Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Наша група у ФБ
04 сер 22:31Актуально


Зигзаги долі: непрості історії фінансування міських об’єктів за кошти обласного бюджету


Історія з фінансування будівництва флагштоку багатьох здивувала: на початку проєкту депутатів та громаду запевняли, що проєкт не потребуватиме фінансування за рахунок громади, але не так сталось, як гадалось. Тому вирішили уважніше вивчити, наскільки успішними були проєкти, профінансовані за рахунок коштів обласного бюджету. 

 На що вдалось залучити фінансування протягом минулої каденції

Історія з флагштоком - далеко не перша «загадкова історія» із залученням коштів з бюджету області. А загалом, протягом минулої каденції топ-чиновники міської ради неодноразово скаржились на те, що «відносини із обласними депутатами не склались». В свою чергу депутати облради наполягали, що міська рада не надавала пропозицій на фінансування об’єктів. Втім одних та інших «примирила» поява такого значущого соціального об’єкту, як будівництво школи по вул. С. Петлюри, 17-А. Серед депутатів облради минулого скликання навіть відбулась «конкуренція»: хто залучить найбільше коштів на будівництво школи. Депутати озвучували різні цифри залучення коштів обласного бюджету, але фактично у 2020 році надійшло та було використано близько 20 млн грн субвенцій на будівництво школи. Проте, серед депутатів були і думки, що залучати субвенції на школу не потрібно, позаяк місто «надто у великих розмірах «пробачає» забудовникам сплату пайових внесків». 

Найактивнішими депутатами Київської обласної ради минулого скликання, що мають стосунок до Броварів, були:
 1. Олег Іваненко
 2. Роман Сімутін
 3. Олексій Дорошенко
 4. Валентин Багнюк 
 5. Наталія Гунько
З сайту Прозорро ми вибрали найбільші проєкти, що були профінансовані за рахунок обласного бюджету Київської області протягом минулої каденції:

Назва обєктуРік виконанняВартість проєктуПідрядник , що виконав роботи
Капремонт приміщень 
ангіоневрологічного відділення хірургічного корпусу Броварської БКЛ
202011 874,4 тис.грнПП «Союз регіон»
Капремонт хірургічного відділення хірургічного корпусу Броварської БКЛ20201 899,4 тис.грн ПП «Союз регіон»
Капремонт коридору терапевтичного корпусу Броварської БКЛ2020926,3 тис.грнПП «Союз регіон»
Капремонт приміщень хірургічного корпусу Броварської БКЛ20191 450,9 тис.грнПРИВАТНЕ БАГАТОПРОФІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "УКРГЕФЕСТ"
Капремонт приміщень та даху терапевтичного корпусу Броварської БКЛ20194 725,2 тис.грнПП «Союз регіон»
Поточний середній ремонт автодороги загального користування Бровари-Требухів-Гора 201813 921,5 тис.грнПрАТ "БРОВАРСЬКЕ ШЛЯХОВО-БУДІВЕЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ № 50"
Капремонт приміщень першого поверху хірургічного корпусу 20182 387,0 тис.грнТОВ НВЦ "ТЕРА-ВІНД"
Реконструкція комплексу будівель Броварської спеціалізованої школи №5 (утеплення)201711 953,6 тис.грнТОВ "Будівельна компанія"УКРКОМПЛЕКСБУД"
Капремонт тротуару по вул. Петлюри Симона (ділянка від вул. Київська до бульв. Незалежності) (непарна сторона) в м. Бровари2018 3 906,0 тис.грнТовариство з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія М-В"
Капітальний ремонт дороги по вул. Старченка в м. Бровари20183 103,4 тис.грнТОВ "ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ-АВТОБАН"
Капремонт заміна вікон Броварської БКЛ (пологовий будинок та терапевтичний корпус)20182 841,8 тис.грнТОВ «Саліт»
Капітальний ремонт по вул. Залізнична в м. Бровари20173 205,4 тис.грн ТОВ "СТРОЙ-КОРПОРЕЙТ"
Реконструкція каналізаційного колектора з прокладанням третьої гілки від КНС-2 від вул. Шолом-Алейхема, 13/1 до колодязя гасника по бульв. Незалежності, 12201722 755,1 тис.грнТОВ  "ДЖІ ЕС ГРУП БУДІВНИЦТВО"
 
Таким чином, проведений капремонт 2-х вулиць (вул. Залізнична – частково) і 1 тротуару, а також утеплена ЗОШ №5. Все інше фінансування з обласного бюджету стосувалось переважно покращення матеріально-технічного стану корпусів лікарні. 
В капремонт лікарні вкладено десятки мільйонів гривень обласного бюджету 

На сайті Прозорро ми не знайшли інформації про реалізацію «легендарного проєкту» на умовах спів фінансування – капремонту в парку «Перемога» (можливо, це відбулось у «доПрозоровські часи»). А також не знайшлась інформація щодо утеплення будівлі ЗОШ № 7 – хоча цей проєкт також був реалізований за кошти обласного бюджету. 

Якщо взяти в розрізі депутатів, то звісно, фінансування лікарні є заслугою Валентина Багнюка, утеплення шкіл та капремонту парку «Перемога» лобіював Роман Сімутін, капремонт тротуару по вул. С. Петлюри та вул. Старченка – Олексій Дорошенко. До заслуг Олега Іваненка та Олексія Дорошенка можна зарахувати субвенції на школу. Наталія Гунько може вважати своїм досягненням реконструкцію каналізаційного колектору – доволі масштабний проєкт для міста та конкретного забудовника. 
Тротуар по вул. С. Петлюри збудований за кошти обласного бюджету 

Тобто, в цілому – не густо, враховуючи те, що частка міста Бровари в наповненні бюджету області складає близько 11%. Але, якщо подивитися на напрямки фінансування з облбюджету, то помітно, що їх основний пріоритет – капремонт доріг: соціально-культурні об’єкти фінансуються нечасто.
 
Фінансування об’єктів з обласного бюджету у 2021 році: зигзаги удачі

Звісно, що на початку роботи нового складу Київської обласної ради у Броварів були всі підстави сподіватися на краще: заступницею голови облради була обрана Марина Сапожко. А загалом, серед броварчан депутатами облради обрані також Наталія Гунько, Олег Іваненко, Сергій Потрясаев (також є членом виконкому БМР), Валентин Багнюк.  

Надії були зовсім не підставні і в квітні 2021 року Марина Сапожко дала «програмне інтерв’ю» місцевому сайту «Громадський ревізор» де детально розповіла про плани на залучення фінансування з бюджету області.
 
Заступниця голови облради так описувала плани на залучення фінансування та реалізацію: 
«Основною моєю задачею було згуртування депутатів навколо Броварів і Броварського району… Цього року ми змогли досягти запланованого спрямування коштів до бюджету Броварської міської територіальної громади на загальну суму 65 млн. 795 тис. грн. Для порівняння, у 2019 році громада отримала лише 33 млн. 261 тис. грн., а у 2020 – 36 млн. 795 тис. грн. Тож вже у цьому році ми зможемо реалізувати в рази більше інфраструктурних проєктів».

 
Під час сесії, що відбулась 29.07.2021р. міський голова Ігор Сапожко озвучив ще більшу суму: 74 млн грн з обласного бюджету було заплановано отримати при тому, що весь бюджет розвитку області складає близько 600 млн грн. 
 
Тепер перерахуємо об’єкти та їх вартість, що було заплановано профінансувати у 2021 році:
 
 • Будівництво школи по вул. С. Петлюри, 17-А – 20,0 млн грн
 • Реконструкція інфекційного відділення дитячої лікарні – 26,9 млн грн з обл. бюджету, 6,7 млн грн – з міського
 • Реконструкція каналізаційного колектору, що розпочали у 2017 році. У 2017 область профінансувала проект на 15,5 млн грн,  у 2018 – 4,4 млн грн, у 2019 – 7,4 млн грн,  у 2020 – 4,9 млн грн, у 2021 – орієнтовно – 6,5 млн грн. Загальна вартість проєкту - 22,755 млн грн
 • Капремонт частини приміщень гімназії ім. Олійника – 3,73 млн грн
 • Вул. Металургів – близько 20 млн грн
 • Провулок Івана Сокура – близько 9 млн грн
Ідея з флагштоком виникла вже після інтерв’ю, але виявилась «більш пріоритетною» за інші, і доволі масштабною за сумою витрат – вартість проєкту склала понад  21,0 млн грн.

Але в облраді відбулись непересічні події щодо зміни керівництва ради, які, вочевидь, призвели до «ревізії» планів на фінансування. Нашої громади такі плани торкнулись напряму: під час останньої чергової сесії депутати з подивом дізнались, що фінансування флагштоку відбуватиметься не за рахунок бюджету області, як їм обіцяли на момент голосування, а на умовах спів фінансування. 

Найцікавішим є те, що додаткова угода до договору з підрядником, що виконує роботи по будівництву флагштоку, була укладена ще 17 червня 2021р. – БЕЗ рішення міської ради, що би погодила відповідні витрати бюджету громади.

Про «неузгодженість» цього питання свідчить те, що в додатковій угоді (в якій Броварська міська рада не згадується взагалі, а згадана якась безіменна «місцева рада») вказана сума спів фінансування в 11 687,7 тис.грн. Проте, в проекті рішення сесії, що схвалили депутати 29.07.2021р., сума спів фінансування визначена на рівні 6 500,0 тис.грн. За словами міського голови, ця сума є остаточною у спів фінансуванні будівництва флагштоку. 

Ще більш неприємною була несподіванка щодо скасування субвенції на будівництво школи в сумі 15 млн грн. Натомість депутати облради вирішили профінансувати будівництво вулиці Росяна, що розташована уздовж ЖК «Лавандовий» на суму у 5,9 млн грн

Вулиця Росяна розташована впритул до ЖК «Лавандовий»

Щодо інших об’єктів, то тендер на реконструкцію інфекційного відділення центру «Дитяча лікарня» відбувся, і 25 червня був укладений договір підряду на суму 31 958,4 тис.грн. Переможцем стало київське ТОВ «Ласт буд кепітал», яке було створено 2,5 роки тому із статуним капіталом у 10 тис.грн, але вже встигло виграти 14 тендерів у Департаменту регіонального розвитку КОДА на суму близько 63,5 млн грн.

Реконструкція дійсно буде комплексною, з капремонтом даху,  утепленням фасаду, заміною вікон, тощо.
Представники ТОВ "Ласт буд кепітал" з Мариною Сапожко біля інфекційного відділення лікарні

Щодо будівництва провулку Сокура (який йде від вул. Чорновола до ЖК Medison Garden з виїздом на вул. Київську), то тендер також відбувся. Договір укладений 16.06.2021р. на суму майже в 10,0 млн грн  з переможцем – ПрАТ «ШБУ-50». Провулок Сокура дозволить з Чорновола виїжджати на Київську минаючи перехрестя з вул. Гагаріна.
По провулку Сокура можна буде виїхати на Київську 

Щодо капітального ремонту дороги по вул. Металургів, то тендер також відбувся,  переможець визначений, проте на дату публікації не оголошений. Формальним переможцем тендеру є ТОВ «Бахмачгазбудсервіс» з вартістю договору у 17,5 млн грн при початковій вартості тендеру у 20,5 млн грн.

Вулиця Металургів є однією із занедбаніших вулиць нашого міста

Тендер на капремонт цієї вулиці відбувається не вперше, причому, за участі тих самих учасників. Попередній тендер восени минулого року був скасований через скаргу одного з учасників тендеру. Загалом, ця вулиця є «багатостраждальною» у своєму шляху до капремонту: це унікальний випадок, коли проєктування капремонту та корегування проєкту відбувалось за рахунок підприємців, що працюють на цій вулиці. «Драйвером» процесів був депутат міської ради Микола Зінченко, який володіє АЗС на цій вулиці. 

Щодо капремонту приміщень гімназії та продовження ремонту колектору, то наразі в системі Прозоро таких даних ми не знайшли. Хоча міський голова на сесії запевняв, що обидва ці проєкти «в роботі». 

Наразі найактуальніше питання залишається у наступному: хто визначатиме частки у спів фінансуванні об’єктів і наскільки такі рішення є «остаточними»: якщо по кожному об’єкту частка змінюватиметься від 0 до 50%, то фінансування об’єктів буде під загрозою. Бюджет громади просто немає такого запасу міцності! 

А в цілому, доведено життям: спів фінансування об’єктів з обласним бюджетом є привабливим лише на етапі планування. На практиці будівництво та капремонти нагадують квест з непередбачуваним фіналом: як по сумам спів фінансування, так і в плані перспектив закінчення об’єкту у визначений термін. Щонайменше, три об’єкти, відремонтовані на збудовані на умовах спів фінансування, виявиись «проблемними»: утеплення фасаду ЗОШ № 5, капремонт парку «Перемога» 1-ша черга і будівництво флагштоку. Але у випадку флагштоку, принаймні, є сподівання, що об’єкт буде збудований вчасно та без шлейфу кримінальних проваджень. 
 
Ангеліна Козлова 
 
 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти