Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Наша група у ФБ
02 гру 21:42Актуально


Про школу та садочок у Крона-парк-2: історія та перспективи


Про «довгу дорогу» до школи та садочку: згадали історію питання, «слабкі місця» та поміркували над перспективами будівництва закладів освіти у нашому матеріалі. 
 
Перший реальний кроку у напрямку школи
 
Рішенням виконкому від 23.11.2021р. Програма будівництва та капремонту обєктів доповнена важливим пунктом: «Нове будівництво освітнього комплексу із закладом дошкільної освіти на 285 місць та загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів на 24 класи (672 місця) в 4-му мікрорайоні, IV-го житлового району м. Бровари». 
 
Йдеться про школу та дитячий садочок на території ЖК «Крона-парк-2», але новина полягає у тому, вперше чітко сформульовано кількість учнів та відвідувачів садочку. Виходячи з кількості відвідувачів, під садочком мається на увазі «заклад дошкільної освіти+початкова школа» - раніше міський голова повідомляв про плани саме на такий формат закладу. 
 
В проєкті рішення є «доповнення з голосу», що пролунало під час виконкому: йдеться не про будівництво, а про «проєктно-вишукувальні роботи», тобто, про проєктування обєкту. І навіть не само проєктування: рішенням сесії міської ради від 29.11.2021р. виділено 100,0 тис.грн на «геологію та геодезію» - роботи, що передують проєктуванню. Таким чином, проєктування школи і садочку розпочинається «з нуля». 
 
Ціна «меморандумів» із забудовниками
 
Початок «проєктування з нуля» дещо руйнує картину, про яку протягом останніх кількох років доповідали на сесіях депутатам міської ради. 
Нагадаємо, що у листопаді 2016 року був укладений Меморандум між міської радою та ТОВ «Альянс-Новобуд» щодо проєктування школи на 600 учнів на території ЖК «Крона-парк-2». 
 
Меморандум був «затверджений» громадськими слуханнями, що відбулись у МКЦ «Прометей» 24.12.2016р.
 Важко повірити, але Сергій Батюк колись був на боці громди - голосування за Меморандум у 2016 році (фото з сайту «Маєш право знати»)


Петро Бабич теж колись підтримав Меморандум (фото з сайту «Маєш право знати»)
 
Забудовника на той час представляли два керівники: директор ТОВ «Алекса Груп» Юрій Мавродієв та директор ТОВ «Альянс-Новобуд» Сергій Караванський.  
Юрій Мавродієв (ліворуч) та Сергій Караванський (фото з сайту «Маєш право знати»)
 
Наразі Юрій Мавродієв є керівником ТОВ «Грассфільд», яке перебуває в тривалому судовому процесі з ТОВ «ДІББ», ТОВ «Глако» за участі ТОВ «Альянс-Новобуд». А станом на середину минулого року Мавродієв Ю.І. має процесуальний статус «підозрюваного у кримінальному провадженні N 12019110000000994  від 11.12.2019 року» (справа стосується суперечок між підприємствами з приводу суборенди земельних ділянок під ЖК «Крона-парк-2»). 
 
Раніше міський голова неодноразово повідомляв, що проєкт школи виготовлений, але без містобудівних умов та прив’язки до конкретної ділянки. Але наразі вже відомо, що проєкту немає. Є «візуалізація» майбутньої школи, а  проєктно-вишукувальні роботи та власне проєктування лише попереду.
 
Вартість проєктування школи на 672 учня та закладу дошкільної освіти на 285 дітей разом з експертизою коштуватимуть бюджету громади щонайменше кілька мільйонів гривень. Та потребуватимуть щонайменше кілька місяців, а то й рік часу. 
 
Це власне все, що нам потрібно знати про «ціну меморандумів» між забудовниками та міською радою. Тому пропозиція «укладення меморандуму» між ТОВ «АТБ-Торгстрой» та громадою в минулому році тоді була рішуче відкинута. Як і всі «аналогічні пропозиції», які є нічим іншим, як «відволіканням уваги» громадськості на користь інтересів забудовника.  
Про події тих часів нагадає відео з сесії міської ради від 18.10.2016р. 

 
Земельні ділянки під школу та садочок: на що варто звернути увагу
 
Будівництво ЖК «Крона-парк-2» ведеться на двох земельних ділянках комунальної форми власності. Ділянки мають майже однакову площу – по 4,5 га і з 2007 року перебувають у оренді у ТОВ «ДІББ» і ТОВ «Глако». Обидва підприємства мають «ошфорне коріння», а їх кінцевим бенефіціаром є громадянин РФ Андрій Агеев, який має реєстрацію на Кіпрі. У 2019 році обидва підприємства мали перевірку фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Київській області. Внаслідок перевірки виявлене однакове порушення: обидва підприємства отримували в оренду землю сільськогосподарського призначення (рілля), але при цьому не сплатили за втрати сільськогосподарського виробництва. В акті зазначено, що це призвело до втрат місцевого та державного бюджетів - без зазначення сум втрат.

 
Відповідно до Генерального плану міста та детального плану території IV житлового району, на цих двох ділянках з самого початку мали бути садочок і школа. На схемі – ділянка детального плану території станом на 2016 рік

На схемі позначено приблизне розташування навчальних закладів, проте земельні ділянки з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування закладів освіти» на цих ділянках не виокремлені. У листопаді 2020 року рішенням Броварської міської ради був наданий дозвіл на поділ двох земельних ділянок ТОВ «ДІББ» та ТОВ «Глако» з метою виокремити земельні ділянки для школи та садочку. Проте протягом року проєкт землеустрою так і не був винесений на розгляд сесії міської ради. 
 
Для порявняння проєкт землеустрою, що змінював цільове призначення ділянки від «для будівництва закладів освіти» на «багатоквартирне житлове будівництво» (для вирішення питання ЖБК «Діамант») був виготовлений та затверджений менш, ніж за 3 місяці. 
 
Станом на 01.12.2021р. ділянка ТОВ «Глако» забудована фактично повністю. Якщо уважно подивитись до візуалізації ЖК «Крона-парк-2», то чітко видно, що місце під школу та садочок розташовано на ділянці, що перебуває в оренді у ТОВ «ДІББ».

 
Остаточно прояснити ситуацію допомогла зйомка з дрону від Максима Дяченка станом приблизно на 30.11.2021р. . На ній чітко видно місце під садочок (ближче до вул. Симоненка) і під школу (ближче до вулиці Соборної). Але все ж таки розміри ділянок під заклади освіти не зрозумілі. 

 
Початкова школа на 960 учнів, що будується по вул. С. Петлюри, 17-Б, має земельну ділянку площею в 1,08 га (школа має нестандартне планування). Школа в Крона-парк-2 на 672 учня та садочок на 285 відвідувачів (=957 учнів), повинні мати не менше 1 га території. А якщо заклади передбачаються як дві окремих будівлі, то ще більше. 
 
Таким чином, станом на сьогодні можна сказати, що 
  1. Земельні ділянки під заклади освіти є, вони вільні від забудови, але не сформовані з цільовим призначенням «для закладів освіти».
  2. Місто приступило до підготовки до проєктування закладів освіти. На жаль, досвід доводить, що «проєктувати» школу можна роками – як це відбувається, наприклад, зі школою по вул. Олімпійській.
 
Тому ніхто не може передбачити, скільки років займе «дорога до школи».
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти