Допомогти сайту
Актуально
Третього не дано
21:16, 07 січня
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
29 лис 19:57Актуально


Будують ділянку зливової каналізації, що врятує вулицю Грушевського від підтоплення


Під час останньої сесії 26.11.2020р. депутати розглядали зміни до програми підтоплення, з якою у нас «не все добре». Про що сперечались депутати та чиновники і які здобутки має місто за цією програмою у поточному році – читайте у матеріалі. 
 
Підтоплення є, прогресу у вирішення питання – майже  немає
 
«Залпових дощів», що призводять до сильного підтоплення, в рік відбувається не багато: один-два випадки. Проте кожен такий випадок вкотре нагадує, що темпи будівництва мережі зливової каналізації значно відстають від темпів будівництва нових масивів. Тому воду вдається сяк-так відвести від багатоповерхової забудови, але при цьому зазвичай страждають вулиці та будинки приватного сектору. 
Під час останньої сесії знову відбулась «нервова розмова» депутатів та міського голови з приводу системності вирішення питання з підтопленням. На розгляд депутатів виносився проєкт рішення, яким запропоновано виділити 300 тис.грн на проектування ділянки зливової каналізації. Дощову воду з дворів по вул. Гагаріна, 10, 12, 14 та будинків по вул. Шолом-Алейхема, 93, 96-98 передбачено відвести до вже збудованої ділянки  зливової каналізації по вул. Грушевського. 
Як пояснили чиновники, проєктування зливової каналізації є обов’язковою складовою комплексної реконструкції дворів. Також потрібно відвести воду з вулиці Ш-Алейхема, тому що тут проходить дорога до ЗОШ № 9, яка системно підтоплюється при найменшому дощі.  Депутати погоджувались з актуальністю питання, але депутатка Ірина Нікітчина поставила питання: куди відводиться вода? 

 
Як відомо, зливова каналізація з вулиці Грушевського збудована лише у варіанті «перша черга». Що на практиці означає, що зливова збудована не до місця скиду води у спеціальний канал, а просто до … поля біля залізниці по вул. Довженка. 
 
Читайте також: Куди тече вода?
 
Міський голова емоційно повідомив депутатам, що, на його думку, в усьому вина ситуація, яка склалась навколо Генплану: всі мережі зливової каналізації давно передбачені генпланом, але не будуються тому, що Генплан не затверджений рішенням сесії. Дійсно, на окремому кресленні генплану нанесена вся мережа необхідної зливової каналізації. 
Мережі зливовї каналізації нанесені пунктиром

Але чи дійсно розвитку системи зливової каналізації заважає відсутність оновленого Генплану? 
 
Хоча би один об’єкт зливової каналізації на рік. Але цього замало
 
Останні роки розвиток мережі зливової каналізації відбувався переважно в якості складової з капремонту доріг. Так були збудовані локальні водовідведення по вул. Шевельова, Чехова, Чепурного, Петропавлівська, Зазимський шлях (частково), Прилуцька, провулок Деснянський.  Як окремий проєкт збудована ділянка зливової каналізації по вул. Стельмаха у 2019 році. Протягом останніх років  відчувається «уповільнення» вирішення проблем з підтопленням: якщо у 2017 та 2018 роках відбувались будівництва по цим вулицям + зливова по вул. Фельдмана, то у 2019 році – лише вул. Стельмаха. В 2020 році «сил вистачило» лише на один проєкт, який саме зараз  будується, і то лише наприкінці року.
Мова йде про ділянку зливової каналізації по вул. С.Разіна, 2-Дмитра Янченка, 128. 

Саме ця невеличка ділянка (десь на 250 метрів) винна у сильному підтоплені вулиці Грушевського в районі Палацу творчості дітей. Під час «залпових дощів» у травні цього року підтоплення місцевості було таким, що у дворах «плавали» приватні автомобілі. Тоді міський голова пообіцяв мешканцям вулиці, що питання вирішиться цього року. 
 
Читайте також: На реконструкцію ділянки зливової по вул. Степана Разіна, 2 знайшлись кошти
 
Тендер на капремонт зливової каналізації по вул. С.Разіна, де крім  вул. Грушевського також підтоплювало приватні садиби, відбувся з   другої спроби.  Переможцем визнано ТОВ «Дорожньо-будівельна компанія «Автобан», яка запропонувала найвищу ціну серед інших учасників – 3396,0 тис.грн. Нагадаємо, мета реконструкції – замінити старі труби на цьому «вузькому місці» на труби значно більшого діаметру, тобто, суттєво збільшити пропускну можливість цієї ділянки. Яка приймає великий обсяг води з вулиці Грушевського та з Розвилки. 

Тендер відбувся у липні 2020 року, повідомлення про намір укласти договір опубліковано 21 вересня, а сам договір укладений 08.10.2020р. За графіком робіт, практично всі роботи мали завершитися у листопаді 2020 року – окрім «засипки траншей і котлованів та ущільнення ґрунту пневматичними трамбівками». 

Проте ми переконались, що роботи тривають та ще далекі від завершення. Цікаво, що фінансування теж «розтягнуто» на 2 роки.

Таким чином, в програмі по боротьбі з підтопленням у 2020 році буде реалізований лише один пункт – будівництво ділянки зливової каналізації по вул. С. Разіна, 2 – Дмитра Янченка, 128, і то – «частково». З такими темпами ситуацію з підтопленням суттєво не покращимо. І Генплан тут точно ні до чого! 
Але це все ж таки краще, ніж нічого.  
 
 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.