Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Серпень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Наша група у ФБ
13 лип 19:36Блоги / Актуально


Про жабу і гадюку


Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та граматичні або стилістичні помилки несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».


 Ангеліна Козлова
 Редакторка "Бровари Медіа"

Броварська політика настільки карколомна і непередбачувана, що зрозуміти її важко навіть спостерігаючи 24/7. Інколи «нові тренди» проглядаються через дуже незвичні обставини. Вік живи – вік вивчай!
 
Хто кому Рабинович 

Кожна сесія Броварської міської ради розподіляється на дві нерівних частини: 90% рішень є суто технічними, і зазвичай підтримуються абсолютною більшістю голосів. Проте на кожну сесію виноситься хоча би одне рішення, яке є «принциповим». Саме за результатами голосування за принципові питання помітні «підводі течії» депутатів із стану «умовної опозиції» до провладної більшості і навпаки. Цей процес є безперервним, бо з депутатами «наполегливо» працюють протягом всієї каденції, та й «пропозиції», що отримують депутати, теж часто не є таємницею. Отже, кого і чим саме «привабили» стає зрозумілим вже під час проведення сесії. 
 
Позачергова сесія 08 липня 2021р. була рідкісним винятком: на порядку денному було лише одне, але дуже принципове питання. Тому «всі сторони» ретельно підготувались і «випадковості» у голосуванні бути не могло. Результат виявився трохи несподіваним – і він на табло. 

Фактично, влада протиснула ухвалення «найвищої ставки» земельного податку в Україні, у тому числі, і для своїх «політичних опонентів», але з мінімально можливою кількістю голосів. Сама сесія була жвавою та цікавою, обговорення проводилось з дотриманням регламенту, можливо, через присутність на сесії народної депутатки Ірини Суслової
 
Після сесії, я «чисто на емоціях» опублікувала короткий жартівливий допис, в якому згадала про фракцію партії «Рідний дім». 

 
Я абсолютно не очікувала, що пост збере понад 180 коментарів. Але до коментарів майже одразу прийшла чітко помітна група фейкових акаунтів з характерною риторикою. Більш того, мій – чесно визнаю – мало кому цікавий допис один з ботських акаунтів перепостив до  популярної ФБ-групи. Де назбиралось ще понад 400 коментарів, у тому числі, і від фейкових акаунтів. Таким чином, виявилась «група акаунтів, що діяли скоординовано».

 
Коли я за журналісткою звичкою стала вивчати підозрілі акаунти, то зрозуміла, що всі вони …знайомі ще за часів виборчої компанії місцевих виборів цього року. Але виявилась ще одна дуже цікава деталь: всі ці ботські профілі перепостили явно замовний матеріал, щодо підвищення ставок орендної плати за землю у Броварах. Ось цей матеріал на сайті From-UA.com

 
Відповідно до «закидів» в матеріалі, міського голову і "більшість" звинувачують у підвищенні ставок оренди на земельні ділянки. «Результат підвищення ставок оренди відчує кожен броварчанин, супермаркети будуть вимушені підвищити ціни, а Бровари стануть найдорожчим містом для життя у Київській області», - лякають читачів у замовному матеріалі. Уважно передивилась результати голосування за проєкт рішення, і зрозуміла, що фракція «Рідний дім» насправді НЕ підтримала рішення про збільшення ставок орендної плати під час сесії 22.06.2021р. (3 – «утримались», 1 – відсутня). 

 
Проте, «робота» була «проведена» і таки не випадково я підмітила, що при голосуванні за збільшення ставок земельного податку вся фракція голосувала «одностайно за». Таким чином, два подібних рішення на двох сесіях поспіль фракція «Рідного дому» в одному випадку цілком не підтримала, в іншому – повністю підтримала проєкт рішення (що цікаво, фракція «Слуга народу» - рівно навпаки)) .
 
Відголосок місцевих виборів 
 
Не можу сказати, що таке «перевзування у повітрі» є для депутатів міської ради чимось незвичним. В минулій каденції я не припиняла дивуватись тому, що депутати вдень могли голосувати разом із владою на сесії, а увечері у телеетерах – завзято критикувати «цю спритну владу». Це «перевзування у повітрі» досягло такої швидкості, що ближче до виборів я просто припинила слідкувати за «політичною позицією» певних депутатів – бо вона могла змінюватись по кілька разів на тиждень. 
 
Втім, така «послідовність» до добра не довела, і політична партія «Перемога Пальчевського» зазнала краху на виборах. Після цього команда «однодумців» розділилась на два проєкти: «Рідний дім» та «Рідне місто», які взяли участь у повторних виборах вже окремо і як конкуренти. При цьому команда «Рідного дому» припинила вдавати з себе політиків і перейшла до агресивного найму «спостерігачів» за 1000 грн за 1 день роботи – і цей крок був вдалим. Оголошення щодо «роботи на виборах» заполонили вулиці міста та онлайн-простір, а всього таких «спостерігачів» лише офіційно партія зареєструвала понад 1170 осіб на 48 дільниць - абсолютний рекорд в Україні.

А співробітники офісу партії БЮТ навіть скаржились, що втомились пояснювати, що «гроші видають у сусідньому офісі» (офіси «Рідного дому» та БЮТу були в одній будівлі по вул. Рокосовського, 2). 

 
Але був моменту виборах, про який ще ніхто не писав. 
 
Мова йде про спрямовану та масовану атаку на ПП «Голос» прямо перед самими виборами – 14-15 січня 2021року. 
Акаунт «Світлана Красівська» опублікував фото газети ПП «Голос» разом з купюрою у 500 грн та повідомленням, що «Голос» купує виборців». 

 
Нічим не підтверджена інфа одразу була розповсюджена групою фейкових акаунтів і навіть передрукована газетою «Громадський ревізор». акаунти я одразу заскрінила та зберегла як фото. Всі ці акаунти були створені протягом 2020 року, та всі вступили до групи МОЇ БРОВАРИ протягом грудня 2020р. Цікаво, що всі ці акаунти не зробили ЖОДНОГО допису, або коментаря з часів виборів (тобто, відпрацювали на виборах і далі не використовувались). І черговий раз з лайками та коментами всплили лише … коли згадали про «Рідним дім»! 
 
Таким чином, дуже несподівано виявились дві речі: 
 1. «Рідний дім» голосує разом з владою, але при цьому замовляє «чорнуху» на сайтах-помийках проти міського голови. 
 2. За атакою на партію «Голос» у січні 2021 р. стоять, як це не дивно, теж акаунти «Рідного дому». 
 3. Групу акаунтів легко вичилисти саме тому, що вони всі гуртом "перепостили" замовний матеріал (правда. деякі потім цей перепост видалили).
 4. Ось скріни таких акаунтів: акаунт номер 1
  Акаунт номер 2
 5. Акаунт номер 3 
 
Варто чи ні? 
 
Звісно, я не буду смішити читачів та просувати думку про якусь там «мораль»: де БМР – а де «моральні принципи». Якщо депутати з одного і того ж питання голосують так, а вже за тиждень змінюють позицію на протилежну, то за цим, звісно, стоїть «принципова політична позиція» і нічого більше, гггг.... 
 
Я все ж таки хочу поговорити про «публічну політичну комунікацію». 
 
 1. Люди, які вважають, що «атака фейкових акаунтів» є «ефективним» або просто прийнятним інструментом формування громадської думки, безнадійно «випали з контексту». Єдине, чого можна добитися таким способом – це «спалити мережу ботів» з першого же разу. Десь 15 хвилин в мене пішло на вираховування замовника «чорнухи» і всієї мережі, що перепостила цю дурість. 
 2. Замовляти «матеріал» на сайтах-помийках та поширювати його через своїх же ботів проти своїх же партнерів – це «гроші на вітер». По-перше, матеріал низької якості, по-друге, а ХТО взагалі читає цих ботів? 
 3. Є партії «відверто неідеологічні», тому і піар їх має бути в цьому ключі: поради для гарного сну і такі інші «рожево-райдужні соплі» - це як раз те, що треба. Будь-які спроби щодо «політичних закидів» - це «ні про що» і «одразу спалились». 
 4. Цікаво, що з усього «політичного спектру» БМР схильність до замовлення чорнухи та поширення замовних фейкових матеріалів мають всього пара-тройка партій. Я не можу уявити таке з боку, наприклад, ЄС, БЮТу, Голосу або За Майбутнє – хоча ці партії досить різні ідеологічно. 
 5. Як довели останні місцеві вибори, адмінресурс, «сітки» та прямолінійна скупка голосів – цинічно, але дієво та ефективно. То чи не варто одразу зосередитись на цьому, без всієї цієї ганьби з ботами та замовними матеріалами, що вираховуються «на раз»? 
 
Замість підсумку, зазначу, що я давно змірилась з тим, що «пересічний депутат» БМР – це істота глибока аморальна. Але досі не можу прийняти, що це поєднується із доволі сумним інтелектуальним рівнем. А коли людина недалека, але вважає себе хитрою, то взагалі – біда.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти