Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
18 вер 19:19Актуально


Депутати не підтримали оформлення кредиту у 160,0 млн грн на добудову ЗОШ № 10 та вулиці Симоненка


Надання згоди на оформлення кредиту було головним питанням позачергової сесії. Також під час сесії депутати дізнались «нову» ціну добудови школи. Які лунали аргументи за та проти оформлення кредиту – читайте у репортажі. 
 
350 млн грн замість 130: нова вартість добудови школи
 
Будівництво школи можна вважати «багатостраждальним» проектом. Тендер відбувся з четвертої спроби, але неабияк здивував своїми результатами. Остаточний тендер відбувся у березні 2019 року, на тендер була виставлений лот по будівництву школи на суму 274,0 млн грн.  Проте, переможцем визнане ТОВ «Хозхімсервіс» з ціною у 130,0 млн.грн. Ціна виявилась не лише вдвічі дешевшею, ніж заявлена на тендер, але й щонайменше на 50% нижчою, ніж у найближчого конкурента. 

Практично одразу виникло багато думок, що ціна нереальна та потребуватиме коригування. Проте переможець приступив до будівництва та майже рік безперервно будував школу. 
Мешканців навколишніх до школи будинків помітили, що у червні будівництво зупинилось, а потім з майданчику прибрали техніку. Чиновники УБЖКГІТ пояснили: проєкт школи проходить коригування. І ось у вересні 2020 року УБЖКГІТ провело наступний тендер на добудову школи. На цей раз майже на 247,0 млн грн. У тендері взяли участь ті ж самі фірми, одна з яких у 2019 році виграла тендер, а інша – посіла 2-ге місце. Але тепер різниця в «цінових пропозиціях» склала всього лише 0,5%. Отже, остаточна ціна добудови школи – 238,3 млн грн

Чиновники пояснили, що будівництво школи вже профінансовано на 95,8 млн грн, з них з обласного бюджету – 22,1 млн.грн, інше - з бюджету міста. 
Таким чином, загальна вартість будівництва та обладнання школи складатиме 349,8 млн грн, або у три рази дорожче відносно першого тендеру. 
У депутатів виникло багато запитань: яким чином тендер був виграний з ціною у 130,0 млн грн. при реальній вартості проєкту у 350 млн.грн? На це питання відповідь надав секретар міської ради Петро Бабич.

 
Чиновники наполягають: без кредиту школу не добудуємо
 
Отже, на певному етапі стало зрозуміло, що без кредиту школу не збудувати. Чому саме зараз виникло це питання? Міський голова пояснив, що головною передумовою стала низька відсоткова ставка по кредиту, що раніше було неможливо. Аргументи чиновника – у відео. 


Отже, депутатам запропонували надати згоду на отримання кредиту на наступних умовах:
  1. Банк-позичальник – ПАТ «Ощадбанк»
  2. Розмір кредиту – 160,0 млн грн, у тому числі, у 2020 році – 80,0 млн грн, у 2021 році – 80,0 млн грн.
  3. Термін кредиту – 5 років.
  4. Відсоткова ставка – облікова ставка Нацбанку + 6 процентних пунктів. Тобто, на даний час – 11-12% річних. Але не більше 25% річних. 
  5. Майнове забезпечення за кредитом не надається.
  6. Сплата відсотків здійснюється щомісячними платежами і починається з лютого наступного року. 
 
Депутати: школу готові підтримати, але вул. Симоненка зачекає 
 
Зрозуміло, що ніхто з депутатів не був проти позики на добудову школи, але виникла перепона. У самому проекті рішення зазначено, що кредит береться на реалізацію двох інвестиційних проектів: «Будівництво ЗОШ по вул. С. Петлюри, 17-Б» та «Будівництво вулиці В. Симоненка від вул. Київської до вул. О. Кобилянської». І, якщо з будівництвом школи питань у депутатів не виникло, то необхідність у першочерговості добудови вул. Симоненка викликало несприйняття. Ось так свою позиція пояснив депутат Вадим Мутило. 


Нагадаємо, що раніше для фінансування будівництва вулиці Симоненка були зняті кошти з ремонту актової зали ЗОШ № 5 та ДНЗ «Зірочка». Тоді це викликало бурхливі дискусії у сенсі «пріоритетності» витрачання коштів бюджету. Але чиновники переконували у надзвичайній важливості вулиці через те, що її будівництво «розвантажить вул. Київську». Сьогодні на сесії цей аргумент цілком спростував депутат від Старого центру міста Леонід Черепейнік. Його аргументи – у відео.
 

Раніше ми також писали про шалений трафік авто по вул. Фіалковського, поруч із ЗОШ № 3: Мікрорайон «Пекарня» очами архітектора: про свій район розповідає Олександр Остапкович
 
Також на сесії лунали аргументи депутатів про те, що будівництво вулиці потрібно «для підвищення інвестиційної привабливості» багатоповерхового житла уздовж вулиці. Як відомо, усі ці забудови ведуться підприємствами, що пов’язані з Віктором Поліщуком. Останнім часом в місті відкрито говорять про союз цього олігарха з міським головою Ігорем Сапожком. Наприклад, сьогодні Павло Різаненко у броварській групі повідомив про те, що 50% від списку ПП «Команда Ігоря Сапожка «Єдність» складають люди, пов’язані з олігархом. 

 
Після обміну аргументами, на голосування поставили пропозицію депутата Вадима Мутило про те, щоб «прибрати з проєкту рішення згадку про вул. Симоненка». Але пропозиція не набрала голосів. 

 
Чиновники щосили переконували, що документи узгоджені з банком і Мінфіном, що внесення змін неможливо, і «мова йде лише про дозвіл на кредит, а не розподіл коштів між проєктами». Втім, Леонід Черепейнік пояснив, що він, як керівник підприємства багато разів оформлював кредити, і потім буде неможливо внести зміни у кредитний договір. 
Фінальне голосування показало, що чиновники не змогли пореконати депутатів, і рішення набрало лише 17 голосів підтримки. Після чого головуючий закрив сесію. 
 
Замість висновків 
 
Сесія ще раз остаточно довела, що «способи переконання депутатів» протягом каденції були незмінні. Щоб протягти рішення в інтересах забудовників або бізнесу, наближеного до влади, в рішенням обов’язково включається пункт, який депутати обов’язково мають підтримати. Відбувається банальна спекуляція на соціально значимих проектах. Потім рішення виконується в інтересах забудовника, а про «соціально значиму частину» якось поступово забувають. Класичний приклад – це «збільшення поверховості забудови ЖК «Олімпійський» в обмін на будівництво школи. Поверховість збільшена, масив забудований. Школи немає. 
Тому депутати під кінець каденції чудово усвідомлювали, в чиїх інтересах приймається це рішення. Ну а результат – на табло. 
До того ж невідомо, хто вирішив включити в проєкт рішення саме ці два проєкти та чому. На комісіях лунала інформація про те, що міська рада веде перемовини з банком щодо отримання кредиту. Але ніколи не було інформації, що саме на ці два проєкти. Чиновники звикли ставити депутатів "перед фактом", тому не варто дивуватися, що рішення було саме таким. 
 
 
Ангеліна Козлова 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти