Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Наша група у ФБ
12 бер 17:43Актуально


Ненудний Регламент: що потрібно знати, якщо ви плануєте відвідати сесію або комісії міської ради


Під час останньої сесії 04 березня 2021 року був затверджений Регламент Броварської міської ради 8-го скликання. Розгляд документу профільною комісією тривав рекордні 3 години. Що в цьому документі цікавого та принципового для звичайних містян та чому його ухвалення так розділило депутатів, читайте у матеріалі. 
 
Відвідувати засідання міської ради та її комісій може будь-хто але за певних умов
 
Відповідно до ст. 4 Регламенту,  
«Пленарні засідання міської ради, засідання постійних комісій, Погоджувальної ради, а також тимчасових контрольних та інших комісій ради є відкрити та гласними, крім випадків, встановлених законами України та цим Регламентом»
Таким чином, всі засідання сесій, комісій, включаючи тимчасові контрольні, є такими, що може відвідувати будь-хто. 
 
Відносно реєстрації присутніх, то в Регламенті це прописано наступним чином:
Реєстрація представників засобів масової інформації, запрошених та інших осіб, які бажають бути присутніми на засіданні (крім доповідачів із питань порядку денного) проводиться особисто на підставі пред’явлення, відповідно, посвідчення журналіста, документа, який посвідчує особу, та підтвердження своєї присутності власноручним підписом у відповідному реєстрі.

Зазвичай на практиці для реєстрації присутніх на сесіях та комісіях ведеться «лист реєстрації» на звичайному аркуші паперу. Реєстрація здійснюється окремо для представників ЗМІ та звичайних громадян. Особисті документи перевіряють дуже рідко, якщо у співробітників апарату ради є питання щодо поведінки присутнього на засіданні. 
 
Крім того, важливо розуміти, що громадяни мають право не лише бути присутніми, але й ставити питання та репліки. Дослівно в Регламенті це трактується так: 
відкритість міської ради забезпечується через можливість бути присутніми на всіх засіданнях громадян, яким у порядку, передбаченому цим Регламентом, надається право на виступи, репліки та запитання.
 
Якщо у вас немає можливості  особисто відвідати засідання міської ради або комісію, то відкритість забезпечується обов’язковою відео трансляцією та збереженням відео архіву. Але тут є нюанси. Сесія міської ради завжди триває у прямому етері. А ось засідання виконкомів, комісій та Погоджувальної ради – лише у запису. Але найгірше в цієї ситуації те, що якість і відео, і звуку просто жахлива. Фактично при перегляді чути лише головуючого на засіданні, а репліки з залу практично не чутно, і навіть не зрозуміло, хто висловлює репліки. На практиці, всі, кому цікаво передивляться сесію, переглядають відео з ресурсу «Громадський захист Київщини» на їх ютуб-каналі

Правила поведінки для тих, хто хоче бути присутнім на засіданнях міської ради
 
Головуючий інформує депутатів про склад запрошених та осіб, які виявили бажання бути присутніми на пленарному засіданні
. Тобто, вас можуть попросити представитись – назвати своє ПІБ та посаду. 

Для запрошених та інших присутніх осіб відводяться місця у залі засідань ради, окремі від місць депутатів.
Варто пам’ятати, що навіть якщо деякі депутати відсутні, займати їх місця в залі заборонено. 

Присутні на засіданні міської ради особи та запрошені зобов’язані дотримуватися порядку, займати відведені для них місця, без необхідності, не пересуватися по залу засідань і не заважати роботі депутатів.
По факту, багато хто пересувається по залі, переважно з метою стріму або фотозйомки. 

Запрошені чи інші присутні на засіданні особи, які допускають грубі порушення порядку та не реагують на зауваження головуючого, за рішенням, прийнятим більшістю присутніх депутатів, можуть бути позбавлені права бути присутніми на засіданні ради.
В окремих випадках «бурхливих подій» в залу засідань запрошують представників поліції, які завжди чергують під час проведення сесії.

Якщо ви хочете заздалегідь спланувати свою присутність на черговій сесії міської ради, врахуйте, що
«чергові сесії міської ради скликаються згідно затвердженого графіка, як правило, в останній четвер кожного місяця. Початок пленарних засідань, як правило, відбувається о 10 годині ранку».

Якщо ви заздалегідь маєте намір виступити на сесії

За Регламентом це відбується у пункті «Різне», який починається після останнього питання порядку денного. Ось що Регламент каже про такий виступ. 
При потребі, у порядок денний сесії останнім питанням для розгляду включається «Різне».
Особи, які бажають виступити у питанні «Різне»,і завчасно, але не пізніше одного робочого дня до пленарного засідання, надають секретарю ради звернення з текстом виступу у письмовому вигляді для формування орієнтовного переліку виступів та визначення їх черговості.

На практиці, майже на кожну сесію приходять різні групи активістів з актуальних питань. Зазвичай, їм надають на виступ 5-10 хвилин перед початком сесії. А чиновники тут же коротко коментують ситуацію. 
Врахуйте, що «на пленарному засіданні міської ради ніхто не може виступати без дозволу Головуючого» (ст. 42 Регламенту). Тобто, потрібно дочекатися, коли Головуючий на сесії надасть слово – зазвичай, у порядку черговості. 
А ось цей пункт Регламенту порушується на сесіях найчастіше: 
Під час виступу Головуючий, депутати та інші присутні, які беруть участь в обговоренні питання порядку денного сесії міської ради, повинні утримуватись від критики, оцінювання попередніх промовців, а говорити по суті питання порядку денного, виступу доповідача та співдоповідача.
 Якщо активісти прийшли на сесію, то їх промови часто бувають емоційними та дуже критичними до влади
 
Доступ до матеріалів сесій, комісій та іншої інформації 
 
Відповідно до ст.. 4 Регламенту гласність та відкритість ради також забезпечується через офіційне оприлюднення на веб-порталі міської ради проектів рішень, пояснювальних записок до них та прийнятих рішень міської ради. 
Варто пам’ятати, що проєкти рішень оприлюднюються не за 21 робочий день, як раніше, а лише за 10 робочих днів до сесії, якщо мова йде про чергову сесію. Щодо позачергової, то проєкти рішень мають оприлюднюватись не менше, ніж за добу до засідання.  Розпорядження міського голови про дату, час та перелік питань на сесію публікуються на сайті БМР та у ЗМІ. 

А ось до пояснювальних записок до проєктів рішень виникло багато запитань. Ці запитання стосувались як якості документів, так і доступності. На комісіях новообраної ради лунали зауваження про те, що більшість уточнень надсилаються ЛИШЕ депутатам, і їх неможливо знайти на сайті міської ради.  
Зауважень до пояснювальних записок було так багато, що під час сесії міської ради 04.03.2021 р. міський голова навіть зробив спеціальну заяву, що якість цього документу буде взята під контроль новим секретарем міської ради.  

Тобто, в плані відкритості в межах передбаченого Регламентом, ще є над чим працювати. 
 
Чи мають електронні петиції, що набрали необхідну кількість голосів, розглядатися на сесії?
 
Так. Відповідно до ст. 10 Регламенту
Сесія ради також скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду.
Причому, для розгляду петиції можуть навіть скликати позачергову сесію. Раніше петиції розглядав лише виконком і це мало суто формальний характер. 

Що не так з Регламентом міської ради? 
 
Регламент – це комплексний документ, який регламентує не лише роботу БМР, але й впливає на якість рішень міської ради. Під час роботи над Регламентом, профільна комісія напрацювала багато правок і навіть «революційно» змінила Регламент, запропонувавши ввести до нього поняття «опозиції» та закріпити її права. На жаль, без особливого пояснення, головуючий на сесії міський голова відхилив всі правки та поставив на голосування Регламент у запропонованої редакції. Результат голосування суттєво розділив міську раду на «владу», «радікальну» та «помірковану» опозицію».

 Приходити на сесії та комісії та слідкувати за роботою депутатів не лише не страшно, алей дуже корисно та пізнавально. Тому що саме тут можна зробити висновки про ефективність роботи депутатів не із публікацій в ЗМІ, а особисто. 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти