Допомогти сайту
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Липень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
27 травня 19:30Актуально


Басейн VS дитячий футбол: хто потребуватиме більшої підтримки?


Те, що в Броварах жодне комунальне підприємство не може існувати без допомоги з бюджету, давно не секрет. Проте карантин вніс додаткові корективи у фінансові плани комунальних підприємств. Але найбільшим «сюрпризом» для депутатів стало подання запиту на фінансування не у порядку денному, а у «різному», а сам керівник КП не знайшов час завітати на бюджетну комісію та розповісти, на що саме йому потрібні 1,7 млн.грн. 
 
Коли запрацює басейн та скільки це коштуватиме? 
 
Фінансове питання КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» (басейн біля ЗОШ 9) стільки разів розглядалося на комісії, що стало для депутатів чимось звичним та буденним. Проте цього разу відбулося бурхливе обговорення перспектив його роботи. 
Питання полягало у внесенні змін в програму підтримки цього комунального підприємства, де на додачу до 2 млн грн, виділених на 2020 рік, підприємство просило «дофінансувати» їх на 1,8 млн грн
Директорка підприємства Юлія Боюн та головна бухгалтерка Тетяна Чудінова навели наступні цифри роботи підприємства. 
Юлія Боюн, директорка та Тетяна Чудінова, бухгалтерка КП "ОРЦ"

  • У 2019 році підприємство надало 55 тисяч послуг з відвідування басейну, а також послуги тренажерного залу та оздоровчих процедур
  • З них 15 тисяч послуг по відвідуванню басейну були надані безкоштовно школярам міста 
  • Собівартість 1-го відвідування басейну – 233 грн, тариф для разового відвідування – 110 грн
  • Таким чином, лише за безкоштовне відвідування басейну підприємство недоотримало 233грн х15000 послуг = 3 495,0 тис.грн 
Але, враховуючи різницю між тарифом у 110 грн та собівартістю в 233 грн, зрозуміло, що навіть не пільгове відвідування басейну несе збиток підприємству у 123 грн. Саме через це підприємство має щомісяця виручку 300 тисяч гривень, проте витрат – 600 тисяч. 
 
Керівництво підприємства надало повний звіт про суми фінансової підтримки КП «ОРЦ» з бюджету міста за останні 4 роки, зокрема, цифри наступні.
2016 рік – 3 164,8 тис.грн
2017 рік – 4 2170,0 тис.грн
2018 рік – 4 344,0 тис.грн
2019 рік – 2 500,0 тис.грн
Тобто, «фінансова підтримка» у минулому році суттєво зменшилася. Ще цікавіші цифри відносно росту виручки від надання послуг. 
Таблиця 1
Нагадаємо, що у квітні 2018 року в підприємстві змінився керівник та адміністрація, після чого значно зросла виручка підприємства. Зокрема, виручка за січень 2020 року до січня 2018 показала ріст 492%, у лютому тих же років - усі 587%. Аналогічна динаміка в інших місяцях, що свідчить принаймні про рух у правильному напрямку. 
З розрахунку потреб зрозуміло, що КП просить кошти виключно на зарплату, і це переважно пов’язано з тим, що басейн не працює через карантин. 
Бухгалтерка підприємства пояснила депутатам, що з 01.04.2020р. співробітники отримують  2/3 посадового окладу, що дорівнює мінімальній зарплаті. Проте, наведені цифри не справили враження на депутатів і почалися дебати та пропозиції щодо роботи басейну.
Голова комісії Володимир Білокінь зазначив, що на його думку цього року басейн не запрацює через відсутність попиту на свої послуги, тому виділення коштів «не на часі». Втім, депутат не приховував, що вважає доцільнішим бюджетні кошти спрямувати на футбольний клуб «Бровари» (24 хвилина відео з засідання комісії). Тому він порекомендував басейну, якщо це технічно можливо, «злити воду». Депутат Леонід Черепейнік також дотримувався думки, що на час карантину утримувати персонал недоцільно. 
Вадим Мутило подякував керівництву КП «ОРЦ» за якісний фінансовий звіт та порадив порахувати «мінімальний кошторис потреб» підприємства до вересня. В підсумку, депутати порадили винести на сесію підтримку не у сумі 1,83 млн грн, а мінімально можливу суму, якої підприємству вистачить на роботу до кінця вересня.   
 
Бюджетна комісія переобрала свого голову
 
Депутати розглянули ще низку фінансових питань, зокрема, підтримали виділення 1,5 млн грн. на проведення ремонту  культурного центру «ТепЛиця» в МКЦ «Прометей» та заслухали звіт про роботу лікарні у 2019 році. 
Також депутати бюджетної комісії переобрали голову комісії: більшістю голосів на цю посаду підтримали Володимира Білоконя, який тривалий час виконував обов’язки заступника голови бюджетної комісії. До цього головою комісії був Андрій Лопатюк, який останні півроку не відвідує засідання ані комісій, ані сесій. 
 
Готові підтримати дитячий футбол, але після діалогу з керівником клубу 
 
Останнім питанням, що розглянула комісія, було аналогічне питання фінансової підтримки КП «МФК «Бровари». Питання розглядалося у «різному», з голосу, а саме подання зачитав голова бюджетної комісії Володимир Білокінь. Зокрема, він повідомив, що МФК «Бровари» налічує вже 400 дітей і з червня планує приступити до тренувань, тому підприємство просить депутатів виділити підприємству 1,7 млн грн. 
На запитання чому витрати підприємства не покриваються його доходами, Володимир Білокінь пояснив, що діти сплачують всього по 100 грн на місяць, а підприємство має витрати на комунальні послуги. Начальниця фінансового управління Наталья Постернак натомість зауважила, що витрат на комунальні послуги підприємство не має, а затверджений тариф на тренування в клубі складає 250 грн в місяць
Далі була жвава дискусія про те, чому приватні клуби працюють без дотацій з бюджету, а КП, яке не пропрацювало і дня, вимагає такого фінансування. Також депутатів здивувало, що керівник КП не зміг прийти на засідання комісії та відповісти на запитання. На пропозиції депутатів розглянути питання на погоджувальній раді, Володимир Білокінь зазначив, що краще розглянути питання одразу на сесії. 
На момент підготовки матеріалу подання на виділення 1,7 млн грн так і не надійшло в апарат ради, проте нам вдалося ознайомитися з розрахунками під час комісії. 
Таблиця 2


Виходячи з даних таблиці 2, 1,7 млн грн. потрібні виключно на зарплату персоналу підприємства до кінця 2020 року. Зарплата розрахована згідно із штатним розписом підприємства, тобто, на 21 співробітника. Про зарплати в підприємстві та кількість штатних одиниць ми вже писали раніше, хоча зарплата трохи збільшилася. Станом на зараз зарплата керівника підприємства складає 21 тис.грн, заступника – 17 тисяч, бухгалтера та менеджеру по персоналу – по 13,6 тис.грн. Зарплата тренера – 15 тис грн, а всього їх в штаті передбачено 10 посад (працює – 4).
Також підприємство  відзвітувалося за попередньо виділені 1,2 млн грн.  Наразі з них витрачено 1,062 млн, з яких 0,6 млн – це заробітна плата та нарахування на неї, а 44,3 тис грн. – комунальні послуги.  
Таблиця 3


Як зрозуміло з таблиці, підприємство придбало не лише спортивний інвентар, але систему відоспостереження, рекламні конструкції, штори-жалюзі, ролети та підписку на періодичні видання. 
 
Усі ці питання розглядатимуться на черговій сесії 04 червня. 
 
 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти