Допомогти сайту
Актуально
Третього не дано
21:16, 07 січня
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
11 сер 19:36Актуально


Міський бюджет за півроку: чи є світло у кінці тунелю?


Депутати та чиновники підбили підсумки виконання бюджету, на яке вплинули карантин, падіння виробництва та «канікули» у сплаті оренди за землю. Які тенденції виконання бюджету, на що витрачатимемо спільні кошти, а які об’єкти доведеться відкласти – читайте у матеріалі за підсумками бюджетної комісії. 
 
Міський бюджет: найстрашніше позаду? 
 
Раніше міський голова повідомляв «невтішну статистику» про втрати бюджету у квітні поточного року: лунала цифра у 17,6 млн грн, яких бюджет недорахувався через карантин та боротьбу з епідемією. Але перший квартал мав перевиконання бюджету на 16,4 млн. грн. В підсумку, план по бюджетних надходженням за півроку виконаний на 96%, невиконання складає 18,624 млн грн.
 
Читайте також: Ремонти та благоустрій у дворах: за чий рахунок свято? 
 
Найбільш бюджет недорахувався по платежам за землю – в Україні на законодавчому рівні протягом березня скасували земельний податок та орендну плату за землю. Тому, план надходжень з цього податку виконаний лише на 93,8%. Такий же відсоток і по податку на доходи фізичних осіб. Начальниця фінансового управління Наталія Постернак поінформувала депутатів, що бізнес «не отямився» від карантину, і, якщо до карантину багато підприємств сплачували податки з ринкових зарплат, то наразі – більшість звітується за виплати мінімальних зарплат. 
Але цікаво, що навіть з урахуванням невиконання плану надходжень, надходження податків цього року все одно значно більші, ніж за аналогічний період минулого року. Наприклад, за І-е півріччя цього року в бюджет надійшло на 25,275 млн грн податків більше, ніж за аналогічний період 2019 року. 
 
Але є й гарні новини: виконання бюджету за липень 2020 року склало вже 106%, що дає підстави для помірного оптимізму. Також є податки, для яких карантин виявився не проблемою: план надходжень по єдиному податку виконаний на 102,6%, по акцизному податку з реалізації алкоголю та тютюну – на 108,9%. Ці два податки відносно минулого року показують ріст у 15% та 20,7% відповідно. 
 
На що найбільше витрачалося місто у першому півріччі? 
 
Окрім традиційних витрат на освіту, медицину та ЖКГ, відповідь очевидна: найбільші витрати припали на будівництво нової ЗОШ по вул. С. Петлюри. Касові видатки на будівництво ЗОШ за півроку склали 46,254 млн грн з 58,842 млн грн запланованих на рік. 
Зазвичай середина літа – час, коли кошти міського бюджету інтенсивно перерозподілялися між напрямками витрат, але цього року картина зовсім інша. Жодних «позачергових» сесій, а з «перекидок» на планову сесію виноситься лише …2 рядка. Одна «перекидка» у 1,5 млн грн. стосується того, що капітальний ремонт актової зали в ЗОШ № 5 вирішили перенести на листопад цього року (хоча тендер відбувся у червні, а договір з підрядником – ТОВ «ДК «МІДАС» укладений 28.07.2020р.). 

Офіційна причина відстрочення робіт – необхідність організації одразу трьох виборчих дільниць у приміщенні школи. 
Проте, сама актова зала відокремлена від фойє школи, має окремий вихід, а її ремонт жодним чином не може завадити проведенню виборів у жовтні. Колектив школи стурбований перенесенням робіт на осінньо-зимовий період, тому що питання ремонту вирішується не один рік, а зала терміново потребує ремонту та виглядає наступним чином.

Інша перекидка коштів стосується зняття 1 млн грн. з реконструкції ДНЗ «Зірочка» на Розвилці. Тендер на цей багатостраждальний об’єкт відбувався чотири рази (останній раз – у травні 2020 року). Але підрядник відмовився виконувати роботи через застарілість проєктно-кошторисної документації, яка була виготовлена у 2018 році. Тому проєкт був скерований на коригування, після чого відбудеться ще один тендер. Нагадаємо, що реконструкція ДНЗ «Зірочка» унікальна тим, що на цей об’єкт залучені грантові кошти від ЄБРР. Як з’ясувалось, робота з грантовими коштами потребує великої уваги до деталей та тривалих погоджень. Але чиновники запевнили: грант у 40 млн грн у міста ніхто не забирає, проте, «здорожчання» реконструкції цілком покладеться на міський бюджет. 

Обидві перекидки на загальну суму у 2,5 млн грн. спрямовуватимуться на початок будівництва дороги по вул. Симоненка. Нагадаємо, що найдорожчий тендер цього року на будівництво дороги за 70,0 млн грн виграло місцеве підприємство ПрАТ «ШБУ-50». Наразі роботи розпочалися, але дещо мляво: ось так виглядає будівництво на розі з вулицею Чорновола. 

Але  вже завезений великий запас щебеню.

Депутати на бюджетній комісії не підтримали перекидки, мотивуючи це тим, що витрачати кошти на будівництво дороги саме зараз недоцільно: поруч триває велике будівництво багатоповерхівок. Чиновники натомість зазначили, що вулиця Київська, а особливо перехрестя Київська-Чорновола-Гагаріна потребує розвантаження від транспорту. Також будинки «Атланту» поруч з вулицею Симоненка не лише активно будуються, але й вже заселяються. Зрозуміло, що цей тендер та початок робіт по ньому є принциповим тому, що розрахований на 3 роки. 

Читайте також: Найдорожчі тендери-2020: хто та які об’єкти будуватиме за бюджетні кошти
 
Хто профінансує вкрадені лічильники тепла? 
 
Відповідь отримали на бюджетній комісії: за підсумками ревізії протягом опалювального сезону у місті викрадено 12 лічильників тепла. Їх встановлення профінансує бюджет міста через поповнення статутного фонду КП «Броваритепловодоенергія» на 253,7 тис.грн. Але чиновники та комунальники не змогли відповісти на питання, яким чином надалі охоронятимемо нові лічильники. Лише лунали пропозиції вирішити це питання аналогічно охороні обладнання ліфтів: тобто, встановленням сигналізації за рахунок тарифу на управління будинками. 
 
Читайте також: Протягом опалювального сезону у місті викрадено 35 лічильників тепла. Що робитимемо далі?
 
ГО соціального спрямування дофінансують на 280,0 тис.грн. Але за конкурсом
 
Цього року значна кількість путівок санаторно-курортного лікування профінансовано з державного бюджету. Тому економію у 280,0 тис.грн спрямують на до фінансування ГО, що надають послуги соціально незахищеним категоріям громадян. Зокрема, за додатковим фінансуванням звертались місцевий «Червоний хрест», ГО «Батьки Мозаїки», центр для дітей з інвалідністю «Сіалія». Проте кошти будуть розподілені на додатковому конкурсі. 
 
КП «ОРЦ» та КП МФК «Бровари» традиційно дофінансують
 
Вже стало традицією, що ці два комунальних підприємства «синхронно» звертаються за допомогою з міського бюджету. КП «ОРЦ» попросило допомогу у 1 152,0 тис.грн, а усього допомога цьому підприємству у 2020 році складатиме 3 827,0 тис.грн. (практично вся сума – допомога на зарплату та податки). Підприємство (басейн біля ЗОШ № 9) поновило свою роботу з початку червня та у липні мало 300 тис.грн доходу, проте ця сума не покриває витрат. Представники підприємства поінформували, що 37% усіх витрат підприємства складають податки.
 
КП «МФК «Бровари» також попросило 600,0 тис.грн – виключно на виплату зарплати та нарахувань на неї. Наразі у тренерів підприємства тренуються близько 300 дітей, з яких 50 – мають пільги. Місячна плата за тренування складає 250 грн, що суттєво нижче сплати за тренування у приватних клубах. Але ця різниця, як вже зрозуміло, досягається виключно за рахунок доплат з бюджету на зарплату персоналу підприємства. Так дохід КП «МФК «Бровари» у місяць складає близько 50,0 тис.грн, витрати на зарплату та нарахування – 199,0 тис.грн. 

Депутати бюджетної комісії підтримали виділення коштів КП «ОРЦ», рішення щодо виділення коштів КП «МФК «Бровари» не отримало достатню кількість голосів та буде розглянуто на сесії міської ради.   
 
 
Ангеліна Козлова
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.