Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
10 лип 16:43Актуально


Котельні на твердому паливі: які перспективи роботи у Броварах?


Під час останньої сесії депутати розглядали рішення про продовження договорів оренди земельних ділянок під котельнями на твердому паливі, що належать ТОВ «Ф-Транс». Користуючись нагодою, депутати обговорили різні аспекти роботи цього підприємства у Броварах. Про що ми дізнались під час 1,5 годинного бурхливого обговорення, читайте у матеріалі. 
 
Під час чергової сесії 09 липня 2020 року депутати розглядали питання продовження строкових сервітутів під модульними котельнями, що належать підприємству ТОВ «Фелікс-Енерджі» (експлуатує котельні ТОВ «Ф-Транс»). Мова йшла про 4 ділянки на територіях шкіл, на яких розташовані котельні, а саме:

  • Ділянка площею 195 м.кв на території ЗОШ № 9
  • Ділянка площею 170 м.кв на території ЗОШ № 5
  • Ділянка площею 194 м.кв на території ЗОШ № 7
  • Ділянка площею 100 м.кв на території ЗОШ № 2

 
Формально розглядалось земельне питання, проте міський голова підтвердив, що у разі відмови від продовження сервітуту, підприємство має залишити місто. Тому протягом щонайменше години під час погоджувальної ради та протягом 1,5 години під час сесії депутати уважно вивчали аргументи на користь або на противагу роботі цього підприємства. На сесію для доповіді завітали представник ТОВ "Фелікс-Енерджі" (і одночасно керівник ТОВ «Ф-Транс») Юрій Семернін і головний інженер КП «Броваритепловодоенергія» Олександр Скочеляс.
 
Аргументи «за» роботу котелень наводили переважно чиновники, і вони були наступними.

  1. Вартість опалення від котелень на 10% нижча, ніж у КП «Броваритепловодоенергія» (незалежно від чинних тарифів).
  2. Опалення можна увімкнути та вимкнути в будь-який час. Опалення шкіл та садочків починається раніше початку офіційного опалювального сезону і закінчується за погодженням із керівниками навчальних закладів. 
  3. Зі слів начальниці Управління освіти Оксани Мельник, в закладах, що опалюються котельнями, тепліше. 
  4. У закладах, що опалюються від котелень на твердому паливі, за рахунок постачальника тепла встановлені лічильники тепла. В підсумку, заклади мають значну економію на опаленні. Усі інші заклади освіти сплачують за нормами на опалення 1 м.кв площі закладу, тобто по максимально можливому тарифу.   
  5. ТОВ «Фелікс-Енерджі» фактично є інвестором, тому «недружні» дії відносно бізнесу не покращує інвест-клімат у Броварах.

 
Аргументи «проти» висловлювали переважно депутати, і вони були наступні:

Найбільше аргументів навела депутатка Ірина Веремчук
  1. КП «Броваритепловодоенергія» дотується напряму з міського бюджету на десятки мільйонів гривень, але ті кошти, що сплачують заклади освіти, були би не зайвими і для нашого комунального підприємства. Ми позбавляємо комунальне підприємство обігових коштів.
  2. Заклади освіти – найбільш дисципліновані платники за послуги. Таким чином створюються «нерівні умови»: КП «БТВЕ» має справу з населенням, отже, і з великими боргами або затримками платежів. ТОВ "ФТранс" не має проблем з дебіторською заборгованістю.
  3. Принаймні, одну котельню по вул. Онікієнко, 127 ТОВ «Фтранс» збудувало без офіційного дозволу та оренди земельної ділянки. 
  4. Котельні на твердому паливі шкодять екології, є багато скарг від мешканців, що проживають поруч з котельнями.

 
Також чиновники та представники компаній-теплопостачальників навели такі цифри. 

  • За перший рік роботи котелень на твердому паливі, економія на сплаті за опалення склала 3,0 млн грн.
  • Доля ТОВ «ФТранс» у теплопостачання міста складає 0,02% від усього обсягу послуг з теплопостачання. Тобто немає підстав вважати це «справжньою конкуренцією».
  • Заборгованість КП «БТВЕ» за газопостачання складає 134,0 млн грн, також 24,0 млн грн складатимуть штрафні санкції за несвоєчасну сплату за газ. Тому початок опалювального сезону під питанням. Через невідповідність тарифу збитки комунального підприємства за минулий опалювальний сезон склали 45,0 млн грн і відшкодувати збитки можливо виключно за рахунок коштів міського бюджету. 

 
Щодо питань екології, то директор ТОВ «ФТранс» повідомив, що раніше підприємство купляло тріску для котелень від різних постачальників, тому питання якості сировини було дуже гострим. Наразі підприємство налагодило власне виробництво сировини для котелень, і тріска не буває сирою або неякісною. Також керівник повідомив про повну модернізацію котелень: наразі встановлені котли меншої потужності, які відповідають потребам виробництва теплової енергії на об’єкти. В рамках модернізації встановлено обладнання «Циклон», яке затримує частки попелу, і фактично вивіз попелу суттєво збільшився (раніше все потрапляло у повітря). Підприємець запросив усіх бажаючих депутатів та активістів до інспекції роботи котелень у будь-який час. 

Директор ТОВ "ФТранс" Юрій Семернін доповідає депутатам 


Керівник підприємства визнав, що збої у роботі котелень бувають, але нечасто і завжди через «людський фактор». Також на підприємстві здійснюється відео нагляд за роботою котелень, і, якщо хтось з співробітників порушив інструкції, це не залишиться непоміченим. 
 
Міський голова навів цифри економії закладів освіти у гігакалоріях (тобто, окрім економії у тарифі у 10%) за опалювальний сезон:

  • ЗОШ № 9 – 17%
  • ЗОШ № 5 – 24%
  • ЗОШ № 7 – 24%
  • ЗОШ № 2 – 26%

Окрім шкіл, підприємство постачає тепло і в садочки, проте дані по садочкам не були наведені.  
Аргументи, що лунали під час обговорення, переконали депутатів підтримати рішення про продовження оренди земельних ділянок на наступні 5 років.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Анатолі9х3й
10 липня 2020 18:41
Доброго Здоров я! ПИшете ви ганебно..... Коли північний вітер, взимку , восени МИ ЗАДИХАЄМОСЯ вночі на вулиці Грушевського.Ви про екологію думаєте; про здоров ялюдей думаєте? ПОТВОРИ !!!!!!!
Ром
11 липня 2020 06:41
" В рамках модернізації встановлено обладнання «Циклон», яке затримує частки попелу, і фактично вивіз попелу суттєво збільшився (раніше все потрапляло у повітря)."
ПОПЕЛУ! Попелу, Карл!
Тобто-закуплене саме дешеве обладнання, виробництва Коротенського заводу ХІММАШ ловило лише шматки золи! А при нестабільному режимі в повітря вилітає не тільки сажа і недогар! Іноді шлейф тягнувся аж до Об'їздної!
Цікаво, в Іванкові теж цей інвестор? Бо в Острі, після проведеної підготовчо-пояснювальної роботи, питання про виділення землі зняли!
admin
5 серпня 2020 13:18
Насправді, у матеріалі вказано, що підприємство 1. Змінило самі котли - повністю інші. 2. Змінило сировину - тепер має власну базу та виготовляє її самотужки. Тому, ситуація у плані екології теж змінюєься. Але, якщо у когось є скарги екологічного характеру, радимо звертатися до міської ради. На сесії лунала інформація, що під час останнього опалювального сезону скарг не надходило
Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти