Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша група у ФБ
10 чер 18:53Актуально


Лікування інсультів у Броварах: за чий рахунок?


Мало хто з містян розбирається у нюансах медичної реформи, але про основні «медичні пакети» та гарантії люди чули. Одне із захворювань, що має покриватися виплатами Національної служби здоров’я вже з 01 травня цього року, – лікування інсультів. А як відбувається насправді у броварській лікарні? 
 
Усі цифри про інсульти у Броварах та  районі
 
Варто зазначити, що інсульти відносяться до «соціально значущих хвороб», позаяк часто супроводжуються ускладненнями та повною або частковою втратою працездатності. Тому медичними закладами ведеться суворий облік захворюваності на інсульти. Згідно із останнім звітом  КНП «Броварська БКЛ» на сайті Броварської районної ради, статистика по інсультам наступна: 
  • У 2018 році – 825 випадків
  • У 2019 році – 792 випадки
  • У першому кварталі 2020 року – 255 випадків, тобто, маємо різке збільшення 
 
Згідно із договором та додатками до нього між Національною службою здоров’я та КНП «Броварська БКЛ», лікарня надаватиме послугу за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті у стаціонарних умовах».  За умовами договору вартість такого лікування складатиме 19 332,31 грн за кожен пролікований випадок. Але дуже дивує, що прямо у договорі, який діє з квітня до кінця поточного року, загальна кількість випадків хвороби на всю лікарню вказана у кількості …7 випадків. Тобто, маємо занадто очевидну невідповідність. 
 
Як пояснюють пацієнтам за телефонами гарячої лінії НСЗУ, відшкодування проводиться за кількістю фактично пролікованих захворювань без обмежень. Проте реалії зовсім інші. Ще до укладення договорів з НСЗУ кожен медичний заклад заповнював спеціальну статистичну форму із кількістю хворих по нозології захворювань. Тому НСЗУ точно має повну статистику по закладам за останні 2 роки та 1-й квартал цього року. Але у договір внесено те, що внесено, тобто, всього 7 випадків на рік на даний час. 
А сама електронна форма звітності медичного закладу не дозволяє внести в неї більшу кількість випадків, ніж та, на яку укладений договір.

Яка фактична вартість лікування інсульту та на що сподіватись пацієнтам? 
 
Директор КНП «Броварська БКЛ» Валентин Багнюк пояснює, що інсульти лікуються суворо за протоколом, хоча бувають різних видів. При лікуванні інсультів критично важливим є час, протягом якого пацієнт звернувся за допомогою. Якщо мова йде про перші три години після інсульту, то пацієнт отримує спеціальний дорого вартісний препарат, запаси якого у лікарні поки що є. Вартість однієї ампули препарату – близько 16 тис.грн., а пацієнту з інсультом (при відсутності протипоказань) потрібно одразу 2 ампули. Раніше цей препарат в ампулах щонайменше на 50-60% від потреби фінансувався за спеціальною програмою за рахунок обласного бюджету, наразі є сподівання на фінансування з НСЗУ. 
На даний момент лікарня має 2 пролікованих інсульти, що профінансовані НСЗУ, та ще 5 випадків, які очікують фінансування. Все фінансування піде на закупку спеціальних ліків для наступних пацієнтів. 
Але як допоможе ця «краплина у морі», якщо за квітень-травень лікарня пролікувала 78 хворих з інсультом, а відшкодування отримає за 7-ох? 
 
«Про проблему знаємо, - каже директор броварської лікарні Валентин Багнюк,  та б’ємося за її вирішення на усіх фронтах: звертаємося до МОЗ, НСЗУ та департаменту охорони здоров’я КОДА. Наразі маємо випадки, коли з інсультом до нас везуть пацієнтів з Яготина, Переяслава, Бородянки, позаяк у тих населених пунктах лікарні не уклали договори на медичний пакет з лікування інсультів
Втім, у лікарні визнають, що у найближчий місяць проблема не вирішиться:  система відшкодування з НСЗУ працює «у тестовому режимі». А далі ситуація має змінитися, позаяк проблема з відшкодування за пакети медичних послуг є по всій країні, а лікарні та пацієнти «штурмують» НСЗУ.
А поки що лікуватися у випадку інсульту пацієнтам доведеться за власний рахунок. Орієнтовна вартість лікування в залежності від складності перебігу хвороби складатиме від 2-х до 3-х тисяч гривень на добу, тривалість лікування – щонайменше 10 діб. Тобто, сума лікування є вагомою, і це не рахуючи обов’язкового кількамісячного періоду реабілітації після інсульту.  
Наскільки швидко змінюватиметься ситуація невідомо, але враховуючи важливість цього медичного пакету та динаміку захворювання, є усі підстави вважати, що питання буде вирішено.
 
А що з МРТ та КТ? 
 
Без КТ неможливо встановити точний діагноз, тому усі хворі на інсульт  проходять комп’ютерну томографію щонайменше двічі під час лікування. Ця послуга надається не лікарнею, а приватною комерційною  установою, договір з якою є обов’язковим для затвердження пакету на медичну послугу з лікування інсульту. 
Вартість послуг на КТ або МРТ головного мозку – від 1000 грн за послугу (у робочий час у будній день), і ця послуга завжди була платною. Проте наразі НСЗУ має можливість укладання договорів щодо надання послуг  КТ та МРТ та відшкодування за такі послуги по деяким захворюванням. З власних джерел нам відомо, що робота щодо укладення такого договору приватною структурою вже ведеться, тому теж є підстави сподіватися, що колись і ця послуга покриватиметься відшкодуванням з НСЗУ. 

Памятайте, що основними ознаками інсульту є раптове порушення мовлення, запаморочення, погіршення зору, слабкість або оніміння кінцівок та чітко помітна асиметрія обличчя. Також, варто памятати, що у разі виявлення симптомів інсульту варто звертатися не до сімейного лікаря в амбулаторію, а як найшвидше дістатися до лікарні.  
 
 
 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти