Навчання через смартфон: «Всеукраїнська школа онлайн» доступна у вигляді мобільного застосунку
За результатами дослідження Державної служби якості освіти, 89,3% учнів для дистанційного навчання використовують саме смартфони. Новий мобільний застосунок забезпечить школярам 5-11 класів доступ до навчання у зручному форматі. Про це повідомляє МОН.
Як зазначає пресслужба Міністерства освіти, застосунок ВШО вже доступний для операційної системи Android, яку мають понад 80% користувачів платформи. Додаток можна завантажити з Play Market від Google та AppGallery від Huawei. Незабаром додаток вийде і для користувачів iOS. Мобільні оператори lifecell, Vodafone та Kyivstar забезпечують його користувачам безоплатний доступ до мобільного інтернету: при користуванні платформою через вебверсію або застосунок інтернет-трафік не тарифікується.
У новому мобільному додатку є доступ до всіх курсів і матеріалів, розміщених на платформі. Також учні можуть брати участь в обговореннях та комунікувати зі своїми однокласниками. Можливості застосунку будуть поступово розширюватися.
«Всеукраїнська школа онлайн — це освітній продукт світового рівня, що динамічно розвивається. Буквально нещодавно ми презентували кабінет учителя на платформі. А сьогодні вже запускаємо мобільний застосунок. Популярність платформи та відгуки учнів і вчителів про високу якість уроків у Всеукраїнській школі онлайн надихають продовжувати цифровізацію української освіти», – зазначила заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
ВШО стартувала у грудні 2020 року за ініціативою Міністерства освіти і науки, Міністерства цифрової трансформації та Українського інституту розвитку освіти як відповідь на виклики карантину, а також з метою забезпечення рівного доступу до якісного україномовного навчального контенту учням та вчителям. Створенням застосунку займалася громадська спілка «Освіторія», а запущено його за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
На початку квітня на сайті ВШО з’явилася функція «Кабінет учителя»: вчителі отримали змогу збирати учнів у віртуальні класи, призначати курси для перегляду, організовувати дискусії та переглядати успішність учнів і учениць на курсі. Наступний крок для ВШО — перенести в онлайн-формат всю шкільну програму для 5-11 класів. Зараз на платформі вже понад 1500 уроків та понад 167 тисяч користувачів (125 тисяч учнів, 34 тисячі вчителів та більш ніж 8 тисяч слухачів). Планується завершити створення контенту до початку нового навчального року.