Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
08 гру 23:06Актуально


Школа на Торгмаші: чому її може не бути


Під час бюджетних слухань чиновники повідомили депутатам та активістам про перспективи будівництва 4-х шкіл у Броварах. Але в будівництві кожної із шкіл є свої «але». Що заважає будувати школи і у якої школи найбільше шансів бути збудованої – читайте в матеріалі. 
 
Корпус ЗОШ № 10: які перспективи добудувати у 2021 році
 
Нагадаємо, що тендер на будівництво «молодшої ланки» ЗОШ № 10 з 4-ої спроби відбувся у квітні 2019 року та здивував результатом. На тендер було винесена пропозиція збудувати школу за 274 млн грн, але переможець тендеру  ТОВ «Хозхімсервіс» погодилося збудувати об’єкт за 130,0 млн грн. Будівництво насправді тривало протягом 2019 та першої половини 2020 року. Влітку всі роботи зупинились, і як потім ми дізнались, проєкт будівництва школи – цілком прогнозовано – був направлений на коригування і …новий тендер. 
Новий тендер вже на 247,0 млн грн був проведений у вересні 2020 року, і в ньому виграв той самий підрядник – ТОВ «Хозхімсервіс»,  але з ціною 238,3 млн грн. Враховуючи те, що будівельних робіт за попереднім договором було виконано на суму у 95,8 млн грн, загальна вартість школи складатиме 334,1 млн грн.
Здавалось би, цього разу нам пощастило: тендер відбувся з першого разу і виграв в ньому той самий підрядник, що «знає, що робити». Але …є одне але. З’ясувалось, що ТОВ «Хозхімсервіс» включено до «чорного списку» Антимонопольного комітету як підприємство, що раніше «притягалось до відповідальності за вчинення анти конкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів». До чорного списку підприємство було внесено адмінколегією АМКУ Донецької області. Прямо у самому тендері біля переможцю тендеру з’явився спеціальний значок – помаранчевий трикутничок і повідомлення, що замовник має відхилити пропозицію такого учасника. Але пропозиція не була відхилена та учасник визнаний переможцем торгів, а 29.09.2020 р. з ним укладений договір до грудня 2021 року. 
В жовтні 2020 року почався моніторинг закупівлі Північним офісом Держаудитслужби, який склав свій висновок та оприлюднив його 04.11.2020 р.  Наразі цей висновок оскаржується УБЖКГІТ в Окружному адміністративному суді м. Києва. Щодо заборони АМКУ на укладення договору з підприємством у «чорному списку», чиновники коментарі не надали, позаяк АМКУ теж не робив жодних дій. Наразі поки що відомо, що договір з підрядником чинний, а остання додаткова угода, укладена 27.11.2020р., свідчить про те, що протягом поточного року підрядник має намір виконати будівельних робіт на 10,1 млн грн (без кредитних коштів). Щодо кредитних коштів, то місто цього року отримало їх у сумі 35,0 млн грн і всі вони мають бути спрямовані на будівництво школи – але не факт, що підрядник встигне їх використати до кінця року. 
Плани на 2021 рік наступні. На будівництво цієї школи 20 млн грн заплановано витратити з бюджету міста, 85 млн грн – за рахунок кредитних коштів. Але ще залишаються 40 млн грн, які «формально заплановані» на будівництво вулиці Симоненка. Для цього Фінансове управління БМР має звернутися з листом до «Ощадбанку» з проханням всі кошти спрямувати на будівництво школи, але наразі ще не звернулось. Таким чином, «найоптимістичніший» сценарій на 2021 рік такий: 20 млн грн. – з міського бюджету, 125 млн грн. – кредитних коштів. Все інше – з бюджету області або …школу у наступному році не добудуємо. 
 
Школа на Торгмаші: чому її може не бути
 
Хоча, здавалось би, у цієї школи 100% шанси давно бути збудованої. Мова йде про школу по вулиці Олімпійській, точніше, не про «повноцінну» школу, а про окремий корпус молодшої ланки ЗОШ № 2 на 360 місць. Нагадаємо, що у жовтні 2017 року було ухвалено  «контраверсійне» рішення міської ради . Забудовнику ЖК «Олімпійський» дозволено збільшити поверховість забудови в обмін на БУДІВНИЦТВО корпусу молодшої ланки. Тобто, пройшло ПОНАД 3 роки з моменту цього рішення. 

Ще у березні 2020 року міський голова повідомляв журналістам видання «Трибуна-Бровари» про те, що по цій школі на Торгмаші проєкт виготовлений. Здавалось би, за 9 місяців можна було пройти експертизу та приступити до забудови. Але … не вийде. 
Справа у тому, що в 2018 році суттєво змінились норми ДБН відносно будівництва закладів освіти. Зокрема, значні зміни стосувались вимог до земельних ділянок, на яких розташовані заклади освіти. Тобто, та земельна ділянка, що відведена під школу на Торгмаші, ДО 2018 року дозволяла збудувати там школу на 360 учнів, але після зміни ДБН норми не витримані. Тому проєкт школи Є, але пройти експертизу він НЕ МОЖЕ. Як вийти з цієї ситуації – невідомо, але навряд чи депутати погодяться «зрозуміти та простити» забудовнику школу. Здається, до цього питання доведеться повернутися на найближчій сесії міської ради. 
 
Дві школи на Симоненка: у якій шансів більше? 
 
По вулиці Симоненка заплановано збудувати дві школи. Одна з них на 660 місць на території ЖК «Крона-парк-2» і інша – «Навчально-виховний комплекс» на 2 700 учнів по вул. Симоненка, 103
Першу школу за умовами меморандуму від 2016 року мало спроектувати ТОВ «Альянс-Новобуд». За інформацією чиновників, проєктування триває. Нещодавно рішенням міської ради наданий дозвіл на поділ земельної ділянки під ЖК «Крона-парк-2» саме з метою виокремити ділянку під заклади освіти. «Навчально-виховний комплекс» має виготовлений проєкт від 2018 року, що пройшов експертизу . Але вартість цього навчального комплексу для міста є фантастичною: близько 800 млн грн. Нещодавно цей об’єкт був внесений в міську програму будівництва, але з конкертною метою: щоб подати цей об’єкт на конкурс для участі в державній програмі «Велике будівництво». Проте, щоб потрапити в цю програму, дуже важливе надання зголи на спів фінансування за рахунок коштів міського бюджету. Чим більше громади здатні запропонувати спів фінансування, тим більше шансів на участь у програмі, але мається на увазі, що спів фінансування має бути не менше 10%. Зрозуміло, що будівництво настільки великого об’єкту триватиме кілька років. Але чи здатний міський бюджет будувати одночасно кілька закладів освіти? Враховуючи, що наступного року спів фінансування на будівництво ДНЗ «Зірочка» має складати 4,2 млн грн, + кілька десятків мільйонів на будівництво ЗОШ № 10.   
Під час бюджетних слухань Світлана Решетова повідомила, що проєктування ЗОШ на території Крона-2 наразі просувається швидкими темпами, тому «шансів» у цієї школи набагато більше. Не виключено, що збудувати школу на 660 місць буде більш реальним завданням, ніж відшукати не один мільярд на будівництво «великої школи» по вул. Симоненка. 
 
 
Ангеліна Козлова 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти