Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша група у ФБ
22 травня 18:43Актуально


ПЛР-тестування в Броварах буде лише комерційним


Останнім часом навколо цієї теми багато дискусій та суперечок, але під час позачергової сесії чиновники відповіли майже на всі запитання з цього приводу та розставили крапки над «ї». Рішення було дещо несподіваним, але таким, що відповідає потребам пацієнтів та можливостям бюджету. Про що чиновники розповіли депутатам читайте в матеріалі. 
 
Кому робитимуть тестування в першу чергу? 
 
Вже відомо, що міні-лабораторія, яка проводить ПЛР-тестування, виконує 16 тестів протягом робочого дня, в той час як тільки по місту Бровари в день відбираються до 20 зразків. При цьому лабораторія в Броварах результат видає одразу, у той же день, на відміну від офіційної лабораторії Київської області, де результати потрібно чекати кілька днів.


Хто має право на першочерговість отримання результатів? Як пояснив секретар міської ради Петро Бабич, все визначається протоколами МОЗ, згідно з якими в першу чергу обробляються результати тих, хто має підозру на захворювання на Covid-19, виявлене при зверненні у лікарню або амбулаторію. В другу чергу – тих, хто проходить лікування у стаціонарі інфекційного відділення і наразі не має симптомів захворювання. Для виписки з стаціонару людина має двічі пройти ПЛР-тестування та отримати негативний результат, а місто зацікавлене, щоб ті, хто одужав, не займали ліжко-місця в лікарні. І вже за черговістю безкоштовне тестування пройдуть ті, хто готується до хіміотерапії або на влаштування до стаціонару.
Петро Бабич пояснив першочерговість тестуванння
 

16 тестів в день не покривають потреби міста. Як вийти з ситуації? 
 
Прямо під час сесії надали протокольне доручення КНП «Броварській БКЛ» організувати роботу лабораторії протягом 12 годин на добу, що дасть змогу робити в день не 16, а 24 тести. До речі, броварська лабораторія не працює у вихідні та святкові дні. Лунали думки про цілодобову роботу, але представник лікарні відкинула їх як такі, що здійснять шкоду дорогому апарату. 
Таким чином надія на збільшення щоденного тестування є, але зрозуміло, що ситуацію це не вирішить. 
Щодо придбання ще одного апарату, то чиновники пояснили, що вважають це недоцільним: міні-лабораторія дає обмежену кількість видів аналізів і одного апарату для міста достатньо. 
До речі, як з’ясувалося, міні-лабораторія коштує не 1,5 млн грн, як повідомляв головний лікар Валентин Багнюк, а 2,4 млн грн.
 
Хто має право на безкоштовне тестування та куди звертатися?
 
Це також визначається наказами МОЗ та департаменту охорони здоров’я КОДА. Питання безкоштовного тестування онкохворих вже вирішене, питання тестування тих, хто готується до госпіталізації на планові операції,- вирішується. Незалежно від того, в якому закладі Ви плануєте робити операцію, безкоштовне ПЛР-тестування все одне доведеться робити за місцем реєстрації. Тому, як доповіла на сесії начальниця відділу охорони здоров’я Ніна Хорошаєва, місто укладає договір з однією з лабораторій м. Києва, яка має змогу робити 300 тестів на добу, для обслуговування мешканців міста. Як пояснила чиновниця, співпраця з лабораторією покриє усі потреби міста. 
Щодо тих, кому потрібне тестування саме для госпіталізації, то наразі документально на рівні МОЗ це не врегульовано, але чиновники дали зрозуміти, що на рівні міста тестування для такої категорії пацієнтів буде безкоштовним. 

Ніна Хорошаєва не була заявлена на сесію доповідачем, але пояснила ситуація та відповіла на запитання
 

Скільки коштують реагенти для ПЛР-тестування, чому не можна придбати реагенти виробництва України та що робитимуть, коли реагенти, надані безкоштовно, закінчаться? 
 
Реагент для проведення тестування у Броварській лікарні коштує 1200 грн. Ми не можемо закупити та використовувати реагенти виробництва будь-якої країни, окрім Німеччини, позаяк реагент має бути виробництва лише тої країни, в якій вироблене устаткування. А наша міні-лабораторія саме з Німеччини. 
Враховуючи доволі високу вартість реагенту, вирішено, що після того, як закінчаться 1000 реагентів, надані місту безкоштовно, нові реагенти за кошти міського бюджету закуплятися не будуть. Місту вигідніше користуватися послугами лабораторії в Києві.
 
А яка доля чекає коштовну міні-лабораторію у Броварах? На думку чиновників, лікарня має змогу самостійно закупати реагенти та надавати послугу на комерційній основі. Зрозуміло, вартість послуги буде не меншою, ніж 1700 грн за одне тестування. Міський голова повідомив, що попит на тестування співробітників є великим і не лише у броварських підприємств. 
 
Скільки днів чекати на результати тестування з нової лабораторії в Києві? 
 
Зразки матеріалу на тестування відвозитимуть до Києва двічі на тиждень, кількість днів очікування залежатиме від завантаженості лабораторії, яка працює цілодобово, без вихідних, тривалість тестування – 6 годин. При цьому, міський голова підкреслив, лабораторії ПЛР-тестування перевантажені в усьому світі, а в США та Іспанії очікування результату протягом 10 днів є нормою. Тому тим, хто готується на планову хіміотерапію або госпіталізацію, варто потурбуватися про тестування заздалегідь.  
 
Чи дочекаємося масового ПЛР-тестування в Броварах для виявлення масштабів захворювання?
 
Чиновники порадили на таке не сподіватися, позаяк це дуже дорогий процес і міський бюджет просто не має таких коштів. Тому тестування проводитиметься суворо тим, хто його потребує за об’єктивними показниками. 
 
Інші новини 75-позачергової сесії Броварської міської ради, зокрема, про відкриття садочків у Броварах та земельні питання очікуйте у наступних матеріалах сайту. 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти