Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
01 вер 14:59Актуально


Як мешканці вулиці Княжицької борються за благоустрій вулиці. Та інколи перемагають


У Броварах понад 250 вулиць, але мешканці вулиці Княжицької здатні здивувати. Наполегливість, з якою вони борються за капітальний ремонт вулиці, викликає, щонайменше, повагу. І ось «маленька «перемога»: вулицю про грейдерують, засиплють щебенем та знову прогрейдерують. Для мешканців вулиці буденні роботи з благоустрою стали ледь не «святом однієї вулиці». 
 
Про боротьбу мешканців вулиці Княжицької за її капітальний ремонт можна знімати документальний фільм. Мешканці наполегливо звертаються до депутатів різного рівня, відвідують сесії міської ради. Сюжети про вулицю і її мешканців знімають телеканали. 
Проєкт капремонту вулиці виготовлений у 2018 році, тоді за проектом капремонт вулиці коштував 4,5 млн грн. У 2020 році проєкт пройшов корегування з метою подати його на можливе фінансування з обласного бюджету. Але після коригування вартість капремонту зросла до 7,39 млн грн. На жаль, цього року, як і минулого, на капремонт вулиць з обласного бюджету не надійшло ні копійки. 
Щодо планів міста, то цього року фактично по капремонту вулиць відбувся один тендер,але на «стратегічну магістральну» вулицю Симоненка. Враховуючи «космічну вартість» проєкту у 70,0 млн грн, про капремонт будь-яких інших вулиць цього року можна забути.
 
Читайте також: Найдорожчі тендери-2020: хто та які об’єкти будуватиме за бюджетні кошти
 
Минулого року в місті Бровари капітально відремонтована лише одна вулиця - вул. Прилуцька на Торгмаші за 8,047 млн грн.
 
Читайте також: Вечірній Торгмаш: як відпочивають мешканці мікрорайону, в якому «нема куди піти»
 
На численні та наполегливі візити активістів вулиці Княжицької чиновники запевняють, що «ситуація на контролі». Під кінець чинної каденції депутати навіть пішли на «безпрецедентний крок» та узгодили «черговість» вулиць, на яких проводитиметься капітальний ремонт. В «чергу» потрапили вулиці, які мають виготовлені проєкти, що пройшли експертизу. Але у протоколі немає точної дати виконання ремонту вулиці. Усі вулиці «з проєктами» розподілені на 1-шу, 2-гу та 3-ю черги. 
 
Читайте також: Асфальт на вашій вулиці: чи реально дочекатися?
 
Формально, вулиця Княжицька потрапила у групу вулиць, що робитимуть у другу чергу. Але тут варто зрозуміти, які саме проєкти «стоять попереду»: це не просто аварійні вулиці, шляхопроводи та перехрестя, це проєкти загальною вартістю на сотні млн грн. Як то шляхопровід над залізницею вартістю близько 90 млн грн, або перехрестя вулиць Грушевського - Я.Мудрого проєктною вартістю понад 18 млн грн. Та й вулиця Симоненка – це теж проєкт не на один рік…
 
Але це не стало для активістів вулиці приводом сидіти «склавши руки». Борис Сидоренко, 82-річний активіст для вирішення проблеми використовує усі можливості. Наприклад, Борис Григорович намагався озвучити проблеми своєї вулиці під час проведення з’їзду партії «Команда Ігоря Сапожка «Єдність» 28 серпня цього року. Причому жодних повідомлень про проведення заходу не було, але небайдужого мешканця повідомили про з’їзд сусіди, і він оперативно дістався місця проведення заходу велосипедом. 
Активіст Борис Сидоренко - другій зліва у першому ряду
 
Читайте також: Просто неба та без палких промов: відбувся перший з’їзд ПП «Команда Ігоря Сапожка «Єдність»
 
На жаль, регламентом партійного заходу виступи гостей були не передбачені, але міський голова, що головував на з’їзді своєї партії, запросив Бориса Сидоренка до спілкування наступного робочого дня. І саме там активіст і чиновники домовились про «тимчасові заходи» з благоустрою, а саме:
  1. Грейдерування вулиці.
  2. Підсипка ям щебенем. 
  3. Грейдерування після підсипки. 
 
Як не дивно, але роботи розпочались майже наступного дня після візиту до приймальної міського голови. 

Почалось гредерування з вулиці Перонної, яка теж ніколи не мала твердого покриття.

Місцеві мешканці пригадують, як «будували свої хати, коли тут не було жодної дороги». Пройшло чверть століття, а «дороги досі нема». 

Грейдерування вулиці відбувається не вперше, але раніше за це вимагали гроші. 

Місцеві мешканці запевняють, що у дорожнє покриття вулиці за їх рахунок засипано десятки КАМАЗів щебеню та будівельних відходів. Але через «болотисту місцевість», тверде покриття дороги не тримається. Влітку тут «стовпи пилу», восени – «непрохідне болото». 

Але все одне, грейдерування вулиці – свято для її мешканців. Багато хто одразу вийшов з лопатами, щоб «довести до ладу» узбіччя дороги. 

Грейдеруванню вулиці радіє і місцева активістка Юлія Молошик, яка цією вулицею щодня возить дітей до школи та садочку. 

Крім Княжицької та частини Перонної, прогрейдерували вулицю Платона Бориспольця. 

Тепер мешканці очікують підсипки щебенем та запевняють, що їх гасло: «Ніколи не здаватися»!
 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти