Допомогти сайту
Актуально
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Наша група у ФБ
03 лис 16:11Актуально


Конкурс за програмою підтримки ОСББ: різниця між ОСББ та «жеківськими» будинками лише посилюється


Конкурсний відбір ОСББ/ЖБК для участі в програмі у 2021 році вперше відбувся на конкурсних засадах та на умовах спів фінансування. Також конкурс цього року вияви нову тенденцію: ОСББ масово потребують капремонтів ліфтів. Які умови та «дедлайни» висунуті співвласникам будинків, щоб не втратити фінансування від міського бюджету, – читайте у матеріалі. 
 
Відбір за бальною системою: чому «благополучні будинки» не потрапили до програми 
 
Нагадаємо, що «принциповою відмінністю» конкурсу стало «спів фінансування»: раніше участь в програмі на 100% фінансувалась за рахунок міського бюджету. Зараз ОСББ мають запропонувати не менше 10% спів фінансування виконання робіт за проектом. Також «переможця» визначала «бальна система», яка враховувала три фактори:
  • «вік» будинку
  • розмір спів фінансуваня
  • розмір відрахувань до резервного фонду у відсотковому співвідношенні до розміру внесків на утримання будинків
До участі в конкурсі усі ОСББ запропонували однакову ставку спів фінансування – 10% (хоча суми проєктів були дуже різні). А ось розміри ремонтно-резервного фонду в будинках відрізняються суттєво: від 0,54 грн у ОСББ «СДС» до 3,08 в ОСББ «вул. Симоненка, 113-А». Тому і сума балів у ОСББ, що взяли участь в конкурсі, була дуже різною. 

 


Загалом, заявки на участь в конкурсі подали 18 ОСББ, з них 15- стали переможцями. Причому, сума фінансування за програмою на 2021 рік збільшилась дуже суттєво: до 12 638,0 тис.грн (в поточному році – 7 455,0 тис. грн).


Три ОСББ, що набрали найменшу кількість балів, цього року не фінансуватимуться. За винятком випадків, коли хтось з «переможців» не виконає умови участі в програмі та втратить право на фінансування. Тоді фінансування перерозподілиться на «аутсайдерів»  конкурсу: ОСББ «Меркурій 2003», «Шевченка, 4-А», «Грушевського, 13-А».
  
Тренд сезону: ОСББ/ЖБК масово подали заявки на ремонт ліфтів 
 
Але  найсуттєвішою зміною тренду стало зміна потреб будинків ОСББ: якщо раніше кошти переважно просили на капремонт дахів, то цього разу – на капремонти ліфтів. За підсумками конкурсу, міський бюджет наступного року профінансує капремонт одразу 28 ліфтів в будинках ОСББ (раніше – це був один ліфт в будинку по бульв. Незаежності, 13). 
Для порівняння: вся програма капремонту, утримання та модернізації ліфтів в м. Бровари на 2020 рік передбачає фінансування у сумі 4,2 млн грн. Це при тому, що, наприклад, капремонт ліфтів в одному будинку по вул. С. Петлюри, 25 коштує по 3,4 млн грн на кожен підїзд! Таким чином будинки, в яких створено ОСББ, набагато швидше вирішать свої проблеми з ліфтами, ніж «звичайні жековські» будинки. 
Але тут варто розуміти, що «капремонт ліфтів» може бути дуже різним і не завжди включає в себе заміну кабіни ліфта. Виходячи з даних про фінансування капремонту ліфтів, зрозуміло, що капремонт ліфтів в ОСББ включатиме мінімально необхідні роботи. Наприклад, в ОСББ «Будівельник-3» на капітальний ремонт 3-х ліфтів передбачено 342,0 тис.грн, а на ремонт 4-х ліфтів в ОСББ «Юність» - 842,0 тис.грн. Тобто, середня вартість ремонту одного ліфта складатиме від 100 до 200 тис.грн.
Проте навіть такі роботи суттєво продовжать термін експлуатації ліфтів. 

Втім, капремонт дахів теж буде у програмі 2021 року: зокрема, до програми потрапили два «дорого вартісних» ремонти: дах ОСББ «Відродження 219» за 2 400,0 тис. грн і шатровий дах ОСББ «Травневий» за 2076,0 тис.грн. 

Також пощастить ОСББ «Грушевського, 17-Б»: в будинку буде проведений капремонт фундаменту та відмостки. Раніше мешканці цього будинку скаржились у соц.мережах на те, що будинок «може провалитися під землю». Цей будинок «географічно» знаходиться у низький точці, тому багато років «підмивається» дощовими водами і потребує «термінового врятування». 

Вимоги до ОСББ-переможців значно посилилися
 
«Переможцям» конкурсу не варто розслаблятися. УБЖКГІТ одразу зазначило перелік того, що мають зробити самі ОСББ та встановило чіткі «дедлайни». По-перше, ОСББ мають за власні кошти (ті самі 10% спів фінансування) виготовити проєктно-кошторисну документацію на той вид робіт, що був у заявці. Цього разу підрядника на виготовлення проєкту ОСББ мають обрати за процедурою електронних торгів на Прозорро. Перед цим ОСББ мають відкрити рахунок в казначействі. 
Далі ОСББ мають провести процедуру торгів та обрати виконавця робіт теж у системі Прозорро. Все це потрібно зробити до 01.06.2021 року. Тоді вже можна укладати договір і УБЖКГІТ, а виконавець робіт отримає аванс на проведення робіт. Позаяк більшість голів ОСББ раніше не організовували торги через Прозорро, це стане певним досвідом для них. 
 
Цікавим є те, що 2 ОСББ-переможці конкурсу не здійснюють управління будинками самостійно, а обрали себе управителем ЖЕКи: ОСББ «Відродження 219» - КП «ЖЕК-1», ОСББ «Грушевського, 17-Б» - КП «ЖЕК-4». Тому електронні закупівлі робитимуть не ОСББ, а їх управителі. Тобто, навіть формальна реєстрація ОСББ дає великі переваги для будинків! 
 
Програма відшкодування витрат на енергоефективність 
 
Але програма по ОСББ – це не єдина допомога від міста. Рішенням виконкому від 02.11.2020р. затверджена Програма відшкодування відсотків та частини тіла кредиту на впровадження енергоефективних заходів та термомодернізацію будинків ОСББ. Найпоширенішим та доступним заходом «енергоефективності» є заміна вікон у місцях загального користування. Програма затверджена на наступні 5 років та має значні обсяги фінансування: від 3 млн грн у 2021 році до 10 млн грн у 2025 році. За інформацією начальниці УБЖКГІТ Світлани Решетової, коштами цієї програми скористалось поки що три ОСББ: «вул. Грушевського, 13-А», ОСББ "Маяк" та "вул. Симоненка, 113-А". Але програма містить великий потенціал. 

Загалом, цей конкурс відбувся більш прозоро, до участі були запрошені представники голів ОСББ (у тому числі ті, що не подали заявки на конкурс) та місцеві ЗМІ. Серед усіх ОСББ, хто скористався цією програмою, звертає на себе увагу «хіт-трік» ОСББ «ОРБІТА-БРОВАРИ»: минулого року це ОСББ вже виграло 2 проєкти на великі суми. Зокрема, двом будинкам ОСББ відремонтували дах за 1502,0 тис.грн та систему каналізації за 493,0 тис.грн. У 2021 році в будинку відремонтують 3 ліфти за 764,0 тис.грн. Цікавим є те, що рішення про ремонт ліфтів загальні збори будинку не підтримали, а рішення про спів фінансування приймали мешканці окремих трьох (з 9 у будинках) під’їздів, які погодилися на спів фінансування. Головою ОСББ «Орбіта-Бровари» є депутатка міської ради Галина Негода. 
Не дивлячись на дуже низький бал у конкурсі – 1,39, переможцем конкурсу також стало ОСББ «Короленка, 66», де за 103,0 тис. грн. відремонтують ліфт. Будинок теж не вперше бере участь у  Програмі підтримки ОСББ. Нагадаємо, що нещодавно голова цього ОСББ шокував громадськість міста прямолінійною «агітацією» за чинного міського голову. 

 
 Замість висновків можна зазначити, що будинкам, які спромоглися зареєструвати ОСББ, дуже пощастило. За останні роки вони отримали суттєву допомогу від міста, і ця допомога лише збільшується. Тому контраст із «звичайними» будинками тільки посилюватиметься. 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.