Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
19 січ 20:42Актуально


Рекордна явка, «політичні туристи» та «фотографи»: як у Броварах пройшов день виборів


Ми переконались, що до кожних виборів штаби політичних партій підходять з «креативом», тобто, застосовуються все нові технології здобуття прихильності виборів. Тому повторні вибори були геть  не схожі на перші місцеві у жовтні минулого року. Як відбувалось голосування – читайте у репортажі. 
 
Безпрецедентно висока явка: що за цим стоїть
 
Практика місцевих виборів в Україні протягом останніх 15 років доводить, що місцеві вибори малоцікаві мешканцям громад, тому явка на місцевих виборах зазвичай дуже низька. Наприклад, явка у 30-35% вважається стандартною та навіть непоганою. Саме так відбулось в жовтні минулого року, коли на вибори у Броварській ОТГ прийшло 31 317 громадян з 94 208, що мали право голосу на місцевих виборах. Тобто, явка була в межах «стандартної» - 33,2%
Те, що на виборах 17 січня все по-іншому, було зрозуміло з самого ранку. Народ товпився біля дільниць.

На вході до дільниць спостерігались черги, подекуди – великі.


Черги були і на самих дільницях.
 

І подекуди - до кабінок голосування. 

На самих дільницях було багатолюдно – не весь час, але в деякі моменти. 

Багато кандидатів та партій емоційно закликали своїх виборців прийти на вибори. Здається, такі заклики справили враження на виборців. Зокрема, на дільницях ми помітили, що свій голос прийшли віддати навіть ті, кому за станом здоров’я зробити це було непросто. 

 
Але явка на голосування у Броварах здивувала навіть експертів. На повторні вибори в умовах екстремально низьких температур прийшло на 9 629 виборців більше, ніж на перші вибори! Всього проголосувало 40 946 виборців з 95 169 таких, що мали право на голосування, або 43,02%. 
 
Як з вашого помешкання зробити «рукавичку»
 
Але таку масову явку спричинили не лише свідомі громадяни. З перших хвилин голосування спостерігачі та члени ДВК фіксували «організовані групи», яких до дільниць підвозили автобусами та приватними авто. 

А перед ДВК «інструктували» щодо голосування.

На дільницях голосували навіть нетверезі громадяни. 

Також на кожній дільниці виявлялись адреси, на яких було зареєстровано по 15-45 осіб, що змінили місце голосування. Зокрема, спостерігачі виявили «масові реєстрації» в квартирах у будинках по вул. Гагаріна, 5, Незалежності, 2-А, Олімпійська, 6, у приватному будинку по вул. Фіалковського, 16-А. Кількість зареєстрованих осіб, що змінили місце голосування складала від 15 до 45 осіб за однією адресою. 

Ось відео спілкування з одним з таких виборців. Людина підтверджує, що отримав реєстрацію не у родичів, а хто всі інші його сусіди – йому невідомо. 


Більш того, на самих виборчих дільницях відбувались «раптові» зустрічі власників будинків та квартир та тих, кого зареєстрували за їх адресами без їх згоди. Власники житла обурювались та намагались зясувати істину в державному реєстрі виборців. Реєстрація виборців за певною адресою формально відбувається в рамках закону: будь-яка особа може при зміні місця голосування вказати адресу на власний розсуд.  Втім, всім зрозуміло, що зробити таке масово без застосування адмін ресурсу неможливо. 
Всього таких виборців, що змінили місце реєстрації на місцевих виборах, було близько 4000 осіб. Але більшість з них змінили місце реєстрації ще перед першими виборами. Щодо повторних виборів, то зміна реєстрації була дозволена з дати рішення суду про скасування результатів виборів до 02 грудня, тобто, дуже обмежений час. Якби часу було більше, то «явка» у Броварах могла би не лише побити всі рекорді в Україні, а й остаточно спотворити результати волевиявлення.  
 
Фотографи бувають не лише на весіллі
 
Під час виборів ми побували майже на всіх дільницях та поспілкувались з великою кількістю спостерігачів. По суті, лише одне порушення мало масовий характер на всіх дільницях. Виборці фотографували своє волевиявлення в бюлетенях, що є порушенням ст. 248 Виборчого кодексу. 

Всім було зрозуміло, що фотографування відбувається саме з метою отримати гроші за свій голос. 

На деяких дільницях спостерігачі та кандидати викликали поліцію, яка складала протоколи. 

Фотографів було настільки багато, що на окремих дільницях члени ТВК повісили спеціальні оголошення, які попереджали про незаконність фото фіксації бюлетенів. 

В деяких випадках просто проводились «виховні розмови» з вимогою видалити фото з телефону. Але за результатами виборів маємо неспростовну статистику «успіху» окремих партій, побудованому виключно на скупці голосів. 
 
Крім незаконних фонографувань та підвозу виборців групами, також було помічено підвіз виборців службовим авто фірми «Комкон» на Торгмаші. 

А також інтернет-реклама одного з кандидатів, яка тривала прямо під час голосування. 


Підрахунок голосів: швидко та чесно 
 
Підрахунок голосів цього разу відбувся надзвичайно швидко та за участі великої кількості спостерігачів, кандидатів та їх довірених осіб. Фактично, близько до 24-00 всі протоколи були пораховані та засвідчили, що другого туру в Броварах не відбудеться. 

Про сам процес виборів та технології, що були застосовані під час виборчої компанії ми готуємо окремий матеріал. Але вже зараз можна визнати, що вибори у Броварах визначили громадяни, які мали бажання продати свій голос. На превеликий жаль, таких виявилось у нашому місті надзвичайно багато. 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти