Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша група у ФБ
07 лис 21:24Актуально


Будівництво початкової школи, реконструкція ДНЗ «Зірочка» та інфекційного відділення дитячої лікарні: підбиваємо підсумки року


Протягом року в місті тривало будівництво та реконструкція трьох соціально важливих об’єктів. Проте не все так сталось, як гадалось: чиновники визнали, що початкова школа та садочок «Зірочка» цього року не будуть добудовані.  Щодо корпусу дитячої лікарні, то чиновники запевняють: до кінця року закінчимо.
 
Початкова школа 
 
Будівництво початкової школи по вул. С. Петлюри, 17-Б розпочалось ще у 2019 році і активно тривало до середини 2020 року. Підрядник будівництва – ТОВ «Хозхімсервіс», яке виграло перший тендер з ціною у 130 млн грн при проєктній вартості будівництва у 274 млн грн. В середині 2020 року «можливості бюджету» з фінансування будівництва школи були вичерпані і депутати схвалили залучення кредитних коштів у сумі 160,0 млн грн в АТ «Ощадбанк». Кредитні кошти мали суттєво прискорити будівництво об’єкту. 
Протягом 2020 року було використано 35 млн грн кредитних коштів, в першому півріччі 2021р – ще 15 млн грн. Після цього міська рада ухвалила запозичення в АТ «Укрексімбанк» на 110,0 млн грн (а від 110,0 млн грн. в «Ощадбанку» вирішили відмовитись).
 
Під час останнього візиту до нашого міста у вересні цього року голова Київської ОДА Василь Володін та його заступники оглянули будівництво початкової школи та пообіцяли надати субвенцію у 5 млн грн на добудову школи. І ось під час чергової сесії 28.10.2021р. депутати зарахували до бюджету громади 5 млн грн субвенції з бюджету області. 
 Будівельний майданчик школи у жовтні 2021 року

Чи прискорить субвенція та кредитні кошти тепми будівництва школи? 
 
У відповідь на запитання депутатів під час сесії 28.10.2021р. начальниця УБЖКГІТ Світлана Решетова підтвердила, що введення в експлуатацію школи відкладається з кінця року на березень наступного року (раніше чиновники наполягали на закінченні до кінця року). 
Мусимо визнати, що кредитні кошти прискорили процес будівництва, але не настільки, як багато хто очікував. Протягом останнього місяця тривають роботи з облаштування вентильованого фасаду та облаштування внутрішніх інженерних мереж в будівлі школи. Головна новина щодо школи полягає у тому, що чиновники вже не наполягають на заздалегідь нереалістичних термінах. 

Таким чином, школа розпочне роботу не раніше 01.09.2022р. Як про це ми писали раніше у своєму матеріалі.

Читайте також: Школа в стилі "лофт"

 
ДНЗ «Зірочка»
 
ДНЗ «Зірочка» будується за грантові кошти в рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» на умовах спів фінансування з бюджетом громади. Тендер на будівництво садочку тривав більше року і відбувся з 5-го разу, переможцем стало ТОВ «І.Б.К Девелопмент» з вартістю реконструкції у 41,8 млн грн (при вартості проєкту - у 52,3 млн грн).
Наприкінці 2020 року депутатам повідомили про залучення гранту у 40 млн грн від Європейського інвестиційного банку. Проте станом на середину листопаду 2021р на будівництво садочку надійшла лише перша субвенція у сумі 2 млн грн. А відповідно до додаткової угоди від 08.10.2021р. загальна сума фінансування будівництва на 2021 рік передбачена в сумі 4,564 млн грн. А решта – 37,278 млн грн запланована на наступний рік! Дія договору продовжена щонайменше до 31.10.2022 року. Цікаво, що в договорі з’явилась примітка, що договір є чинним лише після резолюції ЄІБ «без заперечень». Таким чином, залишилось загадкою: чи насправді ми залучили грант? 
 Будівельний майданчик "Зірочки" наприкінці жовтня 2021р. 
 
Чому фінансування здійснюється настільки повільними темпами, чиновники не коментують. Будівництво інспектують чиновники Фонду регіонального розвитку. 
 
Коли садочок «Зірочка» закривався у зв’язку з початком будівництва у квітні 2021 року, чиновники обіцяли батькам, що будівництво буде закінчено суворо до 31.12.2021р., і діти повернуться до старого корпусу садочку. Станом на середину листопаду вже остаточно зрозуміло, що реконструкція садочку триватиме щонайменше ще один рік. Причиною зсунення графіків будівництва чиновники називають помилку проєктантів, які не передбачили у проекті «складну геологію земельної ділянки»: тобто, не врахували, що місцевість підтоплюється. На внесення змін до проєкту та пошук «іншого конструктивного рішення» було витрачено кілька тижнів. 
 
Інфекційне відділення дитячої лікарні 
 
Корпус інфекційного відділення дитячої лікарні по вул. Я. Мудрого, 47 давно потребував реконструкції та перебував в аварійному стані. Для виконання робіт з реконструкції були залучені кошти обласного бюджету на умовах спів фінансування з бюджетом громади: з 32 млн грн вартості реконструкції бюджет громади профінансував 6,720 млн грн, обласний бюджет – 25,9 млн грн. Переможець тендеру – ТОВ «Ласт буд кепітал», проте роботи на об’єкті з першого дня виконували місцеві субпідрядні підприємства. 
 Будівельний майданчик корпусу лікарні у жовтні 2021 р. 

Станом на середину листопаду будівельники розібрали технічний поверх, зняли десятки важких плит перекриття, що здійснювали навантаження на стіни та фундамент корпусу. Новий дах буде односкатним, він вже частково збудований. 
Наразі будівельники будують «рампу» уздовж всього фасаду будівлі, що передбачає великий обсяг земляних робіт. Попереду – заміна вікон, внутрішніх інженерних мереж і остаточний етап – ремонт внутрішніх приміщень.  
Що до термінів завершення реконструкції, то у відповідь на запитання депутатки Олени Дудар, міський голова Ігор Сапожко та депутатка Київоблради Марина Сапожко, що опікується цим об’єктом,  запевнили, що роботи будуть закінчені до кінця року. 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти