Допомогти сайту
Актуально
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Наша група у ФБ
17 бер 19:41Актуально


Трикотажна фабрика «Роза»: плануємо модернізацію для зменшення викидів, готові утворити робочу групу з активістами


Відбулась ще одна запланована нарада між керівництвом ПрАТ «Трикотажна фабрика «Роза», активістами, депутатами та чиновниками. Головний підсумок наради – фабрика планує продовжувати свою роботу у Броварах, а для цього готова «змінювати підходи до роботи». Про що йшла мова на нараді та до чого домовились, – читайте у матеріалі. 
 
На жаль, нарада розпочалась з проблем наявності кворуму. Позаяк представники фабрики не попередили заздалегідь про час зустрічі, чиновники не змогли надіслати інформацію активістам. Тому зустріч була нечисленною, але за участі депутатів Олександра Резніка, Бориса Дудка та Сергія Батюка. Під час зустрічі тривала пряма трансляція, організована зусиллями активістів.
 
Ми в курсі проблем та готові до дій
 
На цей раз власників фабрики представляла заступниця директора Любовь Леонідівна. Керівниця розпочала свою доповідь з того, що запевнила активістів про усвідомлення проблем адміністрацією підприємства. Адміністрація уважно моніторить численні повідомлення у соціальних мережах та вайбер-групах, що стосуються роботи фабрики. 
 
Далі керівниця підприємства розповіла про конкретні зусилля, спрямовані на пошук виходу з ситуації. Адміністрація вирішила врахувати досвід іншого відомого підприємства у Броварах – ТОВ «Орієнтир-Буделемент», яким вдалось вирішити аналогічну проблему. Мова йде про конденсування пари, яка містить в себе специфічні запахи з виробничих процесів. 
 
Для цього адміністрація «Фабрики «Роза» звернулась до фірми-підрядника, що має досвід вирішення цієї проблеми. Далі підрядник має вивчити конкретні проблеми з викидами на фабриці та запропонувати технічне вирішення проблеми. Таким чином, алгоритм дій наступний: фірма-підрядник вивчає вихідні дані, далі триває процес проектування, далі – монтаж та/або будівництво обладнання, яке може забезпечити конденсування пари, перетворення її у рідкий стан та виведення у каналізаційні мережі. 
 
Зупиняйте роботу фабрики та проводьте модернізацію 
 
Активісти уважно прослухали запевняння щодо гарних намірів фабрики, але не погодились з тим, що цей процес триватиме ще тривалий час. Тому перше ж запитання стосувалось часових меж, потрібних на модернізацію системи викидів у повітря. Звичайно, представниця адміністрації не могла відповісти на це питання, тому що фабрика лише починає цей процес. 
Також була пропозиція від активістів – зупинити роботу фабрики до моменту закінчення модернізації обладнання, що зменшує викиди. Але на цю пропозицію адміністрація не пристала, зазначивши, що фабрика працює у цілодобовому режимі і зупиняти виробництво не планує. 
 
Активіст Денис Шульга запропонував припинити рорботу фабрики на момент, поки не буде проведена модернізація очищення викидів

Були поставлено питання – чи не збирається фабрика переїхати до іншої місцевості подалі від густозаселеного житлового масиву? Представниця адміністрації висловилась категорично проти переїзду, мотивуючи це тим, що переїзд великої фабрики – надто складний процес. 
 
При цьому, головуючий на нараді секретар міської ради Сергій Богуцький повідомив, що фабрика планує здійснити перереєстрацію до м. Бровари та сплачувати ПДФО до міського бюджету. Всього на фабриці працює 60 осіб, з них, за словами Любові Леонідівни, 90% - це  мешканці міста. 
 
Створення робочої групи як «універсальний вихід» у будь-якій складній ситуації 
 
Пропозиція «створити робочу групу» завжди було «універсальною позицією влади» за будь-яких конфліктах. Цього разу пропозицію щодо створення робочої групи за участі активістів озвучила сама керівниця підприємства. За її словами, робоча група створюватиметься з метою «бути постійно на зв’яжу з активістами» та інформувати їх про хід просування підприємства у напрямку убезпечення викидів. 
На зустрічі було мало активістів, і ніхто не надав своєї згоди на участі в роботі такої групи. 

Також лунали пропозиції щодо публічного інформування підприємством про свої успіхи у модернізації виробничих процесів, наприклад, через сайт підприємства або сторінку у соціальних мережах. Головуючий запропонував розміщувати таку інформацію на сторінці сайту БМР з певною періодичністю. 
 
В оточенні нових житлових масивів 
 
Головним підсумком зустрічі було недвозначне підтвердження намірів підприємства залишатися та працювати в Броварах. Але прямо під час зустрічі активісти поінформували представницю фабрики, що навколо підприємства будуються ще кілька житлових масивів. Щонайменше один з них - великий житловий масив (на місці комунальних теплиць). А також поруч розташована ділянка з призначенням під багатоповерхове житлове будівництво, що тривалий час була виставлена на продаж. 
 
Таким чином, активісти зробили все можливе, щоб поінформувати підприємців про можливі конфлікти та суперечки у майбутньому. Отже, у фабрики фактично немає вибору: або терміново вживати заходів щодо убезпечення викидів, або ситуація буде виходити з під контролю настільки часто, що нормальна робота виробництва буде унеможливлена. 
 
Козлова Ангеліна  
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.