Допомогти сайту
Актуально
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Квітень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Наша група у ФБ
16 бер 19:50Актуально


«Нам нічим заплатити за енергоносії», – чому лікарня на порозі відключення від газо- та електропостачання


Децентралізація та фактична ліквідація бюджету районної ради стала випробовуванням для всіх підприємств та установ, що фінансувались за рахунок цього бюджету. Через бюрократичні тонкощі деякі громади не фінансують лікарню з початку року. Хто та на яких умовах має фінансувати КНП «Броварська БКЛ», розбирались у матеріалі. 
 
Фінансовий стан лікарні на зараз
 
КНП «Броварська БКЛ» фінансується з кількох джерел, і всі ці джерела фінансування останні два роки перебувають у процесі постійних реформ. Засновниками лікарні згідно статуту, затвердженого у 2018 році, є Броварська районна та Броварська міська ради. А в більш ширшому сенсі – вся громада Броварського району та міста Бровари. Раніше фінансування лікарні здійснювалось двома шляхами: по-перше, за рахунок субвенції з державного бюджету міської та районної радам. А по-друге, місцеві ради затверджували цільові програми щодо підтримки лікарні. За рахунок субвенції покривались переважно витрати на заробітну плату. За рахунок цільових програм вирішувались питання доплати до низьких зарплат, забезпечення харчування, придбання ліків, оплата енергоносіїв, осучаснення обладнання та поточні ремонти у лікарні. 
 
У 2019 році лікарня уклала договір з Національною службою здоров’я та стала отримувати компенсацію за пакети медичних послуг, наданих підприємством. Але через епідемію Covid-19 кількість хворих, що звертались до лікарні у 2020 році, скоротилась. Втім, НСЗУ профінансувало фактично надані послуги. Всі інші витрати покривались з 4-х бюджетів: Броварської міської ради, Броварської районної ради, Великодимерської ОТГ та Калитянської ОТГ. 
 
В зв’язку з тим, що з 2021 року фактично був ліквідований бюджет районної ради, кошти мали надходити безпосередньо від громад Броварського району. Але …не надійшли. Внаслідок цього, повноцінне фінансування здійснювала лише Броварська міська рада. А сама лікарня опинилась перед боргом у 1,2 млн грн за газо- та електропостачання. Та в самому буквальному сенсі в будь-який момент може бути відключена від надання цих послуг. Які це може мати наслідки для великої лікарні – можна лише здогадуватись. 
 
Чому громади не фінансують лікарню?
 
Формально – через норми Бюджетного кодексу. Але чомусь ці норми різні громади трактують по-різному. В підсумку, дві ОТГ – Калинівська та Зазимська ухвалили місцеві програми та фінансують лікарню в межах цих програм. А ще дві ОТГ – Калитянська та Великодимерська провели консультації з Київською ОДА та вирішили, що фінансувати лікарню напряму їм забороняє закон. 
На думку голів цих громад, вони мають право фінансувати лише 
1. Первинну ланку медицини. 
2. Фінансувати лікарню у разі, якщо стануть співзасновниками цього підприємства. 
 
Нарада в РДА щодо фінансування лікарні та інших питань 

Саме цим пояснюється термінове рішення Броварської районної ради від 11.03.2021 р., яким керівнику КНП «Броварська БКЛ» Валентину Багнюку надано доручення зареєструвати статут підприємства у новій редакції. А саме: включити до числа засновників окрім Броварської міської ради також Великодимерську, Зазимську, Калинівську та Калитянську селищні ради. Мета внесення змін у статут полягала саме у цьому – надати можливість громадам фінансувати лікарню в якості співзасновників підприємства. 
 
Але реєстрація статуту лікарні не відбулась, позаяк, зміну засновників має схвалити інший засновник – Броварська міська рада. Станом на сьогодні такий проєкт рішення не включений до порядку денного найближчої сесії міської ради 25.03.2021 року. Як прокоментували представники лікарні, із відповідною пропозицією про зміну засновників Броварська районна рада мала офіційно звернутися до Броварської міської ради. Але, виходячи з порядку денного сесії, поки що не звернулась. Таким чином, питання внесення змін до статуту КНП «Броварська БКЛ» відкладається на невизначений час. 
 
Анатолій Бочкарьов в центрі 

В той же час директор лікарні Валентин Багнюк емоційно закликав голів ОТГ не зважати на бюрократичні перепони, позаяк мова йде про життя людей, а статус лікарні визначений як «опорна лікарня Лівобережжя Київщини». Натомість Анатолій Бочкарьов запевнив, що громади ведуть консультації та шукають можливість профінансувати лікарню. «Все, що винні, ми віддамо», - підкреслив голова Великодимерської ОТГ. 
 
Хто має фінансувати лікарню – думка міського голови Ігоря Сапожка
 
Голова Броварської громади теж прокоментував ситуацію з лікарнею під час засідання виконкому. Чиновник теж вважає, що до статуту КНП «Броварська БКЛ» мають бути внесені зміни. Раніше обидва засновники не мали окремих часток у статуті, а разом володіли 100% лікарні. Тепер Броварська міська рада має пропозицію про закріплення конкретних часток за певними громадами. Це походить від того, що багато потреб лікарні фінансується міським бюджетом самотужки. А доля фінансування всіх спільних витрат є найбільшою саме для бюджету м. Бровари. Тому міський голова закликав громади зважити на те, чи є у них бажання фінансувати лікарню та окремі її підрозділи, на кшталт дитячого інфекційного відділення, яке завжди фінансувалось з бюджету міста та обласного бюджету. 
Також міський голова акцентував увагу, що при лікарні має бути створена Наглядова рада, але не така, яка складається лише з активістів. Нагадаємо, питання створення Наглядової та Спостережної рад прописані у статуті підприємства, але по факту вони не створені. На думку Ігоря Сапожка Наглядова рада має доносити інформацію про роботу підприємства громадськості, напрацьовувати шляхи покращення роботи. 
 
Чиновник поскаржився членам виконкому, що всі питання розподілу майна та повноважень з Броварською районною радою вирішуються дуже складно, налагодити діалог не вдалось. Серед останніх непорозумінь - те, що районна рада одноосібно вирішила привласнити два автомобіля, що були закріплені за амбулаторіями в селах Княжичі та Требухів. А також «зникло» обладнання лабораторії в с. Требухів. 
 
Міський голова вкотре підкреслив, що міська рада не погодиться з тим, що законні інтереси громади сіл Требухова та Княжич «не врахували» при розподілі майна районної ради та оскаржуватиме такі рішення до останнього. 
 
Поки що керівник лікарні підтвердив на нараді з головами ОТГ, що саме міська рада не лише повністю виконує свої зобов’язання перед лікарнею, а й погодилась «перекинути» бюджетні призначення майбутніх періодів на поточний період. Позаяк відчуває відповідальність за безперебійне функціонування лікарні. 
 
 
Козлова Ангеліна
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.