Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
27 гру 20:36Актуально


#ПРОБИЛИ ДНО. Як питання оздоровлення дітей з інвалідністю посварило депутатів


Підсумки складної бюджетної сесії
 
Питання з продажем алкоголю та тютюну у МАФах вирішуватимуть депутати наступної каденції 
 
«Найскладніша» у році «бюджетна» сесія, яка затверджує всі міські програми на наступний рік відбувалась напружено. Перше питання, за якого депутати не могли дійти згоди, стосувалось продовження договорів оренди для ФОПів, що торгують підакцизною групою товарів. Питання давно розділило міську раду на два табори: тих, хто вважає, що продовження торгівлі – це розвиток малого бізнесу, і тих, хто вважає, що доступний продаж алкоголю та тютюну, у тому числі біля шкіл – це наступ на здоров’я нації. Під час дебатів нічого нового депутати не почули, крім того, що Оксана Мельник як керівниця управління освіти здивувала тим, що не заперечувала проти продажу алкоголю та цигарок в МАФах біля шкіл (це питання їй ставили окремо). Після тривалих дебатів голосів за продовження оренди не назбиралось, і питання зняли до розгляду вже наступною каденцією депутатів.
 
Капремонт доріг: суми на ремонт маленькі, але мусимо ремонтувати дороги в Требухові та Княжичах 
 
Під час сесії розглядалось багато бюджетних питань, але «каменем спотикання» стало ..знову розподіл пріоритетів у капремонті доріг. Всього на ці потреби на наступний рік передбачено 23 млн грн, що є дуже скромною сумою. З цих 23 млн грн 10,0 млн грн передбачені на капремонт вулиці Симоненка, а ось за залишок суми розгорнулась справжня боротьба. Чиновники наполягали, що з цієї суми обов’язково потрібно передбачити на «капремонт доріг у Требухові хоча би 8-9 млн грн та у Княжичах - хоча би 3-4 млн грн». В підсумку, за наполяганням Леоніда Черепейніка погодились, що до списку вулиць на капремонт має увійти вулиця Биківнянська за 3,7 млн грн та частина вул. Ярмаркової, що веде до ЗОШ № 3, за 1,5 млн грн (вартість – в цінах 2018 року, тобто, обидва проєкти потребують коригування). 

Підстави для нарахування 100% премій не зрозумілі депутатам 
 
Як вже стало традицією, бурхливі дебати викликало обговорення роботи КП МФК «Бровари». Роботу цього підприємства, як показала практика, можна обговорювати вічно. Але особливо депутатів обурили 100% премії всьому персоналу та необхідність підвищення окладів в зв’язку з зміною розміру мінімальної ЗП (в підприємстві за мінімалку ніхто не працює). За підсумками тривалих дебатів, підприємству погодили повну суму видатків на 2020 рік та 0,5 млн грн – на 2021 рік (просили 1 млн грн). Тобто, робота футбольного клубу обійшлась платникам податків у 2 582,3 млн грн. 

Місто може залишитися без єдиного комунального ЗМІ 
 
Ще одним «принциповим питанням» стало питання ліквідації Броварської редакції радіомовлення. Справа у тому, що один з співзасновників редакції – Броварська районна рада вийшла із співзасновників НЕ ПОПЕРЕДИВШИ іншого співзасновника – Броварську міську раду. Тому всі витрати з ліквідації редакції мають лягти на міський бюджет. Депутати з цим не погодились та вимагали у судовому порядку розподілити витрати між двома засновниками. Враховуючи те, що редакція просила на своє утримання у 2021 році 800,0 тис.грн, депутати виділили 150,0 тис грн - виключно на період ліквідації. 

Якщо підвести підсумок «розподілу бюджету», то часто лунав меседж, що з будь-якого питання «остаточну крапку» ставитиме вже НАСТУПНА каденція депутатів. 
 
Оздоровлення дітей: чому депутати проти?
 
Але затвердження міської програми з оздоровлення дітей здивувало депутатів, які, здається, за каденцію «бачили все». Це щорічна міська програма, за якою оздоровлюються діти (інколи – разом з батьками), що мають певний статус. Зокрема, мова йде про дітей-сиріт та дітей з інвалідністю (якщо дитина має важку інвалідність, то родина отримує путівку «матері і дитини», щоб батьки могли супроводжувати дитину). Позаяк ця програма вже розглядалась під час бюджетної комісії і теж викликала «запеклі суперечки», то слово одразу взяв Леонід Черепейнік та пояснив свою позицію. Депутат зазначив, що він не підтримує виділення на оздоровлення 400,0 тис.грн на 2021 рік, а пропонує виділити щонайменше 1 млн грн (при потребі щонайменше у 2,0 млн грн.). Причому, мова йшла не про «міфічні кошти», яких немає де взяти, а про конкретні кошти, на які депутати скоротили інші витрати – зокрема, на фінансування редакції радіомовлення та КП «МФК «Бровари». 


Здавалось би, банальне питання та й суми не критичні для міського бюджету. 
Начальниця відділу у справах дітей Лариса Теплюк повідомила, що 400,0 тис.грн заплановано розподілити наступним чином: 130,0 тис.грн – на оздоровлення дітей з інвалідністю – 13 осіб разом з батьками. 270 тис грн. – для 5-ти дитячих будинків сімейного типу, з яких можна оздоровити 25 дітей. Протягом 2018 та 2019 років на оздоровлення дітей було виділено по 2,5 млн грн, але фактично витрачено по 2,0 млн грн. Для розуміння масштабів в місті стоять на обліку та потребують оздоровлення 650 дітей
Також варто нагадати, що у 2020 році не було оздоровлено жодної дитини за рахунок коштів міського бюджету. Це  пов’язано, звісно, з епідемією і тим, що більшість закладів оздоровлення протягом року взагалі не виходили на тендери. Проте у нас не було шансів дочекатися, чи відбудуться тендери: одними з перших, з кого зняли кошти під час початку епідемії Covid-19, була міська програма з оздоровлення дітей.
Як не дивно, але категорично проти рішення про збільшення фінансування до 1 млн грн виступили представники фракції «Єдність». На жаль, не обійшлось без тиску та маніпуляцій відносно керівниці відділу у справах дітей. З початку «бюджетниці з досвідом» допитувались, чи дійсно потрібні кошти на оздоровлення? Потім пропонували …уточнити статистику дітей, що потребують оздоровлення (хоча ця статистика була наведена кількома хвилинами раніше). Ось такі аргументи навела Лідія Сенько. 


Але Лариса Теплюк відповіла що вся необхідна статистика у відділі є, і вони готові розпочати тендерні процедури вже у лютому 2021 року (ці процедури тривалі та складні через бюрократичні нюанси). Ірина Веремчук запропонувала виділити не 1 млн грн, а 1,15 млн грн з урахуванням реальної економії за іншими програмами. В підсумку, після емоційного обміну думками, вирішили голосувати за виділення 1 млн грн, і ця пропозиція була підтримана більшістю депутатів за виключенням членкині фракції «Єдність» Тетяни Тоцької. 
Детальний "обмін думками" можна прослухати на відео сесії з 2 години 04 хвилини 


Нагадаємо, що з управління освіти багато разів протягом 2020 року знімались кошти із напрямків витрат «Заробітна плата», «Нарахування на ЗП», «Харчування в закладах освіти». Але жодного разу представники управління освіти, яких серед депутатів аж 4 особи, не висловили думку, що ці кошти потрібні на інші потреби закладів освіти. Проте, начальника служби у справах дітей Лариса Теплюк виявила високу професійність та захистила інтереси дітей, що потребують оздоровлення. 
Ну а позиція фракції «Єдність» неабияк здивувала депутатів. 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти