Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
13 лис 20:52Актуально


Грошей немає, але ви тримайтеся: підбиваємо підсумки виконання скандального договору про пайову участь в розвитку інфраструктури


«Карколомна історія» договору про пайову участь по ділянці, на якій збудований ЖК «Атлант на Київській». Щільність забудови (а значить – і прибуток забудовника) цієї ділянки «б’є рекорди» навіть для Броварів. А що ж дісталось громаді з цього «непересічного проєкту»? Що стоїть за «непрозорими корупційними механізмами» пайової участі – читайте в нашому матеріалі.   
 
Історія «привабливої ділянки» в центрі міста: як «озолотитися» під час перебування у владі 
 
З початку 2021 року пайова участь забудовників скасована, тому що законодавці справедливо порахували, що це – невичерпне джерело корупції місцевої влади. Але договори, укладені до 01.01.2021р, є чинними і мають бути виконані. Тема «пайової участі» забудовників в розвитку соціальної інфраструктури – одна з найбільш скандальних в Броварах. Якщо стисло, то забудовник мав сплатити ДО 4% вартості будівництва об’єкту, якщо це житлове будівництво, і ДО 10% - якщо це забудова комерційних об’єктів. Відсоток «дуже творчо» визначав орган, якого немає в законі про місцеве самоврядування, – Інвестиційна рада міста, в якій більшість була за чиновниками міської ради і на засідання якої потрапити було неможливо навіть депутатам. 
 
Прочитати про це можна тут : Секретна місія інвестради
 
Насправді, в історії Броварів немає прикладів, коли забудовники сплатили би повну вартість пайової участі «живими грошима». А прикладів, коли забудовники житла хоч щось перераховували до бюджету, теж пригадати не змогли. Це й не дивно: майже всі забудовники – це або «любі друзі» міського голови, або його «політичні партнери», або …його родичі (бо «рідна теща» чиновника теж НЕ сплатила пайову участь за забудову багатоповерхового житлового будинку по вул. Ш-Алейхема, 96-98).  В підсумку, вся «пайова участь» - це складна система домовленостей, що відбувалась вкрай не публічно і НІКОЛИ в повному обсязі НЕ ПУБЛІКУВАЛАСЬ на рівні документів. 
 
Ділянка, на якій вже збудований ЖК «Атлант на Київській», має площу у 2,7 га та кадастровий номер 3210600000:00:063:0328. З 2007 року ця ділянка перебуває в оренді у ТОВ «Євромонтажбуд», а само підприємство належало давньому політичному та бізнес-партнеру партнеру Ігоря СапожкаІгорю Трощенку. Левова частина всіх земельних ділянок під житлову забудову була надана в оренду упродовж 2006-2007 років і «мега-бенефіціарами» того розподілу стали політичні партнери Ігоря Сапожка - Ігор Трощенко та Сергій Піддубняк (останній досі продає кілька великих ділянок вартістю в млн долл США, продає цілком відкрито – на ОЛХ). З 2007 року ТОВ «Євромонтажбуд» продожує сплачувати за оренду земельної ділянки у 2,7 га.  
 
Зміни відбулись у вересні 2019 року – коли у ТОВ «Євромонтажбуд» змінились власники: замість Надії Трощенко (мами забудовника) та Андрія Крата (фінансового директора забудовника) підприємство перейшло до Ольги Климець та Андрія Посметюка (група «Атлант»). Фактично, єдиний актив підприємства із статутним фондом у 20 тис.грн – приваблива ділянка в центрі міста, яка у 2007 році дісталась Ігорю Трощенку БЕЗ АУКЦІОНУ, безкоштовно і без будь-яких умов. Але навряд  підприємство перейшло до інших власників «безкоштовно». Ось так «політичні партнери» міського голови заробляють на «наближеності до політики».  
 
Умови договору про пайову участь: сім п’ятниць на тиждень
 
Невдовзі після того, як змінились власники, виконком ухвалив рішення щодо відсотку пайової участі: але замість 4% виконком встановив 2%. Залишалось менше року до місцевих виборів, і через це «сумнівне рішення» вибухнув скандал: обурювались як депутати міської ради, так і депутати облради. Скандал «вийшов за межі Броварів»: під час засідання бюджетного комітету облради в грудні 2019 року, на якому розглядалося питання виділення коштів на будівництво школи в Броварах, депутат облради Роман Сімутін «зробив демарш».  
 
Член бюджетного комітету облради Сімутін звернув увагу присутніх, що «виконавчим комітетом БМР прийнято рішення про зниження відсотку пайової участі у розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста ТОВ «Євромонтажбуд», а це в абсолютних цифрах складає близько 30 млн грн. За ці кошти можна було будувати школу». Тож депутат сам не голосував за виділення коштів та закликав до цього інших депутатів облради (в присутності десанту депутатів міської ради на засіданні комітету). 
 
Прочитати про ті події можна тут Як броварці гроші на школу "добували"
 
Звісно, що влада напередодні виборів не могла ігнорувати цей скандал, тому на засідання міської ради завітав гендиректор забудовника і повідомив (усно), що крім сплати 2%, «забудовник ще передасть мереж на 15 млн грн, а також два приміщення під амбулаторію та діагностичний центр». Звісно, що ЖОДНИХ ДОКУМЕНТІВ (навіть «меморандумів») забудовник депутатам не надав – їх просто не існує! 
 
Щодо амбулаторії, то забудовником – групою компаній «Атлант» дійсно передано приміщення площею у 207,0 м.кв по вул. С.Москаленка, 53, в якому у 2021 році відкрилось нове відділення міської амбулаторії номер 1. Само приміщення – це площа 5-х квартир, а ремонт приміщення амбулаторії коштував бюджету громади понад 4 млн грн.ВАРТІСТЬ переданої нерухомості в жодному документі не зазначена. 
Міський голова Ігор Сапожко на відкритті амбулаторії по вул. Москаленка, 53. Фото з офіційної сторінки чиновника, травень 2021 року 
 
Щодо приміщення діагностичного центру, то під час урочистого «введення в експлуатацію» довгобуду по вул. С. Петлюри, 21-Б у вересні 2021 року Вадим Каган підтвердив інформацію щодо передачі місту приміщення медичного закладу площею 265,2 м.кв в цьому будинкуЧи відбувається там ремонт – інформації немає, так само і про те, коли саме відкриється цей заклад.  Звісно, немає жодної інформації щодо вартості цього об’єкту нерухомості. 
Урочисте відкриття будинку, в якому колись буде діагностичний центр, вересень 2021 року  
 
Забудовник – місту: ми вам нічого не винні. Ви нам – також
 
Якщо ви впевнені, що внеском до пайової участі стали приміщення для мед закладів, то – ні. Рішенням виконкому від 08 листопада 2022 року Рішенням виконкому від 08 листопада 2022 року договір про пайову участь в розвитку інженерно-транспортної та
соціальної інфраструктури від 19.11.2019 року № 01-06/54 укладений з ТОВ «Будівельна компанія
«Євромонтажбуд» щодо будівництва житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями на території 5 мікрорайону ІV житлового району по вул. Київській в м. Бровари Київської області, а саме:
1.1.1. Житловий будинок №1 – секції 1, 2, 3;
1.1.2. Житловий будинок №2 – секції 1;
1.1.3. Житловий будинок №3 – секції 1;
1.1.4. Житловий будинок №4 – секції 1;
1.1.5. Житловий будинок №5 – секції 1,2, 3 визнаний виконаним. 
 
Традиційно для рішення виконкому СУМА ДОГОВОРУ в рішенні НЕ ВКАЗАНА. Проте доповідач з питання начальник юридичного управління Олександр Каштанюк усно зазначив, що забудовник направив лист, згідно з яким він передав до комунальної власності «мережі поза будівельним майданчиком» на суму у 50,8 млн грн. Вартість мереж поза площею ділянки набагато перевищує суму договору про пайову участь, але при цьому забудовник люб’язно відмовився від КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ МЕРЕЖ з бюджету громади. Наскільки це «набагато» в цифрах, ніде не зазначено. 
 
Про приміщення амбулаторії та діагностичного центру ніхто і не згадав. Отже, на яких умовах вони були передані – невідомо. 
 
Таким чином, забудовник «зробив внесок» в розвиток інфраструктури мережами, які НІКОМУ, крім мешканців його ЖК, не потрібні. І при цьому навіть відмовився від компенсації такої щедрості. Сльози розчулення заважають нам писати цей текст! 
 
Договорняки про пайову участь – «відкладене накопичення проблем із соціальною інфраструктурою»
 
Якби пайова участь для забудовників сплачувалась реальними грошима до бюджету громади (як це було передбачено законодавцями), то ці кошти або додалися до вартості квартир, або мали бути сплачені з прибутків забудовника. Але й те, і інше створило би такому забудовнику невигідні позиції перед конкурентами, а власникам квартир підвищило би вартість м.кв. З іншого боку ці кошти мали сплачуватися не за повітря – а задля вирішення соціальних питань самих мешканців нових кварталів. Мешканцям нових ЖК потрібні школи, садочки, парки, стадіони, дитячі та спортивні майданчики, врешті решт парковки. 
 
Прикметно, що щільність забудови ЖК «Атлант на Київській» стурбувала не якихось там активістів чи депутатів, а ... самих покупців квартир в ЖК. На форумі Домік.ЮА покупці квартир звертались до забудовника з «пропозиціями» забезпечити 1) парковки 2) дитячі майданчики 3)належну прибудинкову територію 4) відстань між будинками та інсоляцію 5)належну дорожню інфраструктуру. І нагадували, що гранична щільність населення складає 450 людей/га (тобто, в 5-х будинках цього ЖК має проживати не більше …1215 осіб!). Звісно, вимоги «інвесторів» були проігноровані. Але не лише інвесторів. 
Натисніть для збільшення

 
Відповідно до містобудівних умов на забудову цієї ділянки виданих управлінням містобудування та архітектури від 29.12.2017р № 48-14 в ЖК «Атлант на Київській» має бути …підземний паркінг!!! Звісно, містобудівні умови «зникли» разом із сайтом БМР, але цей документ досі є у відкритому доступі. На відміну від паркінгу, якого немає.

 
Але не проблема: «цілком безкоштовним» паркінгом для мешканців ЖК слугує новозбудована вулиця Симоненка. Правда, громаді довелося витратити на будівництво «парковки» близько 100,0 млн грн, з яких 50 млн грн довелось взяти в кредит, але кому цікаві ці дрібниці. Головне, що забудовник громаді нічого не винний – ну хіба що стоки на наші «напівживі» КОС…

Замість висновків 
 
Епоха «великого дерибану» нашого спільного ресурсу – землі – давно закінчилась. Епоха «великого будівництва» закінчиться за рік-два. Разом з будівництвом закінчиться оренда земельних ділянок, що приносила чималі кошти до бюджету. Епоха пайової участі також вже закінчилась. Забудовники казково збагатились – настільки казково, що можуть собі дозволити тримати фракції та групи у міській раді. Громаді залишились складні соціальні проблеми, які принципово неможливо вирішити без кредитів на сотні млн грн. Без кредитів ми не добудуємо початкову школу (а їх потрібно ще + 2), не проведемо реконструкції мереж теплопостачання, не зробимо реконструкцію КОС, не збудуємо/не відремонтуємо дороги навіть в центрі міста. 
 
МИ ПРИРЕЧЕНІ ЩЕ ДЕСЯТКИ РОКІВ БРАТИ МІЛЬЯРДНІ КРЕДИТИ на вирішення проблем, що нам залишили «договорняки» влади і забудовників упродовж 2006-2019 років.
 
Після того, як був знищений сайт Броварської міської ради, остаточно була знищена навіть часткова інформація, що стосувалась питання пайової участі. Але з публікацій, що є в ЗМІ, не виникає сумнівів, що завдяки «домовленостям» громада пограбована на десятиріччя вперед. Вся історія влади з 2006 року (коли Ігор Сапожко став секретарем міської ради, а потім – і міським головою) – це історія «небезкорисливих для себе пробачень» зобов’язань забудовників. Завдяки такої політиці родина чиновника та його політичні партнери страшенно збагатилися, ну а нам вирішувати ці проблеми ще кілька десятиріч. 
 
Хоча не варто себе обманювати: велику кількість проблем не вирішити вже ніколи: в місті не залишилось земельних ділянок під парки, сквери, спортивні чи культурні об’єкти. І навіть ті нечисленні ділянки під садочки в 5-му мікрорайоні депутати 8-ої каденції примудирились "віджати". Тобто, грабунок був настільки тотальним, що наслідки відчуватимемо ще довго.

Ангеліна Козлова     
 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти