Допомогти сайту
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наша група у ФБ
01 жов 19:34Актуально


Як депутати власноруч бюджет ділили


Під час чергової сесії 01 жовтня 2020р. відбувся «розрив шаблону» засідань міської ради: депутати вперше за каденцію прямо під час сесії «перерозподілили» бюджет. З кого зняли, а кому і чому – «додали», читайте у матеріалі. 
 
КП «Бровари-Благоустрій» VS КП «Броваритепловодоенергія»
 
Не секрет, що бюджет цього року дуже жорсткий, і, якщо на сесіях відбуваються «перерозподіл коштів», то мова йде про невеликі «залишки» у кошторисах. Тому депутати одразу звернули увагу на «бюджетне призначення» для КП «Бровари-Благоустрій» у сумі 5,0 млн.грн
Насправді, ми ще у травні писали про те, що зарплата для цього комунального підприємства у бюджеті міста була передбачена лише по серпень поточного року. 
 
Читайте також: Ремонти та благоустрій у дворах: за чий рахунок свято?
 
Фонд зарплати та нарахувань до неї по цьому підприємству складає 4,7 млн грн на місяць. Тобто, фактично, підприємству надавався місячний фонд оплати праці. Хоча секретар міської ради підкреслив, що підприємство має власні доходи від виконанні робіт, але звісно, що вони не можуть перекрити зарплату для колективу з 250 осіб
Чому депутати раптово обурились виділенням коштів для КП, хоча це – буденне питання для сесії міської ради?
 
Леонід Черепейнік зазначив, що багато робіт по місту виконується за кошти міського бюджету, але при цьому це подається як «заслуга виключно партії «Команда Ігоря Сапожка «Єдність». 


Петро Бабич натомість зауважив, що багато робіт з благоустрою виконується НЕ за бюджетні кошти. На уточнююче запитання: за чиї саме кошти виконуються численні роботи у місті, головуючий на сесії не відповів. 
 
Андрій Саук розповів історію про те, що нещодавно став свідком того, як співробітники КП «Бровари-Благоустрій» приїхали та зрізали саморобні «лежачі поліцейські» по вул. Чорновола. Депутат цікавився: чому співробітники комунального підприємства витрачають ресурси на «вдосконалення» дороги, яка не уведена до експлуатації? 

 
Депутатка Ірина Веремчук виступила з промовою, в якій описала дуже складну ситуацію у КП «Броваритепловодоенергія». За словами депутатки, через брак матеріалів, співробітників відправляють у «відпустки за власний рахунок». А зарплату за липень співробітники отримали буквально учора, і зарплати на підприємстві невеликі. Через скрутне фінансово становище з підприємства звільняються люди. Тому Ірина Сергіївна наполягла на тому, щоб 5 млн грн. «поділити по-братерськи»: 2,5 млн грн – КП «Бровари-Благоустрій» і 2,5 млн грн. – КП «Броваритепловодоенергія». 


Петро Бабич запевнив, що КП «Броваритепловодоенергія» місто обов’язково надаватиме фінансову допомогу, без якої підприємство не зможе нормально розпочати опалювальний сезон. І питання розглядатиметься на найближчій позачерговій сесії. Головуючий неохоче поставив пропозицію депутатки на голосування, а депутати підтримали пропозицію своєї колеги. 
 
КП «МФК «Бровари»: прийшов час щось вирішувати 
 
Про відношення міської ради та цього комунального підприємства можна складати легенди: практично немає чергової або позачергової сесії, на яку би не виносилось питання «фінансової підтримки» підприємства. Ситуація така, що підприємство просить допомогу на кількасот тисяч гривень, але позаяк в бюджеті банально немає грошей, виділяється невелика сума. І на наступній сесії ситуація повторюється. 
Те, що підприємство не може обійтись без допомоги бюджету, депутати вже зрозуміли. Проте, є пункти, які викликають «постійне невдоволення» депутатів. 
Найбільше запитань викликають наступні пункти:
  1. Відсутній розрахунок «економічно обґрунтованого тарифу на тренування». Клуб наполягає, що тариф повинен бути 250 грн у місяць – і змінювати його вони не планують. Проте зрозуміло, що з таким тарифом підприємство не може стало працювати.
  2. Не оприлюднений графік (розклад) тренувань як по стадіону, так і по іншим полям. Тому бажаючі потрапити на тренування не можуть заявитися на вільний час. 
  3. Депутати і навіть члени виконкому не змогли добитися інформації про те, скільки орендної плати сплачується за оренду стадіону та інших полів. 
  4. З кількох спроб депутати з’ясували наступну інформацію: скільки дітей тренується у клубі; скільки в клубі співробітників; яка в них зарплата. 
 
А головне питання: як клуб бачить свій розвиток, у тому числі, і вихід на самоокупність. Про це емоційно запитав Леонід Черепейнік


Цього разу клуб представляв не керівник Максим Семенов, а головний тренер Олександр Кириченко. Він пояснив, що тренерами клубу «проведена велика робота із розвитку дитячого футболу» і перехував досягнення клубу. За словами представника клубу, колектив клубу в першу чергу зосереджений саме на цьому, а не на фінансових питаннях. І сам Олександр, і члени його політичної команди наполягали, що «тренери не винні ні в чому»: вони зробили свою роботу та мають право на зарплату. 
Депутати тричі голосували за рішення, але голосів підтримки так і не знайшлось. Цікаво, що не підтримували рішення «протилежні табори» міської ради: від «Єдності» до «Голосу». 
Після тривалих вмовлянь, Петро Бабич поставив на голосування виділення клубу допомоги у 150,0 тис.грн (первинний варіант був – 800,0 тис.грн, потім – 300,0 тис грн). Депутати підтримали рішення, але при умові, що у четвер 08 жовтня члени бюджетної комісії зберуться на засідання, присвячене «фінансовим перспективам» КП «МФК «Бровари». Та спробують разом з керівництвом клубу знайти вихід з важкої ситуації, в яке потрапило це комунальне підприємство. 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.