Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Наша група у ФБ
05 вер 20:52Актуально


Презентація діджитал платформи «ОТГ без корупції»: як це відбувалось


Короткий репортаж з події: що презентували, які ставили запитання та скільки це коштуватиме. 
 
Презентація діджитал-платформи «ОТГ без корупції»була анонсована заздалегідь на відомому державному сайті з децентралізації
 
Захід був заявлений як публічне обговорення з представниками бізнесу, громадських організацій, політичних партій платформи «ОТГ без корупції». За задумом організаторів та розробників, ця платформа має вирішити наступні проблеми ОТГ:
 • розвиток бізнесу;
 • якість медичних послуг;
 • дефіцит місць у дитячих садочках та школах;
 • створення прозорої черги на отримання житла;
 • покращення транспортної інфраструктури;
 • вільний доступ до спортивних об’єктів інфраструктури;
 • підвищення якості будівельних робіт;
 • безпека у місті;
 • покращення якості надання адміністративних послуг.
 
Як це не дивно для вихідного дня, але великий зал Концерт-холлу у Терміналі був повністю заповнений бажаючими бути пристуніми на презентації. При вході здійснювали температурний скринінг.

А стільці були розставленні з дотриманням «соціальної дистанції».

Презентацію проводив директор фірми-розробника «PRODUCTS FROM UKRAINE» STL Ігор Круліковський
Якщо дуже стисло передати презентацію продукту, то мова йде про дуже великий універсальний сайт з безліччю функцій. На цьому сайті є розділи, цікаві для бізнесу та для звичайних громадян. Головна ідея – це «прямий зв'язок» мешканця з чиновником онлайн (чиновнику можна напряму писати та навіть телефонувати). На відміну від звичного для нас звернення до Контакт-центру, де офіс Контакт-центру є «посередником» між заявником та чиновником. 
З метою розробки даного продукту, було проведено опитування мешканців міста на предмет зясування їх проблем у спілкуванні з чиновниками. Запис діалогів з мешканцями на вулицях міста була презентовано як документальний фільм «про проблеми, які дозволяє вирішувати програмний продукт». 
Ігор Круліковський та Дмитро Ратніков 

Позаяк, мега-сайт зазначав за мету вирішення усіх проблем громади, то він планує охоплювати усі сфери життя. Але слід зазначити, що сучасне життя вже зараз неможливе без «діджиталізації». В місті діє безліч сайтів, включаючи доволі сучасний сайт міської ради та безліч сайтів структурних підрозділів виконкому та комунальних підприємств. Також непогані відгуки про свою роботу має новостворене у 2018 році управління «Прозорий офіс». Деякі із заявлених функцій наразі є на сайті системи "Прозорро". Також «діджиталізація» впроваджена у медичній сфері – у міський амбулаторіях та – з цього року – у КНП "Броварська БКЛ». 
 
Це не означає, що проблем не залишилось. Багато нарікань у промо-фільмі було у підприємців на контакти з податковими органами. Щодо суто міських проблем, то у місті «діджиталізація» не торкнулась принаймні таких сфер:
 • відсутня електрона черга на отримання житла для пільгових категорій
 • відсутня електронна черга до ДНЗ
 • відсутні електронна база інвентаризації земельних ділянок у місті
 • Відсутній прозорий механізм доступу до спортивних об’єктів комунальної форми власності, тощо. 
Доповідач та політик Дмитро Ратніков наполягали, що платформа «ОТГ без корупції» суттєво підвищить прозорість у місті. Відомо, що показники  «прозорості влади» у Броварах останні три роки лише погіршуються. Але на презентації була наведена статистика, за якою Бровари у плані прозорості у 2020 році досягли «від'ємних значень» (показник - 15).

Принаймні, у рейтингу міст, опублікованому Форбс, Бровари в плані прозорості теж мають низький показник, але серед першої сотні міст,найкращих для ведення бізнесу.

 
Одразу після презентації, яка тривала 30-40 хвилин, почався час запитань. Запитання були гострі та спрямовані на критику можливих прорахунків програми. Серед запитань були на кшталт таких: чи не "заспамлять" мешканці міста чиновників; яким чином мешканці дізнаються про те, який чиновник за що відповідає; як можна обробити таку кількість повідомлень, тощо. Дехто вказував на функції, що дублюються з іншими сайтами або на функції, яких не вистачає. Але регламентом кількість запитань була обмежена по часу. 

На наше прохання розробник прокоментував, назву програмного забезпечення додатку, прив’язаного до цієї платформи – це додаток Bitrix24. Але скористатись ним не вийшло – потрібна реєстрація та авторизація в системі. Також розробник назвав орієнтовну вартість експлуатації ресурсу – від 500 тис.грн до 1 млн.грн в рік. Проте, підприємець підкреслив, що «сайт буде сам заробляти» (яким чином – не повідомив). Також розробник зазначив, що ця платформа діє у багатьох містах та країнах (яких саме – не уточнив).
 
Нагадаємо, що у Броварах є досвід впровадження електронних сервісів для мешканців міста, і він трохи невдалий. Мова йде про запровадження МІСів (медичних інформаційних систем) у мережі міських амбулаторій та КНП «Броварська БКЛ». Після впровадження сервісу запису на прийом до лікарів, з'ясувалось, що електронні системи між первинною та вторинною ланками медицини несумісні між собою. А також МІС лікарні несумісна з МІСами первинної медицини Броварського району. Численні наради, на яких намагалися привести різні системи «до сумісності», результату не дали. Чому у технічне завдання не внесений пункт щодо сумісності – відповіді не отримано. Хоча на впровадження цих електронних сервісів теж були витрачені мільйони гривень з міського бюджету. 
 
Зрозуміло, що «діджиталізація» усіх сфер спілкування чиновників та містян невідворотна. Збіг це чи ні, але ПП «Команда Ігоря Сапожка «Єдність» нещодавно теж заявила про розроблення  концепції «Електронне місто» (Brovary Smart City). Зрозуміло, що нас чекає вдосконалення «зручності спілкування» з чиновниками», а ось «прозорість» роботи влади та комунальних підприємств залежить виключно від політичної воли. І з цим в місті є великі проблеми. 
Щодо  розробників програмного забезпечення, то для них це – всього лише вигідний бізнес. І якщо рішення про впровадження той або іншої системи буде прийматися, воно теж має бути прозорим та обгрунтованим – з урахуванням помилок у минулому. 


Ангеліна Козлова 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти