Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ


Вечірній Торгмаш: як відпочивають мешканці мікрорайону, в якому «нема куди піти». ФОТОРЕПОРТАЖ


Разом з місцевим активістом та «корінним мешканцем» Торгмашу Олександром Коржем пройшлись по усім «культовим місцям» мікрорайону. Наша мета – з'ясувати, як відпочивають мешканці після роботи у мікрорайоні, в якому немає парків та об’єктів культури. Пройшли від парку «Талісман» до клубу «Golden fish», де нас чекав сюрприз. Усі деталі – у фоторепортажі. 
 
З перших кадрів стало зрозуміло, що Торгмаш – особливий мікрорайон. Багато хто нам скаржився, що «тут за 20 років нічого не змінилось і людям все  байдуже». 
Цей дитячий майданчик точно «родом з СРСР».


Ґанок гуртожитку, в якому мешкав наш герой – Дмитро Янченко. Здається, сходи з покриття "лежачих поліцеських" - абсолютне "ноу-хау" у Броварах. 

Пішохідна стежка уздовж погребів.

Звісно, що є відремонтовані двори, але вони лише поглиблюють контраст.

Відома усім місцевим голуб’ятня.

І милі «годівнички» у дворах.


Починаємо прогулянку з рідного двору Олександра. Його сусіди грають у шашки та уточнюють, що у пластиковій пляшці – мінералка. 

Далі прямуємо у парк «Талісман». Офіційно – це приватна ділянка, тому місто не може «узаконити» цей парк, а, значить, регулярно прибирати.  Тому час від часу виникають питання щодо санітарного стану парку. Напередодні нашого візиту команда одного з кандидатів на міського голову проводила тут прибирання. Тому територія була чистою, урни – порожніми. 

В парку було багато відпочиваючих з дітьми та домашніми улюбленцями. А ось волейбольний майданчик не використовується (на дальньому плані – багатоповерховий будинок, в якому обіцяють квартири учасникам АТО).

Далі прямуємо у центр масиву повз «торгмашівський «епіцентр» - дрібнооптовий магазин. Як стверджують місцеві, «тут є і завжди було все, що потрібно для господарства» ще з радянських часів. 

Один з небагатьох закладів на Торгмаші, де можна культурно випити каву.

Стадіон ЗОШ № 2 – місце різноманітного «культурного дозвілля» мешканців мікрорайону. Тут катаються на велосипедах.

Грають у футбол.

І волейбол
Тренуються на тренажерах

Виконують вправи "паркуру"

Проводять батьківські збори.

І просто гуляють з дітьми.

Але адміністрація школи не в захваті від такої активності: освітяни не готові прибирати залишки сміття після натовпів людей. Тому основний стадіон зачинений на великий амбарний замок.  

Втім, сміття ми не побачили, урни є, але порожні. По периметру стадіону встановлено багато камер відеонагляду. 

Олександр Корж звертає увагу на трубу котельні на території школи: активіст вказує на антени мобільних операторів, які мають потужні радіохвилі. Мобільні оператори не оприлюднюють вплив таких станцій на здоров'я дітей. 

Далі прямуємо до традиційного центру «живого спілкування» - бювету по вул. Олімпійській. Багато хто приходить сюди не лише набрати води, а й поспілкуватися із сусідами. Причому "коло спілкування" знаходять усі вікові категорії. 

У нас на районі…


Хтось відпочиває просто у дворах біля дитячого майданчику. 
Або просто у дворі у колі друзів 

Одна з проблем Торгмашу – відсутність парків та скверів. Але двори тут настільки величезні, порожні та заставлені автомобілями, що тут впевнено можна розташувати сквер + впорядковану автостоянку. Було б бажання.
Зовсім поруч – нові будинки «Атланту»: двори ще більш порожні та цілковито заставлені авто. 


Але й тут є невелика алея для відпочинку – усі лавочки зайняті. 

Далі прямуємо на п’ятачок біля «Форуму» та «АТБ». Тут є не лише постійно діючий незаконний ринок, але й своя алея з лавок. 

Дехто смакує просто на лавках. 

Ну, й відомий «Кафетерій «Берізка»: тут все від назви до надписів «пиво-води» нагадує СРСР. 

Година вже вечірня і люди масово поспішають з місцевого ринку. 


І нарешті «культовий об’єкт» Торгмашу – клуб «Golden fish». Фасад закладу, скажімо відверто, не справляє враження.

Але несподівано до нас підійшов власник цього закладу та запросив всередину. Тому маємо нагоду засвідчити, що заклад – справжній «нічний клуб», до якого клієнти приїжджають навіть з Києва. Також тут є сауна з басейном, доволі презентабельна.

Більярд, велика зала та навіть унікальний, власноруч зроблений власником, камін у вигляді динозавра. Виріб вирізаний з великого шматка дерева.

Власник демонструє просторий заклад та просить «не складати про них враження з повідомлень у соцмережах». Запевняє, що клуб – «солідний заклад», а також демонструє усі умови для дотримання карантину.

І останній пункт нашої прогулянки – «перлина Торгмашу» - вулиця Прилуцька. Це єдина вулиця приватного сектору на Торгмаші, яка має тротуар, і одна з небагатьох, яка має нове асфальтове покриття. 

Вулиця теж стала улюбленим місцем прогулянок та ігор дітей мікрорайону.
А загалом, коли деякий час проводиш на Торгмаші, не покидає відчуття, що ти «повернувся у дитинство». Чомусь саме цей мікрорайон зберіг ауру «неспішного та невибагливого життя», яке так відрізняється від сучасного ритму та прагнення до комфорту. Хтось не сприймає це та облишає район, а хтось почувається тут цілком комфортно – і це помітно на наших фото.  

 
 
 Ангеліна Козлова 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти