 тис долл за 80 м.кв. Є пропозиції на  таунхаузи навіть по 200 м.кв.
Але «таунхаузи» бувають не лише від «приватних забудовників», є і пропозиції від справжніх будівельних компаній, такі як «Еко-поліс «Оксамит», про вартість будинків в яких ми дізнались … з декларацій чиновників. Здається, їх пропозиція «найдорожча на ринку»: вартість будинку у 100 м.кв – близько 3 млн грн, тобто, понад 100 тис дол.
А тепер найцікавіше: з чого складається ціна та чому вона настільки різна? 
 
На що звернути увагу при купівлі будинку у «таунхаузі»?
 
В першу чергу, звісно, на документи, особливо – на оформлення земельної ділянки. Найкращим варіантом тут може бути такий, коли разом із «будинком» ви купляєте і землю під ним (зазвичай, до 125 м.кв)
 
Ключовою різницею у вартості житла є доступ до міський мереж: водопроводу та каналізації. Але, за виключенням «системної забудови» на кшталт «Оксамиту», більшість забудовників пропонують індивідуальну свердловину води та індивідуальний септик. Глибиною свердловини мало хто переймається – це може бути звичайна технічна вода з глибини 20-30 метрів, а потрапити на нормальний горизонт якісної води у Броварах непросто.  Септик теж може бути індивідуальним, а може – одним на багатоквартирний будинок, і у Броварах це не рідкість. 
 
На що ще потрібно звернути увагу, нам коментує експерт з питань нерухомості Єгор. 
По-перше, варто усвідомлювати, що ви маєте справу з приватним забудовником, який будує на власний розсуд, без технічного нагляду, - пояснює експерт. Тому не варто мати ілюзій на рахунок мети забудовника: вложити у забудову як найменше та отримати найбільший прибуток. Тому до якості будівельних матеріалів варто придивитися найуважніше»

Будівництво таунхаузу. З технікою безпеки все зрозуміло 

Особливо прискіпливо перевірте таке. 
  1. Фундамент має бути надійним. Заощаджувати можна на чому завгодно, але не на фундаменті. Таунхаузи будуються занадто швидко, і це напряму впливатиме на якість фундаменту. Перевірити фундамент вже готового будинку важко – хиба що провести «власну геодезію»: викопати поруч яму та перевірити глибину лен точного фундаменту. А ще краще – спостерігати за будівництвом свого майбутнього будинку зі стадії «фундамент». 
  2. Матеріал з якого виготовляється коробка будинку: в умовах високих цін на енергоносії, «утеплення будинку» дуже важливо. Бажано, щоб для будівництва стін вживались блоки товщиною від 30 сантиметрів, з газобетону або пінобетону із зовнішнім утепленням фасаду. Також наразі популярні керамоблоки, які також мають непогані температурні показники.
  3. Дах має бути правильно зробленим та утепленим, під дахом не має збиратися конденсат та промокати утеплювач. Товщина утеплювача даху має бути не менше 30 сантиметрів. 
  4. Септик – питання дуже важливе, тому що його якість помітно відобразиться на витратах на його обслуговування. «Ідеальний септик» має складатися з двох колодязів, в один з яких потрапляють «загальні відходи», в інший – переливаються «чисті відходи». Але якщо навіть колодязь один – перевірте його об’єм: для сім'ї з 3-4 осіб, об’єм септика не може бути меншим за 4 м.куб. Якщо на будинок з кількох квартир один септик – це може стати у майбутньому великою проблемою: поняття про економію води у всіх різні, і з «загальними витратами на будинок» доведеться змиритися. 
  5. Підвід комунікацій. Процедура дорого вартісна. Якщо у будинку немає газопостачання, потужності електропостачання має вистачати для опалення усіх приміщень. Зверніть увагу, щоб вам не продали «ліміт у 5 кВт», з яким ви потім нічого не зробите. 
  6. Щодо свердловин води. Найкращий варіант – вже готова свердловина на кожне приміщення. Якщо свердловина одна на кілька квартир, з’ясуйте, як все влаштовано: де знаходиться насос, хто оплачує його роботу та обслуговування, де знаходиться «розширювальна ємність». Також ви маєте бути впевнені, що «дебету свердловини» і потужності двигуна насосу вистачить на усіх мешканців будинку. 
  7. Благоустрій двору. Надважливе питання і спроби вирішити його за власний рахунок можуть обійтися у «круглу суму». Обов’язково мають бути зроблені відмостки, зливові стоки, доріжки на ділянці, паркани, вертикальне планування, шар землі. Тут важливі деталі: якщо стоки зливової каналізації виведені «прямо на відмостку», це може призвести до підтоплення будинку. Тому стоки мають бути виведені у труби під ділянкою. 
  8. Зверніть увагу, збудований будинок вище або нижче рівня вулиці: враховуючи рівень підтоплення у місті, це питання зовсім не другорядне!
Класичний приклад "неправильного відводу води"
 
  Бажаємо вдалого вибору власної оселі!
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти