Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
21 січ 17:52Актуально


Наука про щастя як фактор добробуту міста: в Броварах відбувся «круглий стіл» науковців


В Броварах відбувся незвичний захід: кілька науковців зібрались на круглий стіл, щоб обговорити аспекти «науки про щастя» та чи може наше місто вважатися «містом щасливих людей».
 
Наука про щастя: хто та як вивчає щастя у світі та в Україні
 
Доповідачем на заході був молодий вчений з КНТЕУ  Володимир Крячко, кандидат соціологічних наук, викладач та дослідник науки про щастя, який має досвід викладання в кількох університетах України та є засновником Відкритого Університету щастя    
Наукове дослідження щастя останні 50 років бурхливо розвивається. Принаймні  в кількох країнах є наукові інститути дослідження щастя, а принаймні в двох країнах – Бутані та ОАЕ – навіть «міністерства щастя». Але найбільш ця тема поширена та затребувана в університетах США та скандинавських країнах. Досвід свідчить, що таку дисципліну для вивчення обирає все більше студентів в США, наприклад, вона є найпопулярнішою серед студентів Гарварду.
Володимир Крячко під час доповіді

Як відбувається дослідження щастя? З доповіді було зрозуміло, що переважно на підставі наукових досліджень про те, мешканці яких міст або навіть країн почуваються більше щасливими. Наукові дослідження щастя все частіше намагаються порівняти з принципами, викладеними у класичних «релігійно-духовних книгах». Останнім часом у розвинених країнах є нормальним вивчати рівень щастя навіть в окремих колективах, компаніях, підприємствах. Та розробляти стратегії щодо підвищення цього рівня. 
 Що в духовних книгах написано про щастя

Якщо узагальнити, то «наука про щастя» - це науковий підхід до зміни системи мислення людини на позитивне мислення. Також наука про щастя навчає людей знаходити щастя в повсякденний речах та бути вдячними за повсякденні блага: гарне здоров’я, родину, роботу. «Практичні заняття» рекомендують ... приділяти більше часу сну та медитації/молитві. Вивчення науки про щастя у вигляді кількаденних семінарів або кількатижневих курсів має великий попит не лише серед науковців та стало цілком комерційним напрямком, у тому числі, і в Україні. 
 Повний перелік факторів для щастя 

А «піраміда щастя» - на відміну від піраміди Маслоу» - виглядає  наступним чином. На нижчих рівнях - задоволення від їжі та сексу, на вищих – альтруїстична любов, творчість, інтелект, віра. 
Піраміда щастя виглядає так

Як це не дивно, але на рівень щастя впливає можливість витрачати кошти на інших людей – благодійність, допомога, волонтерство. 
 
Щастя: об’єктивно чи суб’єктивно? 
 
Індекс рівня щастя регулярно вимірюється в різних країнах. Україна в цих рейтингах має дуже низькі показники за минулий рік наша країна займає 123 місце з 153 країн. Втім, ситуація покращується, і Україна трохи додає балів в цьому індексі.  Індекс щастя вираховується на підставі суб’єктивного  сприйняття щастя громадянами країни. Звісно, що на суб’єктивне сприйняття впливають багато факторів, у тому числі, особистого життя. 
 
А чи є у щастя  «об’єктивні показники»?
Вчені вважають, що так. 
 
На щастя окремої людини найбільше впливають три фактори:
  • Гарні стосунки з близькими
  • Захоплююча робота
  • Довготермінові цілі, досягнення яких надає відчуття задоволення. 
 
Якщо казати глобально, то на щастя окремого суспільства впливають три фактори: 
  • Рівень економічного розвитку країни
  • Рівень розвитку суспільства, права людини, сильні інституції
  • Стан екології та довкілля
 
Чи може Бровари вважатися містом щасливих людей та чому?
 
Під час жвавого обговорення теми дослідження щастя вчені звернули увагу, що в цій темі «багато маркетингу». Тобто, тема щастя є привабливою для виробників та часто використовується в назвах продуктів, послуг (наприклад, так звані «щасливі години» - час знижок). А також тема щастя використовується політиками, як це відбулось, наприклад, у Броварах. Коли рік тому Бровари отримали слоган:  «Місто щасливих людей», який неоднозначно був сприйнятий громадою і часто є темою для сарказму. 
 
Чи може наше місто вважатися містом щасливих людей? 
З оглядом на соціальні, а особливо – на екологічні проблеми в місті – навряд чи. Але що ми можемо зробити для того, щоб наше місто принаймні наблизилось до такої назви? 
На думку присутніх науковців, на рівень щастя дуже впливає міць соціальних зв’язків, коло спілкування, наявність однодумців. Громада стрімко зростає, що поволі руйнує соціальні зв’язки. Багато хто з містян має роботу в Києві, тому просто фізично не присутній в Броварах більшу частину доби. У багато кого не вистачає часу на спілкування з членами родини, однокласниками, друзями дитинства. Тому те, що може додати нам відчуття щастя частково залежить і від нас. Ми маємо знаходь час на спілкування, на соціальні проєкти в місті, на волонтерство, на творчість. 
І, звісно, всією громадою боротися за екологію та безпечне довкілля у Броварах. 


Ініціатором Круглого столу була Olga Romanenko (член президії РМУ при МОН). Учасниками наукових дискусій були
Елена Фомина (д.е.н., КНТЕУ), Iryna Iryna Іванець (к.екон. н, КНЕУ) Микола Ліпін (к.філ.наук), Павло Лепак (аспірант КНТЕУ), Анна Полякова (аспірантка КНТЕУ) та інші.
 
Всі учасники круглого столу подякували доповідачу та висловили бажання і в подальшому брати участь у обгоренні напрямків, як наукові дослідження можуть впливати на громаду.
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти