Допомогти сайту
Актуально
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Травень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Наша група у ФБ
19 кві 20:27Актуально


Депутатський акт обстеження: хто та в яких випадках його має складати


Акти обстеження та характеристики, складені депутатами, завжди були приводом для суперечок через «невизначений правовий статус» цього документу. Броварська міська рада спробує внести уточнення до цього питання: на найближчу сесію виноситься проєкт рішення про затвердження Положення про акти обстеження житлово-побутових умов проживання. Хто має право складати такі акти, в яких випадках вони складаються, та чи може депутат відмовити у складанні акту обстеження – читайте у матеріалі. 
 
Чому самі депутати проти складання таких актів
 
Акт обстеження житлово-побутових умов проживання громадян завжди був доволі суперечливим документом – хоча би через те, що його правовий статус не визначений чітко ані Законом «Про місцеве самоврядуванняв Україні», ані ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад». Що не заважає безлічі органів та установ – від Національної поліції до Пенсійного фонду - вимагати цей акт або характеристику. Наприклад, щоб влаштувати дитину до школи за місцем фактичного проживання з вас теж вимагатимуть такий акт. Але «чемпіоном» щодо затребуваності актів обстеження став місцевий перевізник відходів: щоб нарахування здійснювались по фактичній кількості проживаючих, теж потрібно надати акт від депутата. Ситуація з актами обстежень трохи покращилась, коли акти на отримання субсидій замість депутатів стали оформлювати співробітники Управління соцзахисту БМР (мова йде про сотні таких обстежень в сезон). Але акти є все одно дуже затребуваним документом. 
 
Але чому депутати вже кількох каденцій виступають проти складання актів обстеження? Причин багато. По-перше, акти обстеження складаються депутатом «за місцем проживання мешканців», тобто, потрібно у позаробочий час їхати кудись та проводити само обстеження, а не у всіх для цього є вільний час. По-друге, акт складається на підставі опитування сусідів, і ніхто не може поручитися за те, що вони надають правдиву інформацію. По-третє, інколи така діяльність небезпечна у буквальному сенсі слова: ніхто не може гарантувати, що акт замовляє психічно здорова або врівноважена людина. Часто такі акти оформлюються, коли в родинах або між сусідами тривають запеклі суперечки чи навіть ворожнеча. Таким чином, депутат бере на себе відповідальність, яка не підтверджена достатньою кількістю документів, тобто, фактично складає акт зі слів інших осіб. Тому не часто, але інколи трапляються «халепи»: коли недоброчесні громадяни намагаються використовувати акти для вирішенні справ у судах, отримання субсидій без достатніх на то підстав, тощо. 
 
Враховуючи викладене, Броварська міська рада розробила Положення про складання таких актів, яке ми і розглянемо. 
 
Хто має складати акт обстеження
Депутат міської ради складає акти обстеження житлово-побутових умов проживання громадян за місцем їх проживання за зверненнями виборця закріпленого виборчого округу. Нагадаємо, що в Броварській громаді 4 виборчих округи, за кожних з яких закріплено від 8 до 10 депутатів. Звернутись можна до будь-кого з депутатів свого округу – всі вони мають рівні права. Зрозуміло, що кожен з депутатів волів би  перекласти функцію складання акта обстеження на когось із своїх колег. Тому, якщо депутат відмовив вам у складанні акту обстеження, звертатись потрібно до апарату Броварської міської ради за тел. (04594) 5-34-39. 
Крім акту обстеження житлово-побутових умов депутат, в разі необхідності, може брати участь у складанні інших актів обстежень, що проводять органи соціального захисту населення, правоохоронні органи чи інші органи місцевого самоврядування та органи державної виконавчої влади. 
 
Відповідно до Положення, за дорученням депутата надавати допомогу у складанні акту обстеження може його помічник – консультант. Також за погодженням депутата, який закріплений за округом заявника, акт обстеження може складати інший депутат міської ради (тобто, фактично, можна звернутися до будь-кого з депутатів міської ради). 
 
Підпис депутата на акті обстеження завіряється печаткою відділу з організації роботи Броварської міської ради (каб 420 в будівлі міської ради по вул. Гагаріна, 15). Варто пам’ятати, що депутат несе відповідальність (в тому числі за дії свого помічника – консультанта) за достовірність внесеної до акту обстеження інформації згідно з чинним законодавством.
 
В яких випадках складається акт обстеження побутових умов
 1. Для підтвердження місця фактичного проживання (перебування) чи не проживання заявника.
 2. Для опису квартирно-житлових умов проживання заявника чи його сім’ї.
 3. Для отримання допомоги на поховання непрацюючої особи працездатного віку в якої відсутня реєстрація місця проживання.
 4. Для призначення та отримання пенсії за місцем фактичного проживання заявника.
 5. Для оформлення недоотриманої пенсії та перебування на утримані померлого.
 6. Про наявність у господарстві заявника на відповідну дату молодняка великої рогатої худоби, птиці тощо.
 
Акт обстеження складається на громадянина, якщо він зареєстрований, або фактично проживає за даною адресою чи має документи на право власності на відповідне житло.
 
Акт обстеження складається не пізніше трьох діб з моменту звернення, крім випадків довготривалої (з поважних причин) відсутності депутата.

В яких випадках вам можуть відмовити у складанні акта 
 
Депутат має право відмовитись від складання акту обстеження у випадках:
 
 1. Якщо депутат не впевнений у достовірності наданої інформації, необхідної для заповнення акту обстеження.
 2. Якщо заявник не надає всю необхідну інформацію для його   складання.
 3. Якщо дані, які необхідно внести до акту обстеження, заявник не може підтвердити.
 4. Якщо заявник надає завідомо неправдиву інформацію.
 5. В інших випадках, якщо це суперечить даному Положенню або чинному законодавству.
 
Отже, радимо не надавати неправдиві дані, щоб не отримати обґрунтованої відмови. Якщо із складанням акту обстеження виникли непорозуміння або проблеми, радимо звертатись до апарату ради Броварської міської ради. 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.