Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ


Як живуть та коли дочекаються ремонтів мешканці гуртожитків


Гуртожитків комунальної форми власності у Броварах не менше 25 і, зазвичай, це найбільш занедбаний житловий фонд. На прикладі гуртожитку по вул. Героїв УПА, 11 покажемо, в яких умовах проживають його мешканці, на які ремонти очікують та як власноруч покращують свій побут.  
 
Зазвичай гуртожитки – це житло, що відносно нещодавно стало «комунальним». Раніше гуртожитки належали підприємствам, що не мали ані фінансових можливостей ані бажання ремонтувати «відомчий» житловий фонд. Тому місту гуртожитки діставалися у настільки занедбаному стані, що одразу потребували великих вкладень. Втім, у міста теж не вистачало фінансових можливостей для вирішення питань гуртожитків. Тому часто гуртожитки – це місце «консервації» комунальних проблем на десятиріччя. 

 
Хоча у гуртожитків є безліч проблем, але найбільш «кричуща» у кожному з них – це стан систем водопостачання та водовідведення. Слід зауважити, що з системами водопостачання та водовідведення стан важкий відносно усіх будинків у місті. За даними системи Прозорро, з ремонтом таких мереж за рахунок бюджету в місті все дуже сумно. Якщо брати багатоповерхові будинки, то за останні кілька років «пощастило» двом: по вул. Гагаріна, 16 та 23. Щодо гуртожитків, то за останні кілька років капремонт мереж отримали два гуртожитки на Торгмаші: по вул. С. Москаленка, 17 та вул. О. Онікієнка, 10 Виходячи з невеликих сум на капремонти, ремонт мереж здійснювався частково. 
 
Ще два гуртожитки мають готову проєктно-кошторисну документацію на ремонт мереж водопостачання та водовідведення: це «сумно відомий» гуртожиток по вул. Київська, 298-А та по вул. Героїв УПА, 11. За словами чиновників з УБЖКГІТ, по гуртожитку по вул. Київська, 298-А щонайменше чотири рази відбувався тендер з метою знайти підрядника на капремонт мереж. Але марно: охочих виконати такі роботи не знайшлося навіть з 4-го разу. Чиновники пояснюють це тим, що для виконання робіт потрібно хоча би частково відселяти людей, позаяк кілька днів (а, можливо, і тижнів) користуватися каналізацією буде неможливо.  
 
А ось щодо гуртожитку по вул. Героїв УПА, що став комунальним у 2015 році, то ситуація оптимістичніша за рахунок того, що санвузли і «стояки каналізації» у будинку розташовані у різних кінцях коридору. Тобто, з технічної точки зору можливий поступовий ремонт з початку одного стояку, потім іншого. 
 
«Боротьба» за ремонт систем водопостачання та водовідведення почалась ще у 2016 році, - пригадує депутат цього округу Вадим Мутило.  З початку думка чиновників була наступна: капремонт за рахунок бюджету не потрібний, мережі можна відновити за рахунок поточного ремонту силами КП «Броваритепловодоенергія». Згодом стало зрозуміло, що це – чистої води утопія. З 2017 року почалась боротьба за проєктування та ремонт мереж за кошти бюджету. 

І ось 26.04.2019 р. УБЖКГІТ повідомило про закупівлю послуг з проєктування капітального ремонту мереж у гуртожитку по вул. Героїв УПА, 11 за 125,0 тис.грн Проєктуванння виконував підприємець, що раніше вже був підрядником УБЖКГІТ з ремонту мереж у гуртожитках міста. 
Станом на вересень 2020 року проєкт ремонту мереж виготовлений та пройшов експертизу. За словами депутата БМР Вадима Мутила, загальна вартість проєкту фантастична – близька до 3,3 млн.грн. До проєкту входить заміна каналізаційних стояків та мереж у приямках (підвалу будинок не має), а також ремонт душових на першому поверсі, та умивальниих кімнат та туалетів з 2-го по 5-й поверхи  гуртожитку. 
 
Як мешканці гуртожитку проживають в очікуванні ремонту 
 
Вхід у гуртожиток виглядає як звичайний під’їзд. Навіть поштові скриньки нові та охайні. 

На першому поверсі триває ремонт (заміна) підлоги. Як ми дізнались із соц. мереж, роботи із заміни підлоги виконує управляюча компанія, що обслуговує цей будинок – КП «ЖЕК-1». Підлога першого поверху була у настільки жахливому стані, що був шанс «провалитися скрізь неї» та травмуватися. Підлогу спеціально не чіпали в очікування заміни мереж під нею, але все ж таки вирішили поновити. В підсумку, ЖЕК посилив лаги підлоги та поклав зверху плити OSB. Наразі мешканці збирають кошти, щоб за власний рахунок застелити плити лінолеумом. 

Подія заміни підлоги стала настільки резонансною, що інспектувати ремонт підлоги взялася навіть кандидатка від ПП «Команда Ігоря Сапожка «Єдність». Яка одночасно з інспектуванням дізналась про проблеми гуртожитку. 
 
Але справжні проблеми не у стані підлоги. Ось так виглядають душові першого поверху. 

Насправді, сантехніка – у неробочому стані, кранів немає. Мешканці гуртожитку розповіли, що митися у душових можна, якщо з іншого поверху прийти сюди …з відром гарячої води! Але навряд чи це допоможе взимку: вікна забиті фанерою, освітлення немає, і важко уявити, яка температура повітря в цих «душових»! 

Крім технічного стану душових, ми переконались, що на поверхах теж є несправна сантехніка, деякі крани неможливо закрити, постійно тече вода.

Звичайні умивальні кімнати виглядають ось так. 


На стіні – «вінтажне дзеркало» з реальною наліпкою часів існування Німецької демократичної республіки.

В деяких умивальних кімнатах стіни виглядають ось так. Мешканці пояснюють – ремонт робити марно, штукатурка відпадає через сирість стін від стояків. 

Ще одна умивальна кімната. 

Є і такі туалети – унітаз тріснув та тримається за допомогою кількох цеглин.

 
Коли не варто сподіватися на допомогу 
 
Втім, не все так безнадійно. Частина кімнат у гуртожитку – приватизовані, частина – ще у комунальній власності. Гуртожиток – як зріз суспільства: хтось тут очікує на допомогу від міста, хтось допомагає собі власними руками та за власні кошти.  
Деякі кухні виглядають як звичайні кухні у приватних квартирах. Тут зроблений ремонт силами мешканців поверху, закуплені нові меблі. 

Або ось так – чим не звичайна кухня у квартирі? 

Газові плити не нові, але ідеально чисті.

Як і мийки на спільній кухні. 

Над плитами працюють витяжки.

Тут же висить графік прибирання на кухні: виходячи із санітарного стану кухні, графіку прибирань тут суворо дотримуються! 

У кухонній кімнаті дехто зберегає власні електродуховки. А зберігаються прилади ось так.

Поруч з кухнею є окрема кімната для господарських комор (балконів у гуртожитку немає).

Але деякі санвузли на поверхах вище першого, мешканці теж "довели до ума". Ось так виглядає туалет другого поверху.

А ось душова кабіна, зроблена на місці умивальної кімнати. 

Ще одна душова – все власноруч та за власний кошт. 

Ось ця пляма на стелі потребує поточного ремонту. Такі невеликі ремонти мають робитися силами ЖЕКу, але на заваді ремонту стоїть величезний борг мешканців гуртожитку за комунальні послуги ЖЕКу у сумі сто двадцять тисяч гривень

Коридори, звісно, потребують ремонту, але не виглядають депресивно. На усіх поверхах, крім першого, зберігся натуральний паркет, який досі у гарному стані. 

Так виглядає типовий коридор у гуртожитку. На деяких поверхах коридор порожній, і по ньому легко пересуватися, на деяких – захаращений шафами та меблями.

Коридори також використовують для сушіння білизни. 

В деяких кімнатах мешканці зробили ремонт та мають комфорт не гірше, ніж у звичайній квартирі.

Тобто, у гуртожитку, як у всьому нашому житті: якщо людина має хист та бажання змінити життя на краще, перепон для цього не існує! 
У гуртожитку нереально створити ОСББ, хоча невеликі згуртовані «комюніті» окремих поверхів або секцій у гуртожитках є. Про це свідчать ремонти та чистота на кухнях та в санвузлах. Також тут активісти, що постійно у контакті з Вадимом Мутилом щодо вирішення проблем гуртожитку та гаражів навколо будинку. 
Але громада гуртожитку не в силах вирішити проблему вартістю у кількасот тисяч гривень, а тим більше – у кілька мільйонів гривень. 
На жаль, таку проблему мають не лише гуртожитки, але й десятки багатоповерхівок у Броварах. Мешканці міста у соц. мережах обурюються станом мереж у будинках, але на 2020 рік на їх ремонт на все місто у бюдлжет закладено 1,1 млн грн. (і не факт, що ці гроші витрачені на ремонт мереж). Цьому гуртожитку пощастило, що мають активного депутата та кількох активістів, що постійно «нагадують» про проблему. А як бути іншим? 
То коли місто доживе до комплексних підходів до ремонту мереж у будинках, а насамперед – гуртожитках ? 
 
 
 Ангеліна Козлова 
 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти