Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша група у ФБ
06 сер 09:00Новини / Актуально


Броварська МТГ не використало близько 14 млн гривень освітньої субвенції

За інформацією Державної казначейської служби України, станом на 01.07.2021 на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 6 826,9 млн грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції. Про це зазначено на сайті Міністерства фінансів України.

Як повідомляє пресслужба міністерства, такий значний обсяг залишків утворився насамперед у результаті накопичення на місцевих рахунках цільових коштів, що були надані з державного бюджету окремими рішеннями Уряду на розвиток матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти. Наприклад, на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами.

За даними МФУ, станом на 1 липня залишки освітньої субвенції Броварської МТГ становить 14 169 607,9 грн.


«Мінфін наполягає на тому, щоб кошти «працювали» для мешканців громад та забезпечували доступну і якісну освіту її здобувачам. Для цього вони мають бути використані за цільовим призначенням у наступному бюджетному періоді. Існуюча тенденція свідчить про акумулювання коштів державного бюджету у місцевих бюджетах. Залишки коштів за освітньою субвенцією, не використані протягом наступного бюджетного періоду, мають повертатись до державного бюджету і працювати на розвиток економіки України, зокрема на зміцнення людського капіталу завдяки ресурсній підтримці освіти в цілому»,− підкреслено в повідомленні.


Кошти освітньої субвенції можуть спрямовуватися насамперед на такі видатки:
  • придбання шкільних автобусів для перевезення дітей із закладів загальної середньої освіти, які будуть оптимізовані / обʼєднані / реорганізовані;
  • оснащення закладів освіти персональними компʼютерами та мультимедійним обладнанням, засобами навчання та обладнанням для навчальних кабінетів початкової школи;
  • придбання підручників і посібників (у тому числі електронних) для закладів освіти;
  • оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти;
  • здійснення заходів, повʼязаних із забезпеченням пожежної безпеки;
  • ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти;
  • підключення закладів освіти до Інтернету, насамперед у сільській місцевості;
  • будівництво нових туалетних приміщень і реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень закладів загальної середньої освіти, в яких початкову освіту здобувають не менше 20 осіб, облаштування їх санітарно-гігієнічним обладнанням та розроблення відповідної проектної документації;
  • у 2021 році на закупівлю засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок, захисних щитків), дезінфекційних засобів, пірометрів (інфрачервоних термометрів) та послуг із дезінфекції.
Під час останньої сесії Броварської міської ради, що відбулась 29.07.2021р. на потреби закладів освіти додатково виділено 8,874 млн грн. 

Зокрема, кошти спрямовані на поточні ремонти в в закладах дошкільної освіти "Країна дитинства" с. Требухів, "Вишенька" с. Княжичі, Віночок", "Теремок", "Малятко", "Оленка", "Сонечко", "Капітошка" та інших. 

Щодо фінансування потреб загальної середньої освіти, то найбільшою статтєю витрат стало виділення  3,768 млн грн на закупівлю ноутбуків для вчителів для організації дистанційного навчання. Також в кількох школах міста в рамках кошторису Управління освіти та науки будуть проведені поточні ремонти не невеликі суми.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти