Допомогти сайту
Актуально
Третього не дано
21:16, 07 січня
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
25 чер 19:21Актуально


З 2021 року у Броварах – нова грошова оцінка землі: до чого готуватися бізнесу?


Позачергова сесія міської ради, що відбулась 25 червня 2020 р., була незвично короткою та спокійною. Майже вся сесія була присвячена земельним питанням, а «позачерговість»  пояснювалась дотриманням процедури затвердження нової грошової оцінки земельних ділянок. 
 
Грошова оцінка: історія питання та до чого готуватися бізнесу? 
 
Відповідно до чинного законодавства нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років.  Остання (нині чинна) грошова оцінка була затверджена рішенням міської 25.12.2014 р. і набрала чинності з 01.01.2016 р. Наступна грошова оцінка вступатиме у дію з 01.01.2021 р., проте, якщо фактично з цієї дати утвориться нова Броварська ОТГ, громада проводитиме нову грошову оцінку усіх земель ОТГ. 
Грошова оцінка здійснюється за методикою, затвердженою КМУ, тому зробити оцінку більшою або меншою, або якось індивідуально підійти до окремих земельних ділянок, неможливо. Проте не усі підприємці «погодилися» із запровадженням минулої грошової оцінки та відстоювали свої інтереси у судовому порядку. Саме через розгляд справ у судах в місті кілька місяців взагалі не діяла нормативно-грошова оцінка і не було можливості укладати договори оренди земельних ділянок комунальної власності. Тоді «війна нервів» навіть призвела до певного протистояння влади та підприємця, який подав позов: зокрема, його змусили прибрати з вулиць «незаконні об’єкти зовнішньої реклами». 

Колись буля цього торгового центру було багато ОЗР цього магазину. Після конфлікту їх прибрали 

Основна претензія у судовому спорі полягала у тому, що нормативно-грошова оцінка не пройшла процедуру регуляторного акту, хоча чиновники наполягали, що грошова оцінка не є регуляторним актом. Наразі судові суперечки ще тривають, проте нормативно-грошова оцінка 2016 року є чинною, договори на оренду ділянок комунальної власності укладаються у штатному режимі.   
 
Наскільки зміниться вартість земельної ділянки для орендарів? 
 
Середня базова оцінка 1 м.кв у 2016 році складала 199,05 грн, з 2021 року складатиме – 312,94 грн, тобто, зросте на 40%. Базова та найбільш поширена ставка оренди для земель промисловості (тобто, для основної маси бізнесу) складає 3% річних від грошової оцінки. Більша орендна ставка (до 12%) діє лише для земельних ділянок, право на оренду яких отримується на аукціонах, тобто, ця ставка діє для невеликого сегменту бізнесу. 
 
Але збільшення грошової оцінки на 40% все ж таки відчутно торкнеться бізнесу, тому питання про «коригування» ставок оренди у бік зменшення неодноразово порушувалось під час засідань земельної комісії та сесій. Слід зазначити, що зменшення грошової оцінки - поза межами компетенції міської ради, а ось перегляд ставок оренди – навпаки. Тому, відповідаючи на питання під час сесії, міський голова «заспокоїв» підприємців, що міська рада планує з власної ініціативи «провести інвентаризацію ставок оренди» та, у разі необхідності, «привести їх у межі розумного» навіть без письмових звернень від бізнесу. Але під час останньої земельної комісії начальниця відділу земельних ресурсів Леся Гудименко повідомляла, що відділ регулярно моніторить вартість оренди земельних ділянок у місті, та наразі є усі підстави «вважати її ринковою та адекватною». 
 
Що буде, якщо підприємство не переукладе договір на сплату оренди по новій грошовій оцінці? 
 
Така ситуація є непоодинокою. Ті, хто не може «протистояти владі у відкриту», просто «саботують процес»: не з’являються для переукладання договорів за новою оцінкою.   
Але надалі такий варіант буде неможливим: у вересні минулого року черговий раз оновився склад комісії, яка визначає збитки власникам землі та землекористувачам. Комісія працює та час від часу затверджує акти щодо визначення збитків власникам землі. Останній такий акт затверджувався нещодавно рішенням виконкому відносно ТОВ Рекламна агенція «Ренод». Власники нерухомого майна з правом власності на нього «забули» оформити оренду земельної ділянки під ним площею 0,3291 га за адресою бульв. Незалежності, 30/2. Сума нарахованих збитків за останні 3 роки склала 1 085,5 тис.грн, які підприємство має сплатити у бюджет міста. Але фактично підприємство використовувало ділянку з 2008 року, тобто з 2008 по 2016 рік користувалось комунальною землею безкоштовно і безкарно.  
Втім, комісія планує жорстко підійти в першу чергу до тих, хто має «систематичне ухиляння» від своєчасного переукладання договорів по новій грошовій оцінці і рекомендує усім своєчасно переукласти договори за новою грошовою оцінкою. 
 
Кіоскам «Київоблпреси», що «перепрофілювались», відмовили у оренді 
 
Останнім часом «наближення виборів», як ніде інше, відчувається у земельних питаннях. Будь-які «спірні питання» або знімаються, або є спроби «відшукати компроміс». Тому більшість питань, що викликали хоч якийсь сумніви у депутатів, були зняті під час сесії. 
Щодо питання «поновлення договорів оренди» відносно кіосків «Київоблпреса», то підприємству було було відмовлено у продовженні оренди за кількома адресами. Останнім часом більшість кіосків з продажу преси «перепрофілювалися»: дехто став «філією агентства «Швидко гроші», хтось - магазином з продажу аксесуарів для телефонів, а хтось – кав’ярнею у історичному місці. Депутати із самовільним «перепрофілюванням» не погодились та відмовили підприємцям у продовженні оренди земельних ділянок під МАФами.    
 Наразі замість преси продають ось таке 

Як з'ясувалось, МАФ був "перепрофільований" без дозволу міської ради 

«Атлант» передав приміщення під амбулаторію по вул. С. Москаленка, 53
 
Останнім питанням було рішення про приймання до комунальної власності міста приміщення під амбулаторію сімейної медицини по вул. Москаленка, 53. ТОВ «Будівельна компанія «Євромонтажбуд» передала місту формально 5 квартир, які об’єднають у одне приміщення площею 207,1 м.кв під амбулаторію. Нагадаємо, що восени минулого року саме цьому підприємству пайовий внесок у розвиток інфраструктури був зменшений з максимально можливих 4% до 2% на умові передачі двох приміщень: цього по вул. С. Москаленка, 53 та приміщення під діагностичний центр площею 240 м.кв по вул. Київській (у нових будинках «Атланту»).
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.