Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
19 січ 19:21Актуально


Станції моніторингу повітря фіксують небезпечні перевищення норм у Броварах. Реакції чиновників – жодної


Протягом останніх кількох днів в Броварах фіксується перевищення гранично допустимих норм викидів одразу по кільком показникам. Причому, на цей раз це фіксують датчики, розташовані саме у житловій зоні (а конкретно – на будівлях дитячих садочків). Чиновники, у тому числі з управління освіти, в курсі, але жодного повідомлення про небезпеку для дітей на офіційних сайтах немає. 
 
Нагадаємо, що у Броварах протягом 2017-2020 років діяла програма по екології, точніше – дві програми: з 2017 по 2019 рік – одна і протягом 2002 року – інша. Про те, що вдалось зробити в рамках цих програм ми писали раніше. 
 
Читайте також: Програма по екології у Броварах: підбиваємо підсумки 2020 року  
 
У своєму останньому інтерв’ю виданню Трибуна-Бровари міський голова Ігор Сапожко зазначив, що програма по екології виконана повністю і продовження не потребує. Чиновник мав на увазі, що місто забезпечено стаціонарними та переносним датчиками, що фіксують стан атмосферного повітря. Щодо боротьби з забруднювачами, то думка чиновників залишається незмінною: для боротьби на місцевому рівні мало повноважень. Проте, в черговий раз чиновник поділився планами звертатися до екологічної інспекції вищого рівня та надіями на те, що такі повноваження в рамках децентралізації будуть передані на місцевий рівень.  
 
Але нові станції вже фіксують випадки значного перевищення шкідливих речовин, про які містяни раніше не знали або не звертали уваги. Поки що маємо наступне. 
Протягом 16 і 17 січня перевищення ГДК забруднення у повітрі в Броварах досягли максимуму. Зокрема, оксид вуглецю досяг показників 11,03 мг на м.куб (при нормі до 5 мг, та при звичайних показниках для Броварів на рівні 0,3-0,6 мг на м.куб). 

Оксид вуглецю (чадний газ) – це отруйний газ, який при проникненні у кров людини через дихальні шляхи може викликати порушення кисневого обігу у організмі, так зване «кисневе голодування». При великих дозах можлива втрата свідомості та смерть. Особливо небезпечний цей газ для дітей. Постійне отруєння таким газом викликає серцеве-судинні захворювання, зокрема, атеросклероз.
 
Різке перевищення ГДК біля станції номер 5 пов’язано із сильними морозами – котельня теплопостачальника ТОВ «Ф-Транс» щосили намагалась забезпечити опалення в ЗОШ № 2. За словами охоронця дитячого садочку, в якому встановлений станція моніторингу повітря, двір садочку був сильно задимлений. Вітер в той день – північно-західний, тобто, дим із шкідливими викидами був саме від котельні. Найбільше перевищення фіксувалось у вихідні, але в понеділок садочок працював у штатному режимі.  
 
 
Також суттєве перевищення ГДК за показниками оксиду азоту спостерігалось на посту номер 6  - перевищення було в 5 разів! 

Це фото з посту номер 6, який встановлений у дитячому садочку по бульв. Незалежності, 15-Б. Збільшення показників по оксиду азоту пов’язано з несправною каналізацією, про що попереджено КП «Броваритепловодоенергія». Садочок працює у штатному режимі, керівництво садочку в курсі, що перевищення ГДК триває вже кілька днів. Питання залишається «на контролі», хоча невідомо, чи попереджені батьки малюків про стан повітря біля дитячого садочку. 
 
Станом на сьогодні екологічна ситуація стабілізувалась – перевищення фіксується лише на станції номер 6, але потроху цей показник зменшується. Проте, питання щодо ефективності використання станцій моніторингу стану повітря залишається актуальним. За великим рахунком, забруднювачів повітря ніхто не шукає і тим більше не штрафує. Але цілком у силах місцевого самоврядування хоча би попереджати містян про небезпеку – через повідомленнями на сайті або у соціальних мережах. Щодо закладів освіти, то це прямий обов’язок керівництва цих закладів попередити батьків про небезпеку. Поки що цю функцію справно виконують еко-активісти, завдяки яким містяни дізнаються, що у Броварах «перевищений» черговий рекорд забруднення повітря. 
 
Також нагадуємо вам, що стан викидів у атмосферне повітря ви можете перевіряти самостійно на сайті міської ради за цим посиланням
 
А гранично допустимі норми можете переглянуті у цій таблиці. 


 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти