Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Наша група у ФБ
23 кві 10:34Актуально


Бровари здивували освітнього омбудсмена відмовою від ділянки під заклад освіти

27 квітня відбудеться чергова сесія Броварської міськради. На розгляд депутатам виносять одне з гучних питань — добудова ЖК «Діамант» за рахунок земельної ділянки, де повинен бути дитячий садочок. Ця історія дійшла до освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, який направив запити до міської влади Броварів щодо роз’яснення ситуації − добровільної відмови управління освіти і науки від права постійного користування земельною ділянкою та передача її для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку із вбудованим дитячим садочком.

«Шалена житлова забудова позбавляє дітей дитячих садочків», − обурився освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці у мережі FB.

Нагадаємо, на останньому засідання земельної комісії забудовник за добудову «Діаманту» отримає від громади дві земельних ділянки – 0,83 га по вул. Симоненка, 115 та 2,64 га по бульв. Незалежності в районі ТОВ «Атлант-плюс». Натоміть, зобов’язується добудувати 4 і 5 секції ЖБК «Діамант» та збудувати садочок всього на 80 місць.

Читайте детальніше тут:  Депутати зробили крок для добудови «Діаманту»: деталі непростого рішення

«Нещодавно мою увагу привернув просто неймовірний факт: у м. Бровари під Києвом управління освіти і науки добровільно відмовилося від права постійного користування земельною ділянкою 0,8324 га і вирішило передати цю землю для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку із вбудованим закладом дошкільної освіти. А на цій ділянці можна було б побудувати повноцінний дитячий садок», − зазначає освітній омбудсмен.

Сергій Горбачов наводить данні по заповненість закладів дошкільної освіти у Броварах.

У місті 30 закладів дошкільної освіти, з них − 21 заклад комунальної власності, та 7 − приватної. Безпосередньо у Броварах знаходиться 21 заклад комунальної форми власності, ще 2 − у навколишніх селах, приєднаних до міста внаслідок реформи децентралізації.
Заклади освіти міста Бровари розраховані (проєктна потужність) на 4273 дітей, фактично виховується 5721 дитина, що перевищує проєктну потужність на 1448 дітей.

Пан Горбачов згадує про броварський садочок «Казка», який розрахований на 120 місць. На сьогодні в ньому фактично виховуються 240 дітей. Цей дитячий заклад знаходиться у новому IV житловому районі міста. Саме в цьому районі знаходиться земельна ділянка, де можливо замість нового садочка буде багатоповерхівка.

«Тому, для дотримання прав дітей та їх батьків щодо здобуття дошкільної освіти та з'ясування ситуації про добровільну відмову від земельної ділянки, надіслав до Броварської міської ради запит від 21.04.2021 року та очікую на відповідь у встановлений законодавством термін»,− зазначив Сергій Горбачов.

Запитання до міської влади міста Бровари від освітнього омбудсмена

Надати копії документів, які перелічені нижче:

 • Копію листа Управління освіти і науки Броварської міської ради Броварського району Київської області від 12.04.2021 року № 01-08-01/465.
 • Копію протоколу наради з питань добудови ЖК «Діамант» на території 5-го мікрорайону IV житлового району в м. Бровари Броварського району Київської області від 09.04.2021року.
Надати окремі відповіді на такі запитання, зберігаючи нумерацію відповідей відповідно до поставлених запитань:

 • Від яких саме земельних ділянок, що були заплановані для будівництва та експлуатації закладів освіти, відмовилося Управління освіти і науки Броварської міської ради, починаючи з 2010 року - та які причини відмови від цих ділянок?
 • Який заклад освіти та на яку кількість здобувачів освіти планувала побудувати Броварська міська рада Броварського району Київської області на земельній ділянці по вул. Симоненка Василя, 115 м. Бровари до ініціативи добровільно відмовитися від права на користування земельною ділянкою?
 • На яку кількість дітей дошкільного віку буде розрахований вбудований заклад дошкільної освіти, який планується побудувати за адресою вул. Симоненка Василя, 115 м. Бровари разом із житловим будинком?
 • Яка територія обслуговування (перелік адрес) запланованого прибудованого закладу освіти?
 • Чи буде заклад освіти мати виокремлену земельну ділянку, площа якої відповідає нормативам для земельних ділянок для закладів дошкільної освіти? Яка саме це площа?
 • Яку форму власності матиме цей заклад дошкільної освіти?
 • За чий рахунок здійснюватиметься утримання вказаного закладу освіти?
 • Яка кількість осіб проживає у 5 мікрорайоні IV житлового району та у IV житловому районі? Скільки з них дітей дошкільного віку? Скільки з них забезпечено дошкільною освітою?
 • Скільки закладів дошкільної освіти провадить свою діяльність у 5 мікрорайоні IV житлового району та у IV житловому районі? Яка їх проєктна потужність? Скільки дітей відвідує ці заклади освіти? Коли вони були побудовані? Прошу подати ці дані окремо по кожному закладу освіти.
 • Яким чином дотримуються права дітей та батьків щодо здобуття дошкільної освіти у 5 мікрорайоні IV житлового району та у IV житловому районі?
 • Яка потреба у закладах дошкільної освіти у м. Бровари загалом?
 • Яка кількість дітей дошкільного віку у м. Бровари? Скільки з них здобувають дошкільну освіту? Скільки закладів дошкільної освіти здійснюють свою діяльність? Яка їх проєктна потужність та заповненість? Прошу надати інформацію по кожному закладу дошкільної освіти окремо.
 • Скільки закладів дошкільної освіти заплановано побудувати у м. Бровари?
 • Які саме заклади дошкільної освіти плануються до побудови Броварською міською радою - із вказанням для кожного закладу їх орієнтовну проєктну потужність, розмір земельної ділянки, адресу, посилання рішення міської ради щодо закріплення цих ділянок за Управлінням освіти і науки Броварської міської ради і вказати, на якій стадії їх будівництво?

Також освітній омбудсмен звернутає увагу на Державні будівельні норми В.2.2-4:201 «Будинки і споруди. Заклади дошкільної освіти» − будівлі закладів дошкільної освіти слід розміщувати на окремих земельних ділянках, земельні ділянки вбудованих-прибудованих закладів дошкільної освіти не входять до прибудинкової території житлових будинків, з якими вони блокуються.

Площа земельної ділянки під заклад дошкільної освіти розраховується за наступними вимогами Державних будівельних норм :

 • для дитячих садків місткістю від 40 до 80 місць - має бути 45 квадратних метрів на одне місце (дитину);
 • для дитячих садків місткістю від 80 місць - 40 квадратних метрів на одне місце (дитину) до 10 %.
Сергій Горбачов підкреслює, що під час проектування дитячих садків мають враховуватися вимоги до земельної ділянки, мiстобудiвних норм, норм освітленості, озеленення тощо. Тому варто оцінити можливість побудови повноцінного чи прибудованого-вбудованого дитячого садочка на певній земельній ділянці.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Kateryna
23 квітня 2021 15:13
Не дуже то шановні панове депутати! Я знаю про 2 чудові дитячі садочки в цьому районі, які нікому не потрібні! Чому про них всі мовчать?? Чому ви ними не займаєтесь досі?? Колективна амнезія? Один з них НОВЕСЕНЬКИЙ вже 4 роки стоїть пустий і нікому непотрібний прямо через дорогу від ЖК Діамант, інший, трохи далі (навпроти Новуса) відданий якійсь сумнівній організаціїі, з красномовною назвою Справедливість! То для кого вона діє ця Справедливість? Явно не для дітей!

На сьогоднішній день поряд з цією ділянкою знаходиться недобудований комплекс «ЖК Діамант» багато лядей (понад 300 осіб) які внесли  свої остані кошти у розвиток міста та своє житло, також мають дітей і цим сімям немає де жити. На даний момент є альтернатива на місці цієї діялнки збудують садочок і житло для людей. Дуже сумно читати подібні маніпулятивні статті які пишуть на замовлення. Інвестори є 100% членами даної громади і саме їм вирішувати в які садочки будуть ходити їхні діти! 
На сьогоднішній день є можоивість вирішити проблему ошуканих інвесторів «ЖК Діамант» просто деякі діячі не хочуть йти на зустріч або у них є свої плани на дану ділянку, іншого пояснення я не можу знайти. Сподіваюсь питання добудови «ЖК Діамант» вирішаться і ошукані сімї отримають своє житло.
Вище було правельно підкреслено у радіусі 800 метрів на сьогоднішній день є два великих садочки, які просто стоять і ніхто не піднімає питаня запуску та їх благоустрою вже багато років.

На сьогоднішній день поряд з цією ділянкою знаходиться недобудований комплекс «ЖК Діамант» багато лядей (понад 300 осіб) які внесли  свої остані кошти у розвиток міста та своє житло, також мають дітей і цим сімям немає де жити. На даний момент є альтернатива на місці цієї діялнки збудують садочок і житло для людей. Дуже сумно читати подібні маніпулятивні статті які пишуть на замовлення. Інвестори є 100% членами даної громади і саме їм вирішувати в які садочки будуть ходити їхні діти! 
На сьогоднішній день є можоивість вирішити проблему ошуканих інвесторів «ЖК Діамант» просто деякі діячі не хочуть йти на зустріч або у них є свої плани на дану ділянку, іншого пояснення я не можу знайти. Сподіваюсь питання добудови «ЖК Діамант» вирішаться і ошукані сімї отримають своє житло.
Вище було правельно підкреслено у радіусі 800 метрів на сьогоднішній день є два великих садочки, які просто стоять і ніхто не піднімає питаня запуску та їх благоустрою вже багато років.
Ivanko
24 квітня 2021 05:31
Kateryna, Так добудуйте Діамант, там багато квартир, які ще не продали. За їхній рахунок компенсуєте будівництво, якщо так переймайтесь за долю вкладників. Але, легче ж у дітей дитячий садочок відібрати, чим займатись якоюсь добудовою. Забудовник збудує висотні будинки на місці дитячого садка, де не буде місця ні парковці, ні дитячим майданчикам. Диамант так и залишиться  недобудованим. А діти залишаться без запланованого садочка. Хочу нагадати, що дозвіл на забудову Діаманта дали саме тому, що забудовник взяв на себе обов’язок збудувати саме цей дитячий садок. А тепер щоб добудувати Діамант треба забути про цей садочок. Це якась дика нісенітниця. 
Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти