Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
02 жов 18:31Актуально


Програма по екології у Броварах: підбиваємо підсумки 2020 року


Програма по екології – «головна відповідь» чиновників на усі закиди активістів. Що в цій програмі було заплановано, що виконано, і чому активісти невдоволені результатом. 
 
Як програма «змінювалась» протягом останніх років 
 
Виконання програми з екології відбулось виключно завдяки тиску «еко-активістів». Якщо бути точним, то програм з екології в місті було дві. Перша – «Програма охорони навколишнього природного середовища у м. Бровари» діяла у Броварах з жовтня 2017 року по кінець 2019 року. Програма була обширною та включала зокрема, такі пункти:
  • Придбання та встановлення 6 приладів контролю класу «санітарної зони» - на 1000,0 тис.грн
  • Придбання та встановлення 3-х метеостанцій
  • Придбання комп’ютерів та програмного забезпечення для контролю за станом повітря (зроблено у 2018 році)
  • Придбання та встановлення 8 штук приладів класу «трасових вимірювачів» на 1000,0 тис.грн.
  • Придбання та встановлення 3-х приладів класу «стаціонарних постів житлової зони» на 4500,0 тис.грн
  • Придбання мобільної станції вимірювання забруднення за 800,0 тис.грн. 
Загальна сума фінансування за першим варіантом програми складала 7800,0 тис.грн. 
Станом на кінець 2018 року фактично було замовлено проведення обстеження (200,0 тис.грн), яке визначило, де саме мали бути розташовані станції спостереження. В програму багато разів вносились «зміни», які «деталізували програму», проте значну її частину переносили на «майбутні періоди».
Врешті решт, на кінець 2019 року програма була реалізована частково: придбано ПЗ, комп’ютери (546,0 тис.грн) та 3 станції автоматичного спостереження, у тому числі, багатокомпонентні газоаналізатори та метеостанції на суму 1 231,2 тис.грн.

Ще кілька місяців пішло на запуск системи, і ось – навесні 2020 року ми вже могли бачити аналіз стану повітря по кільком компонентам. І одразу помітили, що по деяким компонентам, ГДК у повітрі міста перевищує норму у 2-4 рази! 

Програма на 2020 рік: що зроблено та що не вдалося
 
Знову таки, під постійним тиском активістів, виконання програми проовжлось, але у 2020 році діяла вже нова міська програма з охорони навколишнього середовища, розрахована на 1 рік.
Про заходи програми можна зрозуміти з таблиці 
Тобто, програма на 2020 рік передбачала придбання 7 (семи) стаціонарних станцій та 2 (двох) мобільних переносних багатокомпонентних газоаналізаторів. Тобто, до тих 3-х станцій, що були встановлені у 2019 році, у 2020 році мали би додатися ще 7. Про те, що станції всього має бути саме 10, свідчить 3-й рядок  програми, в якому йде мова про витрати на GSM-зв'язок з 10-ма станціями. 
Але «диявол затаївся у деталях», через які чиновники запекло сперечаються з активістами. Якщо уважно придивитися до Програми на 2020 рік, то можна побачити, що на придбання 7 станцій заплановано витратити 5275 тис.грн. Але з цієї суми – 3005,0 тис.грн – з міського бюджету, а ще 2270,0 тис.грн – з «інших джерел».

Міський голова особисто називав ці «джерела» на зустрічі-презентації з активістами наприкінці минулого року. Зокрема, він назвав три підприємства:
  • ТОВ «Орієнтир-Буделемент»
  • ТОВ «Київгума»
  • Підприємець О. Потієнко (виробник взуття ТМ «Caman»)
Про те, скільки має бути станцій всього говорить еко-активіст Роман Нестерук 


Невідомо, чи звертались чиновники до бізнесу, і чи відмовив їм бізнес. Проте, вже зрозуміло, що профінансована лише та частина програми, яка передбачалась за кошти міського бюджету. Якщо бути точним, то на 4 стаціонарних станції та 1 переносну з бюджету міста витрачено 3077,0 тис.грн. Монтаж обладнання проводитиметься безкоштовно, за рахунок виробника (саме цим пояснюється скорочення витрат за програмою на 24 тис.грн). Монтаж відбувається прямо зараз і буде закінчений за кілька тижнів. 

 
Чи досягла програма своєї мети?
 
Як ми писали вище, у 2019 році у Броварах встановлено 3 станції контролю повітря – усі 3 по «межі житлової та промислової зони». Умовно "вісь розташування станцій" – уздовж вулиці Металургів. Саме зараз відбувається монтаж ще 4-х станцій плюс одну станцію нашому місту передала Київська ОДА за своєю програмою. Дві станції наразі змонтовані – одна на території Броварської лікарні, інша – на території ДНЗ на Торгмаші. Станції з КОДА монтуватиметься у парку «Перемога». Ще 2 станції – у закладах освіти у центрі міста. 
Але чи досягла програма своєї мети? І це – найголовніше питання, яке турбує активістів. 
У чому кінцевий сенс програми? У виявленні КОНКРЕТНИХ порушників, які роблять викиди у повітря. Промзона у Броварах займає величезну територію у різних районах міста. Тому весь сенс програми полягав у тому, щоб станції контролю були розташовані «віялом» на межі з промзоною. Щоб максимально точно «відловити» сектор промзони, в якому здійснюються шкідливі викиди, а у секторі - виявити підприємство-порушника. Тому 3 станції на межі промислової та житлової зони на все місто нам точно не нададуть такої інформації. А розміщення станцій у житловій зоні лише підтвердить нам те, що «шкідливі викиди» присутні в атмосфері. Виявити порушників та вплинути на них така кількість та розташування станцій не допоможе. 
Саме таку думку висловили еко-активісти, коли завітали на сесію 01.10.2020р. 


Таким чином, кошти, витрачені з міського бюджету, жодним чином не спричинять «небезпеки» для порушників, лише проінформують мешканців міста про жахливу ситуацію з викидами. 
Тому здається, що влада або не розуміє кінцевої мети програми, або не має реальних намірів боротися з порушниками. А кошти витрачаються лише для того, щоб «створювати видимість» такої боротьби.  Чому так відбувається: з нерозуміння процесів чи свідомо – залишаємо на ваш розсуд. 
 

Ангеліна Козлова 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти