Допомогти сайту
Актуально
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Наша група у ФБ
16 лют 21:13Актуально


Скандальне рішення щодо виділення земельних ділянок на Радіостанції буде оскаржено – арбітражний керуючий ТОВ «ДБК «Меркурій»


Здається, ця ділянка у 40 соток є найскандальнішою у місті Бровари. Вона «побила всі рекорди» щодо зміни власників, у тому числі, через судові процеси. І хоча міська рада затвердила відведення ділянок новим власникам, крапку ставити ще зарано. Принаймні, арбітражний керуючий у справі банкрутства ТОВ «ДБК «Меркурій» здивований рішенням про передачу ділянок разом з майном підприємства, яким він має керувати. 
 
В серпні 2020 року Броварська міська рада надала дозволи на розроблення проєктів землеустрою на відведення земельних ділянок по вул. Виноградна, 225 чотирьом фізичним особам. Рішення приймалось непросто, а для його «протискання» міській раді, здається, вперше в своєї історії довелось з одного питання голосувати десять разів поспіль. Про «надважливість» питання свідчить те, що головуючий на сесії міський голова Ігор Сапожко оголосив перерву для того, щоб особисто агітувати депутатів за ухвалення рішення. Поспіх був невипадковим: буквально за пару тижнів після ухвалення рішення у Броварах стартувала виборча компанія, що розтягнулась на півроку. 
 
Читайте також: Ділянки АТОшнікам чи початок бізнес-проєкту: кому дістались «золоті» сотки по вул. Виноградній? 
Але навіть виборча компанія не завадила довести справу до кінця: рішенням ради від 30 листопада 2020 року проєкти землеустрою були затверджені мінімальною кількістю голосів. Тобто, проєкти землеустрою були розроблені та затверджені у рекордно стислі терміни – за  3 місяці. 

Карколомна історія однієї земельної ділянки у Броварах

Ділянка у 40 соток на території колишньої Радіостанції по вул. Київській «історично» була у постійному користуванні у ДП «Радіопередавальний центр» (наразі – Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації  України). Втім, рішенням Броварської міської ради ця ділянка була передана в оренду ТОВ «ДБК «Меркурій» для забудови - тобто, Броварська міська рада "розпорядилась" ділянкою, яка не належала до комунальної власності. У 2012 році ДП «Радіопередавальний центр» у судовому порядку повернуло земельну ділянку собі. Але на той час на ділянці вже була зведена недобудова за кошти ТОВ «ДБК «Меркурій». Тобто, на момент забудови ТОВ "ДБК "Меркурій" зводив будівлю на законних підставах. Арбітражний керуючий у справі про банкрутство ДП «РПЦ» Буличов у судовому порядку домігся ухвали суду на знесення недобудови. Проте, рішення суду було прописано таким чином, що важко було зрозуміти – що саме суд дозволив зносити. Крім того, знесення потребувало чималих витрат. 

В підсумку, недобудову ніхто не зніс, а той самий арбітражний керуючий волею долі опинився вже керуючим у справі про банкрутство ТОВ «ДБК «Меркурій». І вже мав клопіт з тим, що свого часу право власності на недобудову як незавершений об’єкт будівництва ТОВ «ДБК «Меркурій» не оформило у встановленому порядку. 

Щодо самого ТОВ «ДБК «Меркурій», то це одна з дуже сумних бізнес-історій нашого міста. Підприємство має цілий «пул кредиторів» на загальну суму підтверджених боргів у 11 млн грн. З цих 11 млн грн податковий борг перед державним та місцевим бюджетами складає не менше 4 млн грн. Серед інших кредиторів – десятки юридичних осіб, у тому числі – комунальних підприємств нашого міста. Кредитори не полишають надію на повернення хоча би частини своїх грошей. Але справи у підприємства настільки погані, що ця недобудова – фактично єдиний «живий» актив підприємства-банкрута. Але і його фактично у кредиторів «увели». 

За інформацією чинного арбітражного керуючого ТОВ «ДБК «Меркурій» Олександра Бахматського, в будівництво недобудови вкладено не менше 10 млн грнкоштів підприємства. В будівлі за проєктом передбачено 35 квартир (4-й мансардний поверх добудований самочинно, без проєкту). Загальна площа житлової забудови в будівлі – близько 3500 м.кв. Будівля офіційно включена в «ліквідаційну масу» підприємства. Будівництво об’єкту починалось цілком законно – на той час земельна ділянка перебувала в оренді у ТОВ «ДБК «Меркурій». Але оренда була припинена формально через закінчення терміну оренди (тобто, через рік від початку), а реально - через погіршення відносин між керівництвом підприємства та керівництвом міста. 


В чому полягають претензії «пулу кредиторів» ТОВ «ДБК «Меркурій»

Керуючий зазначає, що за законом власник майна має першочергове право на викуп майна та оренду земельної ділянки під своїм майном. Фактично, міською владою створені умови, за яких  підприємство не мало можливості оформити свій об’єкт нерухомого майна. Протягом останнього року арбітражний керуючий двічі звертався до міського голови з пропозицію надати в оренду ділянку  під об’єктом нерухомості. При цьому, з "урахуванням інтересів міста": частину квартир потенційний забудовник мав передати місту. Втім, замість відповіді міська рада ухвалила рішення про передачу ділянок фізичним особам, «не чужим міському голові». 

Олександр Бахматський - арюбітражний керуючий ТОВ "ДБК "Меркурій"

Арбітражний керуючий Олександр Бахматський зазначає, що знесення майна – це кримінальний злочин, рівно як і затвердження проєктів землеустрою земельних ділянок, на яких розташовано майно третіх осіб. До того ж само знесення майна – процес недешевий: під будинком влаштований монолітний фундамент, який не так-то просто буде видалити з ділянки. Щодо «потенційної видачі» 38 квартир учасникам АТО, про яку йшла мова на сесії, то це на 100 відсотків не відповідає дійсності: на цієї ділянці можлива лише малоповерхова забудова і 38 квартир там не може бути просто фізично. У рішенні міської ради прямо зазначено, що на ділянці можлива лише ОДНОКВАРТИРНА забудова.Наразі арбітражним керуючим подано запит до міської ради про персональні дані отримувачів земельних ділянок для оформлення судового позову до суду. При цьому юрист вважає, що четверо фізичних осіб, на яких оформлено майно, фактично «підставили». А плани на ділянку має один із реальних забудовників міста. 
На фото - майже всі набувачі земельних ділянок 

Можемо лише пригадати, що під час «доленосної сесії», коли це питання ухвалювалось, депутати від групи «Голос» кілька разів попереджали своїх колег щодо сумнівності юридичних підстав ухвалення цього рішення. Але ці попередження були проігноровані. Далі крапку у справі поставить суд, але пул кредиторів навряд чи погодиться з тим, що майно їх дебітора буде просто зруйновано. 
Результати голосування за надання дозволів на виділення ділянок

«Найбільш прикро те, що міська рада своїм рішенням фактично обікрала не лише кредиторів, але й саму державу, та навіть – саму себе, - пояснює Олександр Бахматський. Тому що щонайменше 4 млн грн податків  недоотримає міський бюджет, а решту - кілька десятків броварських підприємств». Втім, досвідчений юрист не приховує, що такий спосіб «перерозподілу майна» є типовою схемою «заробляння на банкрутстві». Шкода, що цим користуються міські ради, які мали би захищати інтереси платників податків, а не окремих юридичних та фізичних осіб.  
  
Ангеліна Козлова 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.