Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
06 лют 21:30Актуально


Волонтери VS влада: як об’єднати зусилля по роботі з безпритульними тваринами у Броварах


Волонтерських рух по роботі з безпритульними тваринами у Броварах доволі потужний. Проте фактично все, що робиться, робиться силами самих волонтерів на пожертви небайдужих громадян. Обсяг роботи волонтерів та їх витрати вражають. З боку влади навпаки робота проводиться мляво та неефективно. Як об’єднати зусилля та що потрібно робити для покращання ситуації – читайте у матеріалі. 
 
У серпні минулого року в Броварах створений Благодійний фонд «Енімалс хелп», який має на меті об’єднати зусилля окремих волонтерів в одному фонді. Засновники не приховують, що мають амбітні цілі напрацювати стратегію вирішення проблеми з безпритульними тваринами не лише у Броварах, але й у районі. Також активісти розуміють, що без координації зусиль з владою зробити це неможливо. 
 
Поводження з безпритульними тваринами: імітація роботи замість роботи 
 
В місті затверджена та діє програма регулювання численності безпритульних тварин на 2020-2024 роки. А загалом аналогічна програма існує в місті з 2013 року. Всього у програмі 9 пунктів, з них фінансуються лише 2: «вилов, транспортування, стерилізація тварин» та «будівництво притулку для бездоглядних тварин». Щодо сум, то протягом 4-х років з 2016 по 2019 роки фінансування заходів на стерилізацію відбувалось у межах 200,0 тис.грн на рік. Стерилізація безпритульних тварин у 2020 році фактично була провалена: тендер відбувся лише у листопаді 2020 року, а «бюджетний рік» фактично припиняється 15 грудня. Втім, за інформацією начальниці УБЖКГІТ Світлани Решетової, дія договору продовжена на 2021 рік.
 
Щодо проєктування та будівництва притулку, то фактично справа зайшла в тупик. Точніше, вдалось затвердити проєкт відведення земельної ділянки під притулок на території міста, а ось з проєктуванням закладу не склалось. УБЖКГІТ провело кілька раундів переговорів з потенційними проєктантами, але до укладення договору справа не дійшла. Складається враження, що на це у чиновників не вистачає ані мотивації, ані політичної волі: останній рік був важким для міського бюджету і розпочинати будівництво ще одного об’єкту ніхто не поспішає. 
Щодо стерилізації тварин, то в останньому тендері взяли участь два претенденти: волонтерка з Броварів Лілія Сайко та КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини».

 
Починати потрібно із затвердження правил 
 
У волонтерів є «фонтан ідей» для влади. Причому, більшість ідей не потребують або майже не потребують витрат з бюджету. Але потребують обговорення та затвердження нової стратегії поводження з тваринами взагалі в місті. 
 
На думку волонтерів термін «безпритульна тварина» має бути розширений. Поширеним є варіант, коли людина бере опіку над безпритульною твариною, але за фінансовим станом не в змозі забезпечити їй стерилізацію та вакцинацію. Тому на тварин "під опікою" мають поширюватися можливості і допомога, як і для безпритульних тварин.   

При обговоренні проблем з тваринами неможливо обійти етап ідентифікації тварин. Спроби запровадити ідентифікацію тварин відбуваються у Броварах не вперше, проте в інших містах така система впроваджується з різним ступенем успішності. 
Волонтери пропонують розробити та затвердити міські Правила поводження з тваринами. І згідно із Правилами, запровадити обов’язкову ідентифікацію тварин. Спосіб реалізації може бути різним: від чіпування тварин до виготовлення жетону із штрихкодом, в якому закладена інформація про тварину. Обов’язковою умовою отримання ветеринарної допомоги має бути ідентифікація тварини. 
Щодо домашніх тварин, то вони підлягають ідентифікації на етапі, коли звертаються до ветеринарної клініки. Щодо безпритульних, то постачальника послуг з ідентифікації потрібно обрати на конкурсних засадах, спираючись на критерій ціни та якості (надійності способу ідентифікації).
 Волонтери під час обговорення проблем з депутатом міської ради 

Одним з напрямків роботи волонтерів є співпраця з поліцією, а саме: напрацювання інструкції щодо реагування на жорстоке поводження з тваринами. Потрібно опрацювати юридичні нюанси: від складання протоколу до розслідування таких випадків, позаяк за чинним законодавством це вже кримінальний злочин.  
 
Правилами доцільно було би затвердити форму договору «про прилаштування тварини». Хоча волонтери і наразі своїх тварин прилаштовують за договорами. 
 
Також в цих правилах мають бути врегульовані інші питання поводження з тваринами на території Броварської ОТГ. Але поки тварини не ідентифіковані, «відповідальних» за викинутих цуценят немає і не буде. Волонтери наполягають: заходи потрібно проводити не лише у Броварській ОТГ, але долучати до цієї роботи наших «сусідів» по Броварському району. 
 
Дайте нам місце в місті 
 
Здається, це найбільша потреба волонтерів: в місті потрібна територія, яка могла би виконувати функцію тимчасового утримання тварин. Але НЕ ПРИТУЛОК у класичному розумінні. Скоріше, така собі «перетримка» тварин на умовах договорів та персонального кураторства над кожною твариною

Зрозуміло, що найкраще для цього придатна територія, вже виділена під притулок, позаяк вона розташована далеко від житлової забудови. Втім немає сумнівів, що чекати будівництва повноцінного притулку та введення його в експлуатацію можна роками. Волонтери мають пропозиції, як вирішити питання з перетримкою тимчасово, але вже зараз. На території можна облаштувати окремі волєри, у тому числі, за рахунок самих волонтерів. За кожен волєр та тварин в ньому має бути відповідальним окремий волонтер, він же забезпечує і годування своїх тварин. Враховуючи те, що волонтери десятки тисяч гривень в рік витрачають на оплату перетримки, це може бути непоганим виходом з ситуації. А для реалізації ідеї не потрібно нічого, крім тимчасового доступу до електроенергії на період будівництва волєрів. 
 
Також «альтернативною ідеєю» може стати створення «мережі опорних пунктів» для тимчасової перетримки тварин або тимчасової опіки над ними. За принципом «патронатної родини», але для тварин.  Такі опорні пункти можна створити, наприклад, у приватному секторі, або в місцях, де у людей є фізичні можливості розмістити тварин. При цьому, такі волонтери обов’язково мають мати посвідчення волонтера, а БФ «Енімалс Хелп» має поручитися за адекватність своїх волонтерів. 
 
Ідей вистачає, але самотужки реалізувати їх важко
 
В місті фактично немає організації, яка би мала приміщення та обладнання для вилову та стерилізації безпритульних тварин на постійній основі. Наразі цю послугу надає КП з м. Києва. Якщо вирішити питання з приміщенням важко, то стерилізацію фактично можна робити у «мобільному пункті стерилізації», тобто, в авто. У питанні придбання такого авто волонтери сподіваються лише на гранти, а не на владу. Питання закупівлі обладнання для стерилізації, яке в рамках Громадського бюджету в 2019 році виграв БФ "Право на життя", так і не було реалізовано. А «мобільна операційна» могла би суттєво вирішити питання із стерилізацією у районі. 
Є багато ідей щодо пропаганди цивілізованого поводження з тваринами. Запит на таку інформацію величезний: від приватних учбових закладів до роз’яснення мешканцям приватного сектору та сіл переваг стерилізації тварин. 
Є бажання проводити «ярмарки», на яких безпритульні тварини, що мешкають на перетримках, могли би зустрітися з потенційними «всиновлюбвачами». Захід дуже ефективний і дієвий! 
 
Залишається лише одне питання: коли влада почує волонтерів і зробить крок на зустріч? 

В матеріалі використані фото із сторінки БФ
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти