Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша група у ФБ
22 лис 13:21Новини / Актуально


Сертифікація вчителя – шлях до його професійного зростання

З нагоди Всесвітнього дня якості управління Державної служби якості освіти у Київській області спільно з Державною службою якості освіти України організували та провели круглий стіл «Сертифікація вчителя – шлях до його професійного зростання». До заходу долучилися вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти Київщини, освітні експерти, учасники сертифікації минулих років.


Тема зустрічі надзвичайно актуальна в наш час, адже вчителі повинні бути прогресивними, інноваційними та відкритими до нового. Тому сертифікація є однією із сходинок професійного зростання педагогічних працівників.


«Сертифікація вчителів початкової школи дає можливість фахівцю розкрити свій потенціал, проявити педагогічну майстерність, а головне – поділитися досвідом використання сучасних методик навчання», – переконана начальник управління Державної служби якості освіти у Київській області Лілія Кревська.


У ході круглого столу неодноразово було наголошено на процедурі проходження сертифікації, її етапах, а саме: незалежному тестуванні учасників сертифікації; самооцінюванні учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності; вивченні практичного досвіду роботи учасників сертифікації.


Варто зазначити, що педагоги, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають доплату 20% до заробітної плати. Також успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником та є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.
Як же сприймають сертифікацію безпосередні учасники цього процесу – вчителі початкових класів?


Педагоги вважають сертифікацію своєрідним ключем до професійного становлення та самореалізації, мотивацією підкорювати нові педагогічні вершини.


Учасники сертифікації – 2020 і освітні експерти цьогорічної сертифікації  Єлизавета Дудар та Оксана Пестовнікова згадують: «Здається, що я сертифікат отримала тільки вчора, а минуло вже аж два роки. Вперше про сертифікацію почула на засіданні методичного об’єднання, наш директор запропонував взяти у ній участьЯкщо чесно, то було трохи страшнувато. Для нас, першопрохідців, це була пілотна версія з багатьма невідомими. Перед кожним етапом ми відчували внутрішні побоюванння і ставили собі запитання: «А що робити, коли не пройду?» Але всі бар’єри розсипалися вже після І етапу. За вивчення практичного досвіду від експертів я отримала максимальну оцінку 100 балів зі 100. Особисто для мене як для молодого вчителя – це була перемога! Я зрозуміла, що все роблю правильно і йду у потрібному напрямку».

«Минулого року я успішно пройшла сертифікацію, а нині вже як експерт оцінюю компетентності вчителів початкових класів під час сертифікації - 2021. Це для мене новий цікавий досвід, плідне спілкування однодумців. Я переконалася, що вчителі НУШ – це справді «агенти змін», які не просто надають освітні послуги, а й плекають  гідне майбутнє України. Це люди, які несуть позитив і радість дітям, готують їх до життя.» – зазначає Оксана Пестовнікова.Чи варто брати участь у сертифікації вчителям?


«Хоча ще не відомо, який пороговий бал, але для себе – я вже переможець! Безцінний досвід на кожному етапі сертифікації обов'язково стане у пригоді в моїй подальшій професійній діяльності, – переконана Катерина Кучер – учасниця сертифікації – 2021, – Чи варто брати участь? Безперечно. Адже сертифікація – можливість пізнати себе з професійної точки зору, проаналізувати свою роботу та накреслити вектор свого професійного зростання на найближчі три роки».


«Вчителям, які не наважуються зробити цей крок, варто спробувати перевірити власні сили. Не потрібно шукати відмовок, адже сертифікація – це поштовх до самовдосконалення»,  наголошує освітній експерт Оксана Пестовнікова.


Пройти сертифікацію – це нова можливість для кожного педагога перевірити свої знання, оцінити досвід, почути думку незалежних експертів, подивитися на себе очима інших. Сертифікація дає змогу виявити талановитих та професійних освітян, впевнених у своїх силах і готових долучатися до змін в українській освіті. Сучасне суспільство вимагає змін і потрібно йти в ногу з часом.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти